Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits. (Foto: LETA)

Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas 102.dzimšanas dienā 3

Tava izglītība
2020. gada 9. oktobrī 16:40 2020. gada 9. oktobrī 16:40
  Jauns.lv / LETA
Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu piektās līdz 12.klases audzēkņi aicināti piedalīties konkursā un, iztēlojoties sevi Valsts prezidenta amatā, sagatavot uzrunu Latvijas 102.dzimšanas dienā.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, jau tradicionāli pirms valsts svētkiem kanceleja organizē konkursu, kurā aicina bērnus un jauniešus sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā ar apjomu ne garāku par 500 vārdiem vai videoformātā ar ilgumu ne garāku par trīs minūtēm. Šī gada uzrunas temats ir "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?".

Deičmane norādīja, ka konkurss noritēs trīs apakšgrupās: 5. līdz 6.klašu, 7. līdz 9.klašu un 10.līdz 12.klašu skolēniem. Katras apakšgrupas pirmās vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 102.dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18.novembrī.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija - Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija.

Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē "president.lv" līdz 6.novembrim. Savukārt ar pirmās vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi. Pēc Deičmanes paustā, konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Konkursa termiņš ir 25.oktobris. Uzruna jāiesniedz elektroniski kopā ar aizpildītu pieteikuma veidlapu, to nosūtot e-pastā "konkurss@president.lv".

Citi šobrīd lasa

Cik daudz D vitamīna lietot? Devai ir nozīme, un pārdozēšanai var būt sekas 1
Stingri brīdina: savvaļā augošu lakšu plūkšana, griešana vai izrakšana ir aizliegta 7
Vāc ziedojumus aktiera Rūdolfa Plēpja rehabilitācijai
Skatīt visus komentārus

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!