Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šī nav pirmā reize, kad VDD iesaistījies baumu pētīšanā par "Swedbank" finanšu problēmām. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Bauma par "Swedbank": Valsts drošības dienests skaidro tās izplatīšanās apstākļus 3

Sabiedrība
2019. gada 24. oktobrī 14:56 2019. gada 24. oktobrī 14:56
  Jauns.lv / LETA
Valsts drošības dienests (VDD) skaidro apstākļus, kādos tika izplatīta nepatiesa informācija par "Swedbank" stabilitāti un rezultātā bankas klienti pie bankomātiem izveidoja rindas.

VDD ir zināms šis gadījums. Varam norādīt, ka tiek veikta apstākļu noskaidrošana, tāpēc pašlaik no plašākiem komentāriem atturamies," norādīja dienestā.

Šī nav pirmā reize, kad VDD (iepriekš - Drošības policija) iesaistījies baumu pētīšanā par "Swedbank" finanšu problēmām.

Dienests 2011.gada nogalē sāka kriminālprocesu par apzināti nepatiesu ziņu izplatīšanu par Swedbank finanšu stāvokli.

Savukārt 2012.gada jūlijā VDD nolēma izbeigt minēto kriminālprocesu, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Neilgi pēc minētā kriminālprocesa sākšanas izmeklētājiem bija vairākas versijas par to, kurš varētu būt vainojams saceltajā panikā.

Cita starpā baumošanas kriminālprocesā liecinieka statuss tika piemērots Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (ZZS).

Jelgavas novada domes administrācijai īsi pirms baumu viļņa augstākā punkta sasniegšanas bija dots rīkojums pārskaitīt vairāk nekā miljonu latu no pašvaldības konta "Swedbank" uz Valsts kasi. Līdzīgi rīkojās arī Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Jau nākamajā dienā cilvēki no "Swedbank" kontiem izņēma kopumā vairāk nekā desmit miljonus latu. Lielākā ažiotāža tika novērota Zemgalē, Jelgavā un Ventspilī.

Jau vēstīts, ka "Swedbank" rīcībā nonākusi informācija, ka 23.oktobra vakarā sākta "mērķtiecīga baumu izplatīšana" par tās stabilitāti, tādēļ pie bankomātiem veidojās rindas un atsevišķos bankomātos īslaicīgi beidzās izmaksājamā nauda. 

Baumas par kredītiestādes stabilitāti izplatītas pa dažādiem kanāliem, tostarp sociālajos tīklos un "Whatsapp" ziņās. Par notikušo informēts gan VVD, gan Valsts policija, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Saistītās ziņas

Daugavpilī nakts laikā "Swedbank" klientu vēlme izņemt skaidru naudu norimusi 2
"Swedbank" Daugavpilī konstatējusi mērķtiecīgu baumu izplatīšanu par bankas stabilitāti 9
"Swedbank": naudas atmazgāšanas lietu izskata arī Eiropas Centrālā banka 8

Citi šobrīd lasa

No veikalā pirktām olām izšķiļas paipalas 9
Dzērājšoferis izdzīvo baisā avārijā un satraucas par aifonu 9
FOTO: no Daugavas dzelmes izvilkts milzīgs sams 3
Tēmas: Swedbank
Skatīt visus komentārus

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов