Britu televīzija svētku reportāžu veido Vecrīgas folkkrogā „Ala”
Sabiedrība

Britu televīzija svētku reportāžu veido Vecrīgas folkkrogā „Ala”

Jauns.lv

Britu raidsabiedrība BBC svētku reportāžu par 4. maija svinībām Rīgā iesāka ar reportāžu no Vecrīgas folkluba „Ala” un lika atcerēties „novecojušo” Latvijas tūrisma saukli par zemi, kura dzied.

Britu televīzija svētku reportāžu veido Vecrīgas f...
BBC stāsta, ka Latvijā joprojām dzied tautasdziesmas

at Vodpod.

Iepriekšējos astoņus gadus Latvijas tūrisma industrijas sauklis tūristu pievilināšanai bija – „Latvija ir zeme, kas dzied”. Nu šis sauklis ir nomainīts, Latviju pozicionējot kā nesteidzīgas atpūtas valsti.

Tomēr, acīmredzot, sauklis par dziedošo Latviju ir pārāk strauji nomainīts, jo pasaules medijos tikai tagad sāk uzplaukt Latvijas kā dziedošas zemes tēls. Ietekmīgā britu raidkompānija BBC, veidojot sižetu par 4. maija svinībām Rīgā, uzsver, ka Latvija ir zeme, kas dzied, stāsta par dainām un dziesmoto revolūciju pirms 20 gadiem.

Angļu žurnālists Damiens MakGiness sajūsminās par atmosfēru Vecrīgas folkklubā „Ala” un smagā metāla grupas „Skyforger” folkloras motīviem koncertā Nacionālajā operā. Vienlaikus viņš intervē Latvijas institūta direktoru Ojāru Kalniņu, kurš stāsta par Latvijas dziesmotajām tradīcijām.

Jāteic gan, ka Kalniņš pirms pāris nedēļām tūrisma biznesa pārstāvjiem adresētajā „Latvijas Tūrisma Apkārtrakstā” stāsta:

„Tūrisma industrijas cilvēki, kas seko līdzi šādām lietām, zina, ka pēdējos astoņus gadus Latvija bija „zeme, kas dzied”. Tā patiešām tāda ir joprojām. Mēs vienkārši par to vairs tik daudz nerunāsim. Dziesma spēj runāt pati par sevi, un līdz šim visi, kas kaut ko zina par Latviju, jau zina, ka šeit daudzi cilvēki dzied un daudzi no viņiem to dara ļoti, ļoti labi.”

Tālāk Kalniņš klāsta, cik svarīgi tagad ir stāstīt, ka Latvijā vislabākās lietas var baudīt nesteidzoties. Tomēr 4. maijā Kalniņam vajadzēja atgriezties pie „vecās dziesmas” un angļiem stāstīt, ka Latvijā joprojām dzied. Starp citu, tas nemaz nenotika nesteidzīgā gaisotnē.

Elmārs Barkāns