Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas 102.dzimšanas dienā
foto: LETA
Valsts prezidents Egils Levits.
Tava izglītība

Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas 102.dzimšanas dienā

Jauns.lv / LETA

Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu piektās līdz 12.klases audzēkņi aicināti piedalīties konkursā un, iztēlojoties sevi Valsts prezidenta amatā, sagatavot uzrunu Latvijas 102.dzimšanas dienā.

Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta ...

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, jau tradicionāli pirms valsts svētkiem kanceleja organizē konkursu, kurā aicina bērnus un jauniešus sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā ar apjomu ne garāku par 500 vārdiem vai videoformātā ar ilgumu ne garāku par trīs minūtēm. Šī gada uzrunas temats ir "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?".

Deičmane norādīja, ka konkurss noritēs trīs apakšgrupās: 5. līdz 6.klašu, 7. līdz 9.klašu un 10.līdz 12.klašu skolēniem. Katras apakšgrupas pirmās vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 102.dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18.novembrī.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija - Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija.

Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē "president.lv" līdz 6.novembrim. Savukārt ar pirmās vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi. Pēc Deičmanes paustā, konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.