Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un mūzikas festivāla „Rīga Jūrmala” padomes priekšsēdētājs Pjotrs Avens parakstīja nodomu protokolu par sadarbību. (Foto: Renārs Koris)

Rīga kļuvusi par mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" sadarbības partneri

Runā Rīga
2019. gada 4. novembrī 17:49 2019. gada 4. novembrī 17:49
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Pirmdien, 4. novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un mūzikas festivāla „Rīga Jūrmala” padomes priekšsēdētājs Pjotrs Avens parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

„Mūzikas festivāls „Rīga Jūrmala” jau savā pirmajā sezonā kļuva par izcilu notikumu ar vērienīgu starptautisku rezonansi un jūsmīgām profesionāļu un apmeklētāju atsauksmēm. Latvijas galvaspilsētai ir nozīmīgi, lai augstas klases kultūras notikumi veicina starptautisko atpazīstamību un ir kā magnēts tūrisma nozarei,” atzīmē Oļegs Burovs.

„Festivāla mērķis un ambīcija ir kļūt par klasiskās mūzikas galamērķi Eiropā, piedāvājot ne vien vietējiem mūzikas cienītajiem Latvijā, bet arī starptautiskai auditorijai spožu mākslinieku un repertuāra apvienojumu. Mūsu ambīcijas ir augstas, bet sasniedzamas. Pirmajā festivāla gadā komanda spējusi piesaistīt apmeklētājus no daudzām pasaules valstīm, nākotnē strādāsim pie aizvien lielākas starptautiskās auditorijas piesaistes,” stāsta festivāla padomes priekšsēdētājs Pjotrs Avens.

2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam notiks otrā mūzikas festivāla „Rīga Jūrmala” sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību. Festivālā muzicēs gan Latvijas publikas iemīļoti māksliniekiem, gan tādi, kuru uzstāšanos varēs dēvēt par debiju Baltijas reģionā.

Šajā festivāla sezonā daudzpusīgo koncertu programmu papildinās divi nozīmīgi jaunumi – mūzikas meistarklašu sērija un papildkoncerts Liepājā. Simfonisko orķestru festivāls „Rīga Jūrmala” notiks Rīgas un Jūrmalas arhitektūras pērlēs – Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā ģildē un visas vasaras sezonas pieprasītākajā norises vietā – Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē.

Festivāla „Rīga Jūrmala” atklāšanas sezona tika iekļauta vasaras notikumu Top 10 pēc britu laikraksta „The Telegraph” vērtējuma, kā arī tas ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo kvalitātes zīmi – „EFFE Label”.

Vairāk informācijas mājaslapā: www.riga-jurmala.com

Citi šobrīd lasa

Raimonds Pauls nosvinējis savu dzimšanas dienu un sola "samazināt apgriezienus"
Trakais treneris Samoilovs par labākajām smiltīm, garajiem latviešiem un baudu
"Viņš teica, ka atriebšoties" - Siguldas policijas darbinieks izraisa avāriju un aizbēg 5
Pievienot komentāru

Герцогиню Меган лишили возможности заработать миллиард на королевском имени

«Мы с Джорджем были изолированы от мира»: герцогиня Кэтрин пожаловалась на мужа