Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Glābēju darbs Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas stacijā „Ķīšezers”. (Foto: Publicitātes foto)

FOTO: pašvaldības policijas glābēji demonstrē gatavību peldsezonai; Rīgā jau 9 glābšanas stacijas!

Runā Rīga
16. maijā 18:10 2019. gada 16. maijā 18:10
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Ceturtdien, 16. maijā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti izbraukuma komitejas sēdē apmeklēja Rīgas Pašvaldības policijas glābšanas (RPP) staciju „Ķīšezers” un klātienē pārliecinājās, ka Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki ir gatavi peldsezonai. RPP darbinieki rādīja glābšanas paraugdemonstrējumus, stāstīja, kā rīkoties, ja cilvēks sāk slīkt, iepazīstināja ar glābēju rīcībā esošo ekipējumu, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

No šodienas glābēji uzsāk darbu nu jau deviņās glābšanas stacijās - Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Rumbulā, Daugavgrīvā, pie Ķīšezera, pie Bābelīša ezera un Ķīpsalā. No šā gada Lucavsalā būs divas glābšanas stacijas - Lucavsala 1 un Lucavsala 2. Otrais postenis tika atklāts trešdien, 15. maijā.

Arī šajā vasarā glābēji aktīvi strādās preventīvajā jomā, proti, rūpēsies par to, lai pie ūdeņiem nemaz nerastos tādas situācijas, kad ir jāsteidz palīgā. Policisti regulāri palīdz noklīdušiem bērniem atrast viņu vecākus, kā arī sniedz medicīnisko palīdzību tiem, kas peldvietās nokļuvuši nelaimē.

2018. gadā Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki izglāba 9 slīkstošos, sniedza medicīnisko palīdzību 62 cilvēkiem, kā arī pludmalēs atrada 27 noklīdušus bērnus.

Tāpat pārvalde veic kuģošanas līdzekļu satiksmes, makšķerēšanas un zvejas kontroli iekšējos ūdeņos. Pēdējos divos gados bijušas aptuveni 7500 makšķernieku, 2400 laivu pārbaudes un izņemti 13 kilometri nelegālu zvejas rīku. Apgūstot Zivju fonda līdzekļus, ar Rīgas domes līdzfinansējumu dienests ir uzlabojis tehnisko aprīkojumu ar divām ātrgaitas laivām, kvadricikliem un radaru sistēmu. Pēc Zemkopības ministrijas sniegtās informācijas 2018. gadā RPP ir uzrādījusi absolūti labākos rezultātus zivju resursu aizsardzībā visas valsts mērogā.

RPP aicina atpūtas baudītājus pie ūdenstilpnēm nebūt pārgalvīgiem, kā arī rūpīgi uzraudzīt bērnus. Pašvaldības policija atgādina, ka lēkt ūdenstilpēs no infrastruktūras objektiem - hidrotehniskām būvēm, tiltiem, piestātnēm u.c., izņemot lēkšanai ūdenī speciāli iekārtotas vietas, ir aizliegts un par to draud administratīvais sods.

Citi šobrīd lasa

Stilīgākie festivāli pasaulē: to vēsture un modes koncepcija 2
Latvijā cilvēki "skrien tik ilgi, kamēr krīt" - jeb Kā atpazīt un novērst izdegšanas sindromu 33
Vietējie Mārupē satriekti par advokāta Bērziņa cinisko slepkavību: "Ļoti, ļoti žēl - viņš bija vēl jauns" 3
Pievienot komentāru

Малыша отнесли умирать: роженица рассказала, как ее двойня не выжила в больнице в Риге из-за врачей 3

«Я по пьяни разозлилась»: женщина рассказала, как задушила 2-летнюю дочь