Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits pēc svecītes nolikšanas pie Brīvības pieminekļa godinot Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu. (Foto: LETA)
 

Valsts prezidents aizdedz svecīti pie Brīvības pieminekļa 6

Ziņas
17. martā 23:42 2020. gada 17. martā 23:42
  Jauns.lv / LETA
Valsts prezidents Egils Levits otrdienas vakarā privāti aizdedza svecīti pie Brīvības pieminekļa, tādējādi atbalstot pilsoniskās sabiedrības aktīvistu iedibināto tradīciju - šajā dienā atcerēties un godināt nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Jau ziņots, ka Levits ir aicinājis Saeimu šo dienu, 17.martu, noteikt kā visas Latvijas nacionālās pretošanās kustības atceres dienu. "Tā kā nacionālā pretošanās kustība bija daudzveidīga, daudzskaitlīga un daudzgadīga, šajā dienā mēs pieminētu un godinātu visus tos, kuru ideāls bija neatkarīgā un demokrātiskā Latvija un kuri vērsās pret abām - gan nacistiskās Vācijas, gan PSRS - okupācijas varām," rosina prezidents.

Valsts prezidents Egils Levits godinot Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku piemiņu noliek svecīti pie Brīvības pieminekļa. (Foto: LETA)

Viņaprāt, atcere un varoņu godināšana šodien ir nepieciešama, lai tauta apzinātos, ka brīva, neatkarīga un demokrātiska Latvija ir vērtība, par ko ziedotas dzīvības, kā arī lai apzinātos savu pienākumu šo vērtību sargāt un aizstāvēt nākotnē.

Foto: LETA

1944.gada 17.martā profesora Konstantīna Čakstes vadītā Latvijas Centrālā padome pabeidza gandrīz 200 parakstu vākšanu memorandam, kurā Latvijas tautas vārdā tika pieprasīta Satversmē balstītās demokrātiskās Latvijas neatkarības atjaunošana. Savukārt šajā pašā datumā 1949.gadā savu beidzamo kauju pret pārspēku izcīnīja apvienotā latviešu un lietuviešu partizānu grupa Īles mežos.

Citi šobrīd lasa

Dārta Daneviča publisko kopbildi ar Artusu Kaimiņu 6
Viņa bezjēdzīgā nāve saniknojusi visas ASV. Kas īsti notika dienā, kad mira afroamerikānis Džordžs Floids?
Ainars Virga sašutis, ieraugot, kas novietots kādreizējā Liepājas simbola - ģitāras - vietā
Tēmas: Egils Levits
Skatīt visus komentārus

Валдис Пельш рассказал, почему предпочитает жить в России, а не в родной Латвии

Подписчики озадачены: Богомолов опубликовал фото Собчак с полностью открытой спиной