Latvijas frizētavas nav saņēmušas instrukcijas, kā rīkoties koronavīrusa gadījumā. Ārzemēs bārddziņi iesmej par īpašo piesardzību
foto: ddp images/INSTAR/Vida Press
Sabiedrība

Latvijas frizētavas nav saņēmušas instrukcijas, kā rīkoties koronavīrusa gadījumā. Ārzemēs bārddziņi iesmej par īpašo piesardzību

Elmārs Barkāns

Jauns.lv

0

„Biju frizētavā un tur frizieris man matus sakārtoja un bārdu skuva kā ierasts – bez cimdiem un sejas maskas, kas šobrīd, kad pastāv risks inficēties ar „Covid-19” likās dīvaini,” Jauns.lv pastāstīja Juris. Viņam radās jautājums, vai šobrīd, kad visi cenšas dažādos veidos pasargāties no vīrusa, frizētavām nav jāievēro kādi īpaši drošības ieteikumi?

Latvijas frizētavas nav saņēmušas instrukcijas, kā...

Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) aicina cilvēkus mazgāt rokas, izstrādājis ieteikumus, kā rīkoties ārstiem un izglītības iestādēm, bet ne vārds nav pausts par to, ka kādi īpaši drošības pasākumi būtu jāievēro frizētavām, kur frizieri ir īpaši tuvā kontaktā ar klientiem.

Tā kā skaistumkopšanas salonu/frizētavu uzraudzība ir Veselības inspekcijas kompetencē, Jauns.lv inspekcijai jautāja, vai „Covid-19” sakarā ir doti kādi īpaši norādījumi frizētavām: kas šai sakarā frizētavām/frizieriem ir jāievēro?

Inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Saiva Luste Jauns.lv vien norādīja, ka šis jautājums būtu jāuzdod SPKC. Savukārt tas nekādus īpašus norādījumus vai ieteikumus frizētavām nav devis. Tas nozīmē, ka katra frizētava pati izlemj kādā režīmā tai strādāt.

Skaistumkopšanas salonu/frizētavu „Hairriga” īpašniece un arī sertificēta ārste onkoloģe-ķīmijterapeite Ilva Banka-Okorie Jauns.lv teica:

„Profilaksei un veselības stāvoklim salonā pievēršam īpaši lielu nozīmi. Jāsaka, ka speciālās instrukcijas saloniem no Veselības inspekcijas nav saņemtas, bet mēs esam izveidojuši savas iekšējās, ja darbinieks jūt saaukstēšanās simptomus, tad darbā neierodas.
 
Pēc katra klienta viņš mazgā un dezinficē rokas un ar izsmidzināmu virsmu dezinfekcijas līdzekli apstrādā visu ar ko saskaras klienti un, protams, instrumentus. 
Ja salonā apmeklētājs klepo, tad netuvojas vairāk par diviem metriem, bet maskas frizieri neizmanto, jo kā jau nāk ziņojumi no Lielbritānijas, tad maskas var pat pastiprināt saslimšanas risku, jo vīrusam nonākot uz rokām to ļoti vienkārši var ienest sejas maskā, kas notiek neapzināti masku aiztiekot, mainot tās pozīciju, kas nav pieļaujams.
 
Maskas un cimdus izmanto tikai manikīra meistari, kas atrodas ļoti tuvā kontaktā ar klientu. Maska vairāk pasargā slimo no tālākas vīrusa izplatīšanas klepojot.