Sabiedrība

Rīgā šogad plāno likvidēt desmit skolas

Jauns.lv

Efektivizējot skolu tīklu, Rīgā no šā gada 1.septembra vairs nedarbosies desmit skolas, kuras tiks pievienotas citām mācību iestādēm, šodien žurnālistus informēja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Rīgā šogad plāno likvidēt desmit skolas...

Kopā līdz 2011.gadam plānots reorganizēt 30 mācību iestādes galvaspilsētā.

Kā norādīja Ušakovs, vairākas sākumskolas plānots pievienot vidusskolām, bet atbrīvotajās telpās izvietot jaunus bērnudārzus. Tādējādi vidusskolās tiks palielināts skolēnu skaits un tās tiks padarītas spēcīgākas.

Pašvaldība plāno skolas vairs neuzturēt ēkās, kuras tiek īrētas no privātīpašniekiem, kā arī atbrīvot telpas, kuras nav īsti piemērotas mācībām. Skolās, kas atrodas tuvu viena otrai, bērni netiks pārvietoti, bet tiks likvidēta administrācija.

Kā pieļāva Rīgas domes Izglītības, sporta un jaunatnes departamenta direktors Guntis Helmanis, reorganizācijas rezultātā darbu varētu zaudēt ap 400 pedagogu, bet daļa no viņiem varētu ieņemt vietas, kuras atstāj pensijas vecumu sasniegušie skolotāji.

Reorganizācijas rezultātā Rīgas pašvaldība šogad plāno ieekonomēt vairāk nekā 200 000 latu, bet nākamgad - 1,7 miljonus latu.

Atbrīvojot bērnudārzu telpas, no šā gada 1.septembra plānots Iļģuciema sākumskolu pievienot Rīgas 54.vidusskolai, bet Imantas sākumskolu - Anniņmuižas vidusskolai, tādējādi abās ēkās tiktu izveidotas 15 bērnudārza grupiņas 320 bērniem.

Atbrīvojot privātīpašumā esošās ēkas, no 1.septembra Ļ.Tolstoja krievu vidusskolu plānots pievienot M.Lomonosova krievu vidusskolai, atbrīvojot ēku K.Barona ielā 71, uz kuru savukārt tiktu pārvietota Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskola no Ģertrūdes ielas 32 - par šās ēkas īri gadā bija jāmaksā vairāk nekā 100 000 latu. Bišumuižas pamatskolu plānots pievienot Rīgas 95.vidusskolai, atbrīvojot sliktā tehniskā stāvoklī esošo ēku Bauskas ielā 88, kas atrodas uz privātīpašnieka zemes.

No 1.septembra paredzēts arī pārvietot vairākas skolas no ēkām, kas nav paredzētas skolu funkcijām. Mežaparka sākumskolu plānots pievienot Jāņa Poruka vidusskolai, Rīgas 30.vidusskolu pievienot 21.vidusskolai, atbrīvojot ēku Miera ielā 2, uz kuru savukārt tiktu pārcelta Herdera vidusskola.

Rīgas 38.vidusskolu plānots pievienot 80.vidusskolai, uz atbrīvotajām telpām Burtnieku ielā 34 pārvietojot sākumskolu "Valodiņa", bet 20.vidusskolu paredzēts pievienot Rīgas 9.vakara maiņu vidusskolai, pārceļoties uz Stāmerienas ielu 8.

Apvienojot administrācijas, plānots Rīgas 5.pamatskolu pievienot Rīgas 95.vidusskolai, bet Sarkandaugavas sākumskolu pievienot Puškina licejam.

Nākamgad, 2010.gadā, no 1.februāra atbrīvojot bērnudārzu ēkas, paredzēts Rīgas Valdorfskolu pārcelt uz ēku Baltajā ielā 10, bet Valdorfpedagoģijas pirmskolas grupas pārcelt uz ēku Baltajā ielā 15, nodrošinot vienu administrāciju. Tāpat no 1.februāra plānots Rīgas Baltkrievu pamatskolu pārcelt uz Rīgas 86.vidusskolu. Reorganizācijas rezultātā plānots uz ēku Raņķa dambī pārvietot 11.pirmskolas iestādi no Bišu ielas 20 - četras grupas, papildus atverot septiņas grupas 140 bērniem. Savukārt atbrīvotajā ēkā Akadēmiķa M.Keldiša ielā 4 paredzēts atvērt sešas bērnudārza grupas 120 bērniem.

No nākamā gada 1.septembra plānots Rīgas 31.viduskolas sākumskolas klases no Vecmīlgrāvja 1.līnijas 53.nama pakāpeniski pārcelt uz ēku Skuju ielā 11, 31.vidusskolu izvietojot vienā ēkā.

Atbrīvojot privātīpašumā esošās ēkas, no 2010.gada 1.decembra paredzēts Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolu pārcelt no A.Čaka ielas uz ēku Graudu ielā 21, bet no 1.septembra Rīgas 7.internātpamatskolu pārvietot no ēkas Graudu ielā 21, pievienojot Rīgas Lastādijas internātvidusskolai.

Nākamgad no 1.septembra arī plānots Rīgas Ebreju vidusskolu, kas atrodas divās ēkās, izvietot vienā ēkā, Rīgas 16.vidusskolu pievienot 63.vidusskolai, apvienojot administrācijas un paliekot esošajās ēkās, Rīgas 100.vidusskolu pievienot Rīgas 45.vidusskolai, atbrīvojot ēku Laimdotas ielā 42, Rīgas komercģimnāziju - Natālijas Draudziņas ģimnāzijai, atbrīvojot ēku Salaspils ielā 14, bet Rīgas Ziepniekkalna sākumskolu pievienot 94.vidusskolai, paliekot esošajās ēkās un izveidojot vienotu administrāciju.

2011.gadā, atbrīvojot bērnudārzu ēkas, plānots Rīgas 6.vidusskolas sākumskolas klases pārcelt uz ēku A.Čaka ielā 102, renovēt sākumskolas ēku un atvērt bērnudārzu, kurā būtu sešas grupas 120 bērniem. Rīgas 5.speciālās internātpamatskolas filiāli Baltāsbaznīcas ielā 40 paredzēts pārcelt uz citu ēku un, apvienojot ar filiāli no Stokholmas ielas, renovēt ēku un atvērt sešas pirmskolas grupas 120 bērniem. Abas filiāles varētu atrasties ēkā Silciema ielā 3.

No 2011.gada 1.septembra plānots Rīgas 99.vidusskolu pievienot Natālijas Draudziņas ģimnāzijai un Rīgas Centra sākumskolai, atbrīvojot nepiemēroto ēku Tallinas ielā 57.

Rīgas pašvaldība arī iecerējusi 2010.gadā pie vairākām skolām atvērt bērnudārzu grupas un/vai pirmskolas vecuma bērnu pieskatīšanas centrus. Tas paredzēts Rīgas 68.vidusskolā, Daugavgrīvas vidusskolā, A.Pumpura 11.pamatskolā, 46.vidusskolā, Šampētera vidusskolā un 37 vidusskolā.

Sagatavojot priekšlikumus skolu tīkla pilnveidei, tika ievēroti šādi pamatprincipi: pirmsskolas izglītības iestāžu vajadzībām celto ēku izmantošana saskaņā ar to pamatfunkcijām, privātīpašumā esošo ēku atbrīvošana, skolu pārvietošana no telpām, kas nav piemērotas skolu funkcijām, un tuvumā esošu skolu administrāciju apvienošana. Skolu tīkla pilnveidošanas plānu iecerēts realizēt vairākos posmos līdz 2011.gada 1.septembrim.

"Skolu pilnveides plāns tiek balstīts uz valdības noteikto principu "nauda seko skolēnam", un pēc šāda principa tā tiek dalīta gan skolām ar latviešu mācību valodu, gan skolām ar mazākumtautību mācību valodu," norādīja Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC).

"Gatavojot šo plānu, galvenais bija skolēni un viņu vajadzības. Mēs atsakāmies no tām telpām, kas nav piemērotas skolām, bet kuras nākotnē būs iespējams izmantot bērnudārziem, interešu izglītībai vai citām vajadzībām. Mazās skolas tiek pievienotas lielākām skolām, kurās ir daudz labāka infrastruktūra. Apvienošanās rezultātā skolu direktoriem būs plašākas iespējas izvēlēties labākos pedagogus, kas arī ļaus celt izglītības kvalitāti," skaidroja Aldermane.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā strādās darba grupa, kas koordinēs un vadīs šo procesu. Departamenta speciālisti koordinēs arī skolēnu pāriešanu uz citām skolām un konsultēs vecākus par citas skolas izvēli.

Departamentā tagad izveidots īpašs informatīvais tālrunis 67026898, uz kuru piezvanot vecāki un visi interesenti var saņemt plašāku informāciju par plānoto skolu tīkla pilnveides plānu.

LETA