Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

PVD izteicis vairākus aizrādījumus, atkārtoti pārbaudot Siguldas izglītības iestāžu pārtikas blokus

Sabiedrība
2019. gada 17. septembrī 10:41 2019. gada 17. septembrī 10:41
  Jauns.lv / LETA
Siguldas izglītības iestāžu pārtikas bloku atkārtotās pārbaudēs, kas veiktas, lai noskaidrotu zarnu infekcijas iemeslus Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izteicis aizrādījumus, informē Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane.

Vakar, 16.septembrī, visās Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī atsevišķās vispārizglītojošās skolās tika veiktas atkārtotas PVD pārbaudes.

Ja piektdien, 13.septembrī, PVD nesaskatīja un neizteica aizrādījumus no PVD puses un visos pārbaudes posmos ēdināšanas bloki saņēma vērtējumu A, proti, atbilst normatīvo aktu prasībām, tad 16.septembrī atkārtotās PVD pārbaudēs ēdināšanas blokiem atsevišķos posmos parādījās novērtējums B, kas ir aizrādījumi, kuri būtiski neietekmē pārtikas produktu kvalitāti un nekaitīgumu, sacīja Brikmane.

Pārbaužu rezultātā gan neesot saņemts neviens vērtējums C, kas ir neatbilstība normatīvo aktu prasībām, kas būtiski ietekmē pārtikas produktu nekaitīgumu.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa šodien ir uzaicinājusi izglītības iestāžu ēdinātāja SIA "Baltic Restaurants Latvia" atbildīgos pārstāvjus uz tikšanos, lai izvērtētu PVD veikto pārbaužu rezultātus, kā arī vienotos par izmaiņām produktu piegādātājos.

Pašlaik tiek veiktas analīzes arī vairākiem izglītības iestāžu darbiniekiem. Šodien Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nav ziņots par jauniem saslimšanas gadījumiem, stāstīja Brikmane.

Saistītās ziņas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, PVD apturējis dārzeņu pārstrādes ceha darbību Jelgavā 5
Pēc bērnu smagās saslimšanas ar līdzīgiem simptomiem pie mediķiem vērsušies vēl 24 siguldieši 15
Trīs bērndārznieki no Siguldas ir ļoti smagā stāvoklī - viņiem konstatēta nieru mazspēja

Jau ziņots, ka PVD ir veicis pārbaudi uzņēmumos, kuri "Baltic Restaurants Latvia", kas ēdina bērnus Siguldas bērnudārzos, piegādā mizotus dārzeņus hermētiskā iepakojumā, tajā skaitā SIA "Jelgavas augļi".

PVD, ņemot vērā, ka uzņēmumā "Jelgavas augļi" konstatēti nopietni higiēnas pārkāpumi, šī uzņēmuma darbība pašlaik ir apturēta. Tāpat kā citos augļu un dārzeņu piegādātāju uzņēmumos, arī "Jelgavas augļi" ir paņemtas baktēriju uztriepes, kuru analīžu rezultāti būs zināmi šīs nedēļas beigās.

Atbilstoši jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēc palīdzības ārstniecības iestādēs vērsušies 24 cilvēki, no kuriem 20 ir bērni. No Siguldas apkārtnes ir hospitalizēti septiņi bērni, kuriem diagnosticēta Escherichiacoli (E. coli) jeb zarnu nūjiņu infekcija - no bērnudārza "Saulīte" četri bērni un pa vienam bērnam no "Pīlādzīša", "Tornīšiem" un "Ieviņas". Četriem no viņiem ir attīstījies hemolītiski urēmiskais sindroms. Pārējiem bērniem Escherichiacoli (E. coli) jeb zarnu nūjiņu infekcija pašlaik nav diagnosticēta.

Citi šobrīd lasa

Lēto drēbju drīz vairs nebūs? Jaunā paaudze revolucionāri maina apģērbu industriju 3
Tāda apskaužama dzīve. Saruna ar "Sirmais. Kulta ēdieni" producenti Ilzi Lasmani-Broži
"Atdeva kā negribētu suni" - influenceru pāris pēc 3 gadiem atsakās no adoptētā ķīniešu zēna 5
Pievienot komentāru

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме