Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pēc kautiņa Siguldas viesu namā mirušu atrod jaunu vīrieti. Upura māte šokā par policijas neizdarību

112
2020. gada 1. februārī 09:42 2020. gada 1. februārī 09:42
  Degpunktā, TV3
Traģēdija janvāra beigās notikusi Siguldas pusē. Pēc kautiņa svinībās viesu namā bezvēsts pazudis un pēc tam miris atrasts 27 gadus vecais Mazsalacas iedzīvotājs Niks Eleksis.

Siguldas pusē pie Matiņu ezera kāds vīrietis svinēja savu dzimšanas dienu, noīrējot viesu namu "Vālodzes" sev un kuplam skaitam draugu. Pasākumu apmeklēja arī autosportists Niks Eleksis. Laika gaitā starp Niku un ballītes organizētāju izcēlās nopietns strīds, kas pārauga fiziskā vardarbībā, ziņo raidījums "Degpunktā".

Viesu nams "Vālodzes" (Foto: Ekrānuzņēmums no raidījuma "Degpunktā")

Ar raidījumu sarunājās mirušā Nika māte Sandra. "Konflikta sākotnējais iemesls ir tāds, ka mans dēls ir sēdējis uz dīvāna, viņam blakus sēdējusi jubilāra sieva. Viņš ir sēdējis uz dīvāna un atlicis roku uz dīvāna atzveltnes," stāsta Sandra. "Ir pienācis tas vīrietis klāt, ļoti tuvu, ieskatījies Nikam sejā un pateicis "novāc savu smirdīgo roku". Mans dēls bija atbildējis "man nav smirdīgas rokas, izejam ārā"."

Zināms, ka vīrieši viens otru situši, taču tālākie notikumi ir neskaidri. Niks pēc kautiņa devies prom nezināmā virzienā, un pāris stundas vēlāk sacelta trauksme. Puisis bija pazudis.

Nika māte Sandra (Foto: Ekrānuzņēmums no raidījuma "Degpunktā")

Tālāk par notikušo stāsta Nika māsa Ija. "Man piezvanīja Nika draugs, viņš man prasīja, vai es nezinu, kur ir Niks. Es teicu, ka viņam vakardien bija ballīte, viņš ir Siguldā," notikušo atceras māsa. Tomēr brālis vairs nebija sazvanāms. Telefonu kopā ar virsjaku viņš bija atstājis uz galda, bet pats aizgājis. Ija aizbraukusi uz Siguldas policijas iecirkni, kur uzrakstījusi iesniegumu par pazudušu cilvēku. Pēc tam pati kopā ar sanākušajiem draugiem un paziņām, kopumā aptuveni 200 cilvēkiem, sākusi meklēt brāli.

Foto: Facebook / Niks Eleksis

Brīvprātīgie, draugi un policija aptuveni 15 stundas meklēja Niku. Viņu, mirušu guļam uz sasalušās zemes, uzgāja Kaspars un Linda. "Seja viņam bija diezgan sadauzīta. Viņam bija vaļā acis, acis bija zilas, viss deguns bija pušu," redzēto atceras Linda. "Krekls viņam bija pacelts uz augšu."

Pie viesu nama tagad gulst ziedi un sveces (Foto: Ekrānuzņēmums no raidījuma "Degpunktā")

Nika mamma ir vīlusies ballītes apmeklētājos, kā arī šokēta par Siguldas pašvaldības policijas darbu. Viņa stāsta, ka likumsargi adresē ieradās kautiņa laikā, taču mediķus neviens tā arī neizsauca. "Tā vietā, lai nopratinātu manu dēlu, vai sastādītu kādu protokolu par kautiņu, nekas netika darīts. Policija aizbrauca. Netika izsaukta arī ātrā medicīniskā palīdzība, redzot, ka cilvēks asiņo, seja asiņoja ļoti stipri." Sandra atklāj, ka lielākā daļa ballītes viesu bijuši tieši policisti un ugunsdzēsēji.

Niks brīvajā laikā aizrāvies ar autosportu (Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube. )

Valsts policijā vakar apgalvoja, ka Nika nāves cēlonis neesot saistīts ar kautiņā gūtajām traumām. Siguldas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Guntis Babāns "Degpunktā" stāsta, ka ekspertīzē sākotnēji konstatēts, ka personai ir lauzts deguns, bet citu miesas bojājumu nav. Ātrā palīdzība tiešām nav tikusi izsaukta, bet šo aspektu Babāns nespēja komentēt. Persona, kura bija cietusi, atradusies stiprā alkohola reibumā un nav spējusi neko komentēt, stāsta Babāns.

Niks pēc policijas datiem miris no nosalšanas. Policijā uzsākts kriminālprocess, kurā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi un cēloņsakarības.

Citi šobrīd lasa

Visbīstamākās vietas Rīgā, un kur jāpulcējas, lai no tām aizmuktu 3
"Tagad drīkst visu!" Kima Kardašjana pēc šķiršanās no vīra nofotografējas kaila
Otrdien Latvijā atklāj 919 jaunus Covid-19 gadījumus; 16 miruši, tostarp gados jauns cilvēks 1

Волосатые подмышки: Седокова своеобразно поздравила женщин с наступающим 8 Марта

Фото: беременная Эмили Ратажковски снова снялась абсолютно голой