Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kijevā tiekas ar savu ukraiņu kolēģi Vadimu Pristaiko. (Foto: AP/Scanpix)

Rinkēvičs Kijevā paziņo, ka Latvija ir gatava rehabilitācijā uzņemt no Krievijas atbrīvotos ukraiņus 4

Politika
2019. gada 7. oktobrī 23:02 2019. gada 7. oktobrī 23:02
  Jauns.lv / LETA
Latvija ir gatava rehabilitācijā uzņemt no Krievijas atbrīvotos Ukrainas politieslodzītos un jūrniekus, šodien oficiālajā vizītē Ukrainā, tiekoties ar Ukrainas amatpersonām, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ārlietu ministrijā informēja, ka Rinkēvičs oficiālās vizītes Ukrainā laikā tikās ar parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu, premjerministru Oleksiju Gončaruku un ārlietu ministru Vadimu Pristaiko.

Tiekoties ar minētajām Ukrainas amatpersonām, puses pauda gandarījumu par abu valstu draudzīgajām attiecībām, aktīvu starpvalstu dialogu un ekonomisko sadarbību. Rinkēvičs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālai integritātei un suverenitātei, kā arī tās eiroatlantiskās integrācijas centieniem.

Tāpat ārlietu ministrs pauda gatavību turpināt sniegt Ukrainai politisko un praktisko atbalstu reformu īstenošanā, kā arī humanitāro un medicīnisko palīdzību Krievijas un Ukrainas konfliktā cietušajiem. Ministrs paziņoja par gatavību Latvijā rehabilitācijā uzņemt šī gada 7.septembrī no Krievijas atbrīvotos ukraiņus.

Tāpat ar amatpersonām tika pārrunāts Krievijas - Ukrainas konflikts un tā risinājumi. Latvija atkārtoti apliecināja atbalstu Minskas vienošanos izpildei un atzīmēja, ka Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā līdz pilnīgai Minskas vienošanos īstenošanai.

Ukrainas puse pateicās par Latvijas sniegto atbalstu gan divpusēji, gan starptautiskajās organizācijās, atsevišķi izceļot Latvijā īstenot konfliktā cietušo Ukrainas karavīru rehabilitāciju.

Ar parlamenta priekšsēdētāju Razumkovu un ārlietu ministru Pristaiko tika pārrunāta sadarbība Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) ietvaros pēc tam, kad Krievijai tika atjaunotas balsstiesības. Ukrainas puse izteica pateicību par Latvijas delegācijas solidarizēšanos ar Ukrainu EPPA rudens sesijā. Puses vienojās arī turpmāk cieši sadarboties Krievijas jautājumā, paturot to Eiropas Padomes darba kārtībā.

Savukārt tiekoties ar premjerministru Gončaruku, puses atzīmēja labo ekonomisko sadarbību. Vienlaikus Latvijas puse aicināja Ukrainas pusi aktīvāk īstenot tās apņemšanās Ukrainas uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, īpaši tieslietu un korupcijas apkarošanas jomā.

Vizītes ietvaros Latvijas ārlietu ministrs kopā ar Ukrainas kolēģi Kijevas centrā svinīgi atklāja Latvijas skvēru. Rīt, 8.oktobrī ārlietu ministrs uzturēsies reģionālajā vizītē Zaporižjā, kuras laikā tiks atklāts Latvijas goda konsulāts un paredzēta tikšanās ar reģiona amatpersonām.

Par Latvijas goda konsulu Zaporižjas apgabalā ir iecelts Jurijs Pidgornijs, taču Latvija paplašina goda konsulu tīklu Ukrainā ar mērķi attīstīt ekonomisko un reģionālo sadarbību, kā arī veicina savstarpējos kontaktus. Patlaban Latvijai Ukrainā ir pieci goda konsulāti - Čerņihivā, Dnipro, Ļvovā, Odesā un Zaporižjā.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Baiba Sipeniece-Gavare uz skatuves un draugu lokā nosvin 50 gadu jubileju 4
"Tā nedaudz salauza man ausis" - Francijas kultūras ministrs kritizē Eirovīzijai izvirzīto dziesmu
Jaunais tēvs Ņūdžersijā pēc dzemdībām atklāj teju neticamu sakritību
Skatīt visus komentārus

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида