Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Režisore Inga Tropa. (Foto: LETA)

Godalgotās režisores Ingas Tropas izrādi par Irbīti septembrī varēs redzēt Liepājā

Kultūra
2019. gada 14. augustā 23:35 2019. gada 14. augustā 23:35
  Jauns.lv / LETA
Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 27.septembrī un 28.septembrī savu atkalredzēšanos ar skatītājiem piedzīvos godalgotās režisores Ingas Tropas izrāde "Zibeņu domas. Irbīte", informēja SIA "Lielais dzintars" mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Izrāde mūsdienīgā skatuves valodā runā par vienu no 20.gadsimta pirmās puses Latvijas leģendām - mākslinieku Voldemāru Irbi, tautā sauktu par baskāji Irbīti. Titullomu izrādē spēlēs ilggadējs liepājnieks, bijušais Liepājas teātra aktieris un direktors Juris Bartkevičs. Iestudējums būs skatāms koncertzālē "Lielais dzintars" mūsdienu mākslas festivālā "Liepājas Mākslas forums".

Irbīte (1893-1944) - latviešu pasteļglezniecības lielmeistars - bija savdabīgs cilvēks ar askētisku dzīvesveidu. Uzmanību viņš saistīja ne vien ar savu neparasto talantu un ātro gleznošanas tempu, bet arī īpatnējo vizuālo tēlu.

Visbiežāk teciņus skrienošais nelielā auguma vīrs tika manīts Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, allaž ar basām kājām, izspūrušiem matiem un pinkainu bārdu, ģērbies noskrandušās biksēs un virsvalkā, ar padusē iespiestu krītiņu kasti un papīra mapi.

Irbītes lomas atveidotājs Bartkevičs stāsta, ka izrādē distancējas no šī tik ierastā "dīvaiņa" tēla, tā vietā cenšoties pietuvināties Irbītes dvēseles stāvokļiem un iekšējai pasaulei.

Arī izrādes dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce norāda uz mākslinieka iekšējās pasaules dziļumu, ko centusies tvert iestudējuma radošā komanda.

"Zibeņu domas. Irbīte" pirmizrādi piedzīvoja 2018.gada februārī. Izrādi producē Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, un darbs tapis kā sestais uzvedums izrāžu ciklā par spilgtām personībām Latvijas kultūrā un mākslā.

Izrādes dramaturģe ir Rasa Bugavičute-Pēce, režisore - Inga Tropa, videomāksliniece - Elīna Matvejeva, scenogrāfe - Ūna Laukmane, komponists - Edgars Raginskis, horeogrāfe - Liene Grava.

Citi šobrīd lasa

Rūpīgi jāmazgā rokas un ogas! Latvijā ik gadu pieaug ehinokoka pacientu skaits 6
Latvijas noslēpumi: Ķeguma HES būve. Dienu pa dienai
Ja spāņu zinātniekiem izrādīsies taisnība, Covid-19 pandēmijas vēsture būs jāpārraksta no jauna
Tēmas: Liepāja
Pievienot komentāru

Президент Меган: герцогиня станет главой США в фильме, который сама спродюсирует

Ужасно: убийца 20-летней звезды соцсетей заставил всех думать, что она жива