Vecmeistara izstādes atklāšana pulcē prominences
Kultūra

Vecmeistara izstādes atklāšana pulcē prominences

Jauns.lv

Mākslinieki, uzņēmēji, kādreizējie politiķi un daudzi citi 11. janvārī pulcējās studentu galerijā „Galerija L” uz glezniecības vecmeistara Kārļa Dobrāja personālizstādes „Zelta Ābele” atklāšanu.

Vecmeistara izstādes atklāšana pulcē prominences...
Kārli Dobrāju sveic Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.
Kārli Dobrāju sveic Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.

Vecmeistara izstādes atklāšana pulcē prominences

Mākslas pedagoga un tonāli telpiskās glezniecības vecmeistara Kārļa Dobrāja izstāde atklāšanā pulcējās sabiedrībā pazīstami mākslas un biznesa pasaules pārstāvji – gan mākslinieka kolēģi un citu mākslas jomu pārstāvji, gan biznesmeņi.

„Zelta Ābeles” centrā ir Konstantīnam Čakstem veltītā pieminekļa makets, kuru mākslinieks veidos vara kaluma tehnikā un dāvinās Latvijas valstij tās simtgadē - 2018. gadā. Pirmo reizi šajā izstādē izstādīts Kārļa Dobrāja studijas gleznojums, kas atspoguļo radošās darbnīcas garu un tās skolniekus.

„Galerijas L” vadītāja Gundega Kaņepāja saka: „Lai arī esam mākslas telpa, kurā pirmo reizi plašākai pasaulei sevi var parādīt jaunie, topošie mākslinieki, neapšaubāmi apzināmies, ka visu daudzsološo nākotnes dižgaru izglītības pamatā ir iespēja skoloties pie pieredzējušiem un savu laika pārbaudi jau izturējušiem māksliniekiem. Tādēļ laiku pa laikam vēlamies „Galerijā L” vienuviet pulcēt gan lielmeistarus un viņu darbus, gan jaunos māksliniekus. Kārlis Dobrājs ir viens no izcilākajiem gleznotājiem un pedagogiem, no kura mācījušies un turpina mācīties jaunie, un tieši tādēļ īpašs prieks mums ir par to, ka šajā izstādē būs aplūkojams arī darbs, kurā meistars atainojis savas studijas gaisotni un garu.”

Kārlis Dobrājs (dz. 1943.) 1961.gadā ir beidzis Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolu, bet 1970. gadā - Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādēs piedalās kopš 1962. gada. Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas ilgāku laiku dzīvojis Daugavpilī, kur vadījis muzeja mākslas nodaļu un Mākslinieku savienības Daugavpils nodaļu. Pēc tam bijis pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, bijis arī Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātes Mākslas nodaļas vadītājs. 1994. gadā atvēris zīmēšanas un gleznošanas privātstudiju. Darbojas glezniecībā un grafikā. Mākslinieka darbi atrodami muzejos un privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Japānā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Zviedrijā un citās valstīs.