Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis, politologs Ivars Ījabs. (Foto: LETA)

"Attīstībai/Par", Krievu savienība un "Saskaņa" tērē vislielāko naudu tikšanai uz Briseli 48

Politika
16. aprīlī 18:28 2019. gada 16. aprīlī 18:28
Jauns.lv / LETA
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu aģitācijai partijas patlaban deklarējušas kopumā 360 543 eiro tēriņus, divas trešdaļas no kuriem izlietojušas trīs partijas - "Attīstībai/Par", "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegtā informācija.

Apvienība "Attīstībai/Par" deklarējusi 83 335 eiro priekšvēlēšanu tēriņu līgumsaistības, partija "Saskaņa" - 77 629 eiro, bet Latvijas Krievu savienība deklarējusi 76 325 eiro saistības.

Tēriņos krietni atpaliek Zaļo un zemnieku savienība ar 39 817 eiro tēriņiem, partija "Jaunā Vienotība" - 33 816 eiro, apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - 19 176 eiro, partija "Progesīvie" - 18 409 eiro, un Jaunā konservatīvā partija - 10 853 eiro.

Citas partijas savās priekšvēlēšanu kampaņās ir ieguldījušas vēl mazākas summas: Latvijas Reģionu apvienība - 1000 eiro, "KPV LV" - 74 eiro, partija "Latviešu nacionālisti" - 109 eiro. Pārējās piecas vēlēšanā startējošās sīkpartijas oficiāli vēlēšanu kampaņām neesot iztērējušas ne centa.

Konservatīvo un reformistu apvienība Eiropā deklarējusi 5435 eiro tēriņus priekšvēlēšanu aģitācijai. Šajā grupā strādā apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK politiķis Roberts Zīle.

26.janvārī oficiāli sākās 120 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms EP vēlēšanām.

Partijas un partiju apvienības, kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstu, priekšvēlēšanu izdevumos var tērēt līdz 430 221 eiro. Savukārt viena nesaistīta persona jeb persona, kas aģitē savā vārdā un kas nav saistīta ar partiju un konkrēto kandidātu, priekšvēlēšanu aģitācijai drīkstēs iztērēt 6450 eiro, kas atbilst 15 minimālajām mēnešalgām.

Šoreiz ierobežoti arī Eiropas politisko partiju izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai savā vārdā. Proti, tās šim mērķim varēs izmantot 43 022,14 eiro jeb 10% no nacionālajām partijām un to apvienībām noteiktajiem priekšvēlēšanu tēriņiem.

EP vēlēšanas Latvijā notiks 25.maijā, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Citi šobrīd lasa

Bijušais "Ferrari" boss atklāj nedzirdētus faktus par Mihaēla Šūmahera personību 49
Ģirts Ķesteris prāto, ka cilvēki ir pārāk noslogoti: "Gribētu mazāk strādāt, mazāk tērēt un vairāk dzīvot" 6
Futbolista Krištianu Ronaldu draudzene atklāj pikantu veidu, kā saglabāt romantisku dzirkstelīti attiecībās
Skatīt visus komentārus

Пять минут семейной жизни: молодожены погибли в ДТП, выезжая из здания суда, где регистрировали брак

Раскрыт секрет красоты и молодости Софии Ротару