Iļģuciema iedzīvotāji pikti: cilvēkiem guļot, policisti izraksta sodus virknei pagalmā novietoto auto
Naktī uz 8. oktobri Rīgas pašvaldības policija (RPP) nepatīkami pārsteigusi kādu Iļģuciemā esošo daudzdzīvokļu namu iemītniekus. Kā stāsta viena no iedzīvotājām, dažas minūtes pirms pusnakts policisti pamanīti, rosāmies ap iekšpagalmā novietotajām automašīnām, vienai pēc otras piespriežot sodus par auto novietošanu neparedzētā vietā.
Šādi teju pusnaktī pa logu redzēto atstāsta Rasa Saliņa, kura notiekošo gan safotografējusi, gan arī nofilmējusi:
Pašvaldības policisti pusnaktī piespriež sodus pagalmā novietotajiem auto
Naktī uz 8. oktobri Rīgas pašvaldības policija (RPP) nepatīkami pārsteigusi kādu Iļģuciemā esošo daudzdzīvokļu namu iemītniekus. Kā stāsta viena no ...
Rasa arī piebilst, ka notikuma vietā redzamie policisti, kuri komunicējuši ar ārā iznākušajiem dzīvokļu nama iedzīvotājiem, viņasprāt, paši nav bijuši īpaši priecīgi par uzdoto darbu, skaidrojot, ka nevar neatsaukties, ja reiz ir saņēmuši izsaukumu.
Citi “Facebook” lietotāji zem Rasas ievietotā video dalās līdzīgā pieredzē, paužot sašutumu par šādu pēkšņu masveida sodu piespriešanu vēlā nakts stundā.
Cita daļa tikmēr apgalvo, ka saprot šādu policistu rīcību, piebilstot, ka auto novietošana iekšpagalmos tik tiešām mēdzot būt problemātiska, kamēr daļa pauž, ka līdz šim parasti sodīti vien tie, kuri, novietojot savu auto, kaut ar vienu riteni iebraukuši zaļajā zonā.
Atsevišķi cilvēki norāda arī uz to, ka šādi novietotas automašīnas, galu galā, var būtiski traucēt, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un drošības dienesta (VUGD) operatīvajiem transportlīdzekļiem.
Policistus izsaucis kāds no iedzīvotājiem
Spriežot pēc skaidrojuma par konkrēto epizodi Iļģuciemā, ko RPP sniedza portālam Jauns.lv, policisti pusnaktī ieradušies, atsaucoties uz kāda iedzīvotāja sūdzību: “Rīgas pašvaldības policijas prioritāte ir sabiedriskās kārtības nodrošināšana nevis, piemēram, sodu līmēšana uz automašīnām daudzdzīvokļu namu pagalmos. Tādēļ uz namu pagalmiem policija brauc praktiski tikai tad, kad kādam tajos novietotās automašīnas traucē, proti, kad tiek saņemti izsaukumi.”
Kā paskaidroja RPP runasvīrs Toms Sadovskis, par prioritāriem šādos gadījumos gan tiks pieņemti tie izsaukumi, kuros tiek ziņots par ģimenes konfliktiem, kautiņiem, alkohola lietošanu vai, piemēram, uz ielas guļošu personu.
“Kad steidzami izsaukumi ir apkalpoti, tad policija brauc arī uz tām vietām, kur tiek ziņots par nepareizi novietotām automašīnām,” piebilda Sadovskis.
RPP pārstāvis arī informēja, ka, ja steidzamajos izsaukumos vidējais policijas reaģēšanas laiks ir 15 minūtes, tad ziņojumos par nepareizi novietotām automašīnām reaģēšanas laiks var pieaugt līdz pat divām vai trim stundām.