Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. (Foto: LETA)

Ģenerālprokurors: Latvija izdarījusi lielu darbu "Moneyval" rekomendāciju ieviešanā 3

Politika
2019. gada 3. oktobrī 10:02 2019. gada 3. oktobrī 10:02
  Jauns.lv / LETA
Latvija ir izdarījusi lielu darbu Eiropas Padomes komitejas noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai "Moneyval" rekomendāciju ieviešanā, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, vienlaikus atsakoties šo darbu novērtēt ar kādu konkrētu atzīmi.

Kalnmeiers stāstīja, ka viņa atbildības jomā saistībā ar "Moneyval" rekomendācijām ir izstrādātas darba vadlīnijas izmeklētājiem, ir veiktas apmācības, notiek atbildīgo iestāžu darba pārstrukturēšana.

Ģenerālprokurors atgādināja, ka astoņos mēnešos prokuratūra ir nodevusi tiesai 45 lietas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kas ir vairāk nekā 2017. un 2018.gadā kopā. Izmeklēšanas darbā palīdzot, piemēram, tas, ka likums prasa aizdomās turamajiem pierādīt naudas izcelsmi, nevis izmeklētājiem pierādīt tās nelikumību.

Kā ziņots, šogad astoņos mēnešos būtiski pieaudzis tiesai nodoto krimināllietu skaits par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kā arī būtiski pieaudzis to personu skaits, kurām celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Prokuratūras apkopotā informācija liecina, ka līdz 2019.gada 31.augustam tiesai nodotas 45 krimināllietas 75 personu apsūdzībā. 2017.gadā tiesai nodotas desmit krimināllietas 33 personu apsūdzībā, savukārt 2018.gadā 23 krimināllietas 54 personu apsūdzībā. Kopumā pēdējo gadu laikā šie rādītāji dubultojušies.

"Ņemot vērā, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošana ir noteikta par prioritāti, darbs ir nesis arī rezultātu uzlabošanos. Turklāt ne tikai statistika liecina par šo krimināllietu pirmstiesas izmeklēšanas efektivitātes uzlabošanos, bet arī citi īstenotie pasākumi. Notikušie specializētie mācību pasākumi un aktīva iesaiste vadlīniju izstrādē būtiski uzlabojusi un vienādojusi izmeklētāju un prokuroru izpratni par pierādījumu izmantošanu un jaunākā tiesiskā regulējuma piemērošanu," norāda ģenerālprokurors.

Jau ziņots, ka tiesībsargājošās institūcijas šogad sešos mēnešos par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju ierosinājušas 102 kriminālprocesus, kas ir par 19 lietām vairāk nekā pērn identiskā laika posmā, liecina Finanšu izlūkošanas dienesta informācija.

Citi šobrīd lasa

Bažas rada „otrais vilnis”. Pekinā dzīvojošais latvietis Kristians stāsta par pašreizējo situāciju 16
Kas notiek ar ādu, ilgstoši dzīvojot mājās? Padomi sejas kopšanai
Nepielūdzami augošā statistika: ko Amerika izdarīja nepareizi 11
Skatīt visus komentārus

"Она была помешана на мытье рук": совершенно здоровая мать двоих детей умерла от Covid-19, несмотря на самоизоляцию

«Только для избранных»: Лопез во время карантина добилась для себя незаконной привилегии