Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ropažos pulcējas smieklu sekta

Ropažos pulcējas smieklu sekta

Sabiedrība
2010. gada 18. jūnijā 16:35 2010. gada 18. jūnijā 16:35
 
Askētiski iekārtotā telpā pāris desmits cilvēku apsēžas uz krēsliem vai noguļas zemē un sāk bezprātīgi smieties. Tāds ir viens no garīgās skolas „Ceļš caur atmošanos” rituāliem.

Desmitiem cilvēku pamet ģimenes un pārdod īpašumu, lai bez bēdu varētu nodoties smiešanās reliģijai „Ropažu templī”.

Visnotaļ dīvainās teoloģijas piekritēji pulcējas Rīgas pievārtē – Ropažos. Tomēr, lai tiktu līdz „galvenajam templim”, smieklu jogas mācekļiem ir jāiziet īpaši sagatavošanās kursi, kuri notiek Rīgā - pat Zinātņu akadēmijas augstceltnē.

Tas viss maksā bargu naudu, jo teoloģiski un garīgi pareizi smieties nav nemaz lēts prieks. Jums pat var nākties atvadīties ne tikai no vairākiem simtiem latu, bet pat īpašuma un personiskās dzīves. Vairāki Krievijas pilsoņi smieklu dēļ ir atstājuši savas ģimenes un pārdevuši īpašumus dzimtenē, lai varētu bez bēdu smieties Ropažos.

Noslēpumainais logs uz Dieva pasauli

Latvijas Totalitāro sektu apkarošanas komitejas pārstāvis Viktors Jolkins „Rīgas Apriņķa Avīzei” stāsta: „Lai apmeklētu grupas organizētos kursus, cilvēki, zaudējuši kritisku spriestspēju, Ropažos pat iegādājušies dzīvokļus, nemaz nerunājot par viņiem izkrāptajiem līdzekļiem. Par to saņemtas pat trīs sūdzības no apkrāptiem Krievijas pilsoņiem, kuru iesaistīšanās grupā novedusi pie ģimeņu izjukšanas.”

Ropažos ir bāzēta garīgās izaugsmes skolas „Ceļš caur atmošanos” līderis ir Genādijs Givins, kurš ar parastajiem cilvēkiem reāli netiekas, bet tiek piedāvāts apmeklēt maksas seminārus, kuros sola „atvērt logus uz Dieva pasauli”. Šajā skolā no cilvēka tiek prasīta pilnīga pakļaušanās garīgajam skolotājam.

Pieteikties uz kursiem Ropažos nemaz tik viegli nevar, vispirms ir jāiziet iesācēju kursi Rīgā.

„Teorētiski var tikt līdz suicīdam!”

“Šī grupa ir ļoti bīstama, jo cilvēki, kas iesaistās, zaudē kritisko domāšanu, iestājas milzīgs fanātisms. Vai tas ir normāli, ka pieaudzis cilvēks ģimenē saka – došos uz semināru, būšu prom dienas divas, bet varbūt dažus mēnešus. Kā var tāda doma būt pieaugušam cilvēkiem? Sektu upuri uzticas saviem skolotājiem, kas viņiem „atvēruši citu pasauli”. Daži sekotāji pat iegādājās dzīvokļus Ropažos, lai būtu tuvāk skolotājam. Pēc fanātisma līmeņa šis veidojums Ropažos atgādina tās grupas, kuras teorētiski var tikt līdz suicīdam, jo notiek pilnīga uzticēšanās skolotājam,” brīdina  Jolkins.

Tāpat kā nacistiskajā Vācijā

Pirmais seminārs pie Givina maksājot 200 latus, tālāk sekotāji skolotājam ziedo it kā labprātīgi. „Kad cilvēks sāk ticēt un pieņemt notiekošo kā patiesību, viņš ir gatavs visu vērtīgo atdot skolotājam. Reformējas domāšana; līdzīgi tika pakļauti cilvēki nacistiskajā Vācijā, kur arī notika masu domāšanas reformācija, tas ir pakāpeniskas ideoloģiskas apstrādāšanas process. Daudzus nacistiskās Vācijas propagandas elementus izmanto mūsdienu sektas. Kad cilvēki ir pārliecināti, paši gatavi nest lielas summas, jo absolūti tic idejai,” „Rīgas Apriņķa Avīzei” stāsta Jolkins.

Ārpus prāta uztveres

Garīgās izaugsmes skolas „Ceļš caur atmošanos” apmācības programmu veido vairāki posmi, kurā viens no galvenajiem ir „smieklu terapija”, kuras rezultātrā cilvēks „iziet caur Tīrās apziņas līmeni” un „virzās tālāk Reālajās pasaulēs”.

Garīgās skolas mājaslapā (www.human.lv) it norādīts, ka „ar to (apmācības posmiem) garīgās prakses apmācības nebeidzas, bet aprakstīt tālāk, kā notiks tālākās apmācības ir bezjēdzīgi, jo tālākais apmācību ceļš ir ārpus prāta uztveres”.

Jāuzsver , ka ar „brīnumainās reliģijas” mācības pārstāvjiem var sazināties tikai telefoniski. Reklāmās nav minēta centra atrašanās vieta. Tas nozīmē, ka no centra apmeklēšanas un sarunas ar tā līderiem tiek „pasargātas” nevēlamas personas. Visnotaļ mīklaini ir arī skolas mērķi, kurš tiek deklarēts šādi: „Mūsu apmācību mērķis – ne tikai palīdzēt cilvēkam tikt skaidrībā ar savām dzīves grūtībām, bet aizvest viņu līdz savas dzīves izpratnei,  līdz apzinātai dalībai savā attīstībā.”

Arī Latvijā plaukst ticība  „Visuvarenajam Rēcienam”. Smieklu reliģijas dievkalpojums:
Smieklu terapijas reklāmas filmiņa (Francija):

Garīgo smieklu instruktoru prakse

„Smieklu reliģijas” apustuļi savā mājaslapā diezgan „samudžināti” stāsta par smiešanās rituālu norisi:

„...smiekli palīdz iztīrīt no organisma pašus dziļākos, iesakņojušos stresus, piekļūt pašām smalkākajām psihiskajām spailēm un sasprindzinājumiem, un noņemt tos.

Kā iekļūt tanī stāvoklī, kurā iespējama pilnīga visa organisma norimšana? Kā panākt, lai atbrīvojas un nomierinās ne tikai mūsu fiziskais ķermenis, bet arī prāts, psihe un nervu sistēma?

Tā ir maza Cilvēka pilnveidošanās praktisko zināšanu daļa, kuras māca „Cilvēka garīgās pilnveidošanās centrā”. Apzinātu iekļūšanu dziļā, visa ķermeņa atbrīvošanās stāvoklī, iekšējam klusumam un mieram, mēs apmācam kursos septiņu dienu laikā.

Smieklu „palaišana” notiek ar smieklu iekšējo impulsu, kurš nāk caur kursa instruktoriem. Ārēji tas izpaužas tikai ar to, ka atskan komanda; „SMIEKLI!”.

Instruktoru pieredze ģenerēt un izlaist caur sevi šo smieklu impulsu, tiek iegūta regulāri nodarbojoties ar Garīgo praksi.

Cilvēka organisms, nolaižoties norimšanas un nomierināšanās dziļumā, automātiski sāk attīrīties. Tas notiek, aktivizējoties Dabas spēkiem.

Tas ļauj dabiskā veidā iztīrīt no organisma iesakņojušos stresus un noņemt stiprus psihiskos sasprindzinājumus, kas traucē cilvēkam normāli dzīvot.”

Mācekļi tiek novēroti

Izejot „smieklu jogas” kursus mācekļi netiek palaisti atpakaļ uz „brīvām kājām” laicīgajā pasaulē. Pēc visa spriežot, viņi tiek patstāvīgi kontrolēti un novēroti, lai neatkāptos no iegūtajām zināšanām. Par to liecina ieraksts kustības mājaslapā: „ Mēs jau ne vienu vien gadu sekojam līdzi saviem kursantiem...”

Šīs „novērošanas” rezultāti apliecina, ka „smieklu terapijas kompleksā ietekme ļauj atbrīvot lielu daudzumu dzīvības enerģijas, kura agrāk izniekojās, uzturot tos pašus iekšējos, nevajadzīgos sasprindzinājumus.  Tālāk jau pati daba šo izbrīvēto enerģiju novirza nepieciešamajā gultnē - visa organisma atjaunināšanai un atveseļošanai.”

Laimīgie pedagogi

Garīgās izaugsmes skolā mājaslapā ir publicētas arī tās audzēkņu atsauksmes. Starp tām var atrast arī sabiedrībā pazīstamu personu atzinības vārdus.

Sporta pedagoģijas akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Uldis Grāvītis raksta: „Kursa laikā es ieguvu jaunu sapratni par fizisko un prāta vingrinājumu apvienošanu, pat vēl vairāk – jaunu sapratni par cilvēka garīgumu. Paldies.”

Savukārt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pasniedzēja, komponiste Marina Gribinčika teic: „Esmu jums ļoti pateicīga, jau sen esmu uz to gājusi, bet man maz kas sanāca. Es vienmēr vērsos pie Dieva ar vienu un to pašu lūgšanu: „Dievs, steidzoties pie Tevis, iemāci man pildīt Tavu gribu”, un nesapratu, par ko viņš mani tik cietsirdīgi soda, jo es taču viņu mīlu, es tiecos būt laba...

Tagad es visu savā dzīvē saprotu, Viņš tiešām ir saklausījis manu lūgšanu un es esmu laimīga.”

Elmārs Barkāns

Citi šobrīd lasa

Nepieskaitāms jaunietis Kurzemē veicis seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu 3
65 dienas. Tik ilgi kāds Covid-19 pacients sabija Austrumu slimnīcā
VIDEO: aculiecinieki Nicā nofilmējuši, kā policisti aiztur teroristu, kurš baznīcā nogalināja 3 cilvēkus
Tēmas: Francija
Pievienot komentāru

Стало известно, почему Меган отказалась от поездки в Великобританию

«Единственная красавица в семье Кардашьян» в бикини взорвала Сеть