Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kāpēc 19 gadus vecā Aina izdarīja pašnāvību?

112
2011. gada 26. septembrī 12:22 2011. gada 26. septembrī 12:22
 
Mežā Kuldīgas novada Padures pagastā sēņotāju atrastā pakārusies 19 gadus vecā meitene Aina Ernsone, iespējams, nav varējusi pārdzīvot nabadzību un bezcerību, kas valdījusi viņas ģimenē.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka vairāk nekā pirms mēneša kādā mežā Padures pagastā, Ventas malā divas sēņotājas kokā ieraudzīja pakārušās meitenes līķi. Tas jau bija sācis sadalīties, jo meitene pašnāvību bija izdarījusi jūnijā. Vairāk nekā divus mēnešus neviens meitenes līķi nebija pamanījis, raksta „Vakara Ziņas”.

Aina 11. jūnijā pēc brokastīm ar vecākiem aizgāja no sava dzīvokļa Kuldīgā, Gaismas ielā un vairs neatgriezās. Vairāk nekā divus mēnešus viņu nesekmīgi centās atrast gan radinieki un draugi, gan policija. 18. augustā viņa tika atradusies pakārusies mežā, Ventas malā. Iespējams, meitene šķīrusies no dzīves sociālu apstākļu dēļ – ģimenes materiālā situācija nav ļāvusi sākt studijas, taču pastāv arī iespēja, ka klusajai un gudrajai meitenei nācies piedzīvot vardarbību, raksta nra.lv.

„Nezinu, kam jānotiek, lai cilvēks ar sevi ko tādu izdarītu”

Radinieki pēc palīdzības vērsās arī pie ekstrasensiem. Kāds no viņiem norādīja, ka viņa meklējama zaru kaudzes tuvumā, stāvot pie kuras vēlāk divas sēņotājas arī ieraudzīja kokā pakārušās meitenes līķi – pāris kilometrus no Kuldīgas.

Netālu no ozola, kurā Aina bija pakārusies, meža īpašniece Guntu stāstīja: „Man par to visu ir pilnīgs šoks, arvien nevaru atgūties! Mani dēli ir tās meitenes vecumā un pazina viņu. Es atnesu viņai ziedus, es to visu jūtu caur sevi. Nezinu, kam jānotiek, lai cilvēks ar sevi ko tādu izdarītu. Meitene šo mežu zināja, jo ar tēvu kopš bērnības te sēņojusi. Te vienmēr apgrozās daudz cilvēku, pavisam netālu šovasar te bija jaunsargu nometne – bija sapulcējušies apmēram divi tūkstoši cilvēku.”

Meža īpašniece atceras, ka visu vasaru ap šo vietu bijusi jūtama asa smaka: „Mēs tepat lejā regulāri ejam uz Ventu, svinam te Jāņus. Kā uzpūta vējš, tā bija jūtama ārprātīga smaka, bet neko nevarējām atrast, domājām, kaut kur kāds dzīvnieks nobeidzies.

Zinu, ka arī meitenes mamma te ne reizi vien bija staigājusi un meitu meklējusi, mēs paši regulāri meklējām smakas cēloni, kāds ārsts katru dienu te garām skrien krosiņu, bet neviens neko neredzēja.

Nesaprotu, kā viņa tajā kokā vispār uzkāpa! Kādam jābūt cilvēka izmisumam, kam jānotiek, lai tai kokā tiktu augšā, jo pat „menti” tur nevarēja uzkāpt. Pilsētā runā, ka viņa lietojusi narkotikas. Muļķības, ja cilvēks lieto narkotikas vai ir dzēris, viņš tādā kokā un vēl tik augstu uzkāpt nemaz nevar!”

Visticamāk, sēņotājas meitenes ķermeni pamanījušas, jo tas bija sadalījies uz pusēm un apakšdaļa bija noslīdējusi līdz zemākajiem koka zariem.

Pašnāvība pirms izlaiduma

Meitene pašnāvību izdarījusi vien nedēļu pirms 12. klases izlaiduma Druvas vidusskolā, kurā viņa mācījās. Viena no Ainas klasesbiedrenēm stāsta: „Viņa sekmīgi nokārtoja visus eksāmenus un gatavojās izlaidumam. Viņa bija meitene, kas pastāvēja uz savu es, atšķīrās no pārējiem, jo vienmēr vēlējas panākt savu, un, ja kaut kas viņu neapmierināja, vienmēr visu pateica skaļi.”

Pie Ainas mājas sastaptā skolasbiedrene Ieva stāsta, ka tā īsti nezināja, kur Aina gribējusi studēt pēc vidusskolas absolvēšanas. „Zinu, ka viņas mamma strādā slimnīcā, tētim laikam nav pārāk labi ar veselību, tāpēc viņiem bija grūti materiālie apstākļi. Aina teica, ka brauks strādāt uz ārzemēm, gadu pastrādās un tad par nopelnīto maksās par studijām, jo vecāki tās nevarēja atļauties apmaksāt. Es gan nesaprotu, kāpēc Aina nemēģināja stāties budžeta grupā, man liekas, ka viņai bija gudra galva.

Kad Aina pazuda, cerēju, ka viņa ar stopiem ir aizbraukusi uz ārzemēm un drīzumā dos par sevi ziņu. Diemžēl iznākums ir briesmīgs.”

„Neizturēja bezcerības un nabadzības slogu”

„Acīmredzot Aina neizturēja bezcerības un nabadzības slogu. Viņa ļoti labi mācījās un sportoja, bet diemžēl neredzēja piepildījumu nākotnē,” par notikušo saka kāda cita meitene. „Aina bija ļoti dzīvespriecīga meitene, kāpēc iznākums ir tāds, manuprāt, neviens paskaidrot nespēs. Un nevajag vainot viņas draugus vai ģimeni – tā tiešām bija ļoti laba. Ainas mamma ir saprotoša, viņām nekad nebija konfliktu!

Ainas ģimene bija jauka. Mamma un tētis gāja, rokās saķērušies, apmeklēja dažādus pasākumus. Vecāki vienmēr centās, lai meitām nekā netrūktu, Aina vienmēr bija labi saģērbta. Ainai bija arī klusa un pieklājīga, stāsta meitenes kaimiņi.

Iespējams, notikusi vardarbība

Pastāv vēl cita meitenes nāves iemesla versija, ne tikai pašnāvība. Iespējams, meiteni esot kāds izvarojis un tas viņu novedis līdz nāvei.

Pēc vidusskolas eksāmenu nokārtošanas Aina nedēļu pavadījusi Rīgā pie draudzenes, kur jau iepriekš bijusi bieža viešņa, tikai šoreiz kaut kas bija savādāk – nākamajā rītā pēc atgriešanās no galvaspilsētas viņa aizgāja no mājām uz neatgriešanos. Iespējams, tieši Rīgas apmeklējuma laikā noticis kas tāds, kas licis Ainai pieņemt smago lēmumu. Tieši pie draudzenes Rīgā viņa atstājusi arī atvadu vēstuli, kurā atklāj, ka negrib izaugt liela, ka grib palikt kā bērns. Aina lūdz neuztraukties un neraudāt, jo viss esot noticis, kā viņa vēlējusies.

„Zinu, ka Rīgā Ainai bija kaut kāds konflikts, nu, kāds droši vien ko noklusē, proti, tās meitenes neko nestāsta. Runā, ka viņa varētu būt tikusi izvarota, taču, tā kā divu mēnešu laikā no meitenes maz kas bija palicis pāri, to nav iespējams noskaidrot, zuduši arī citi svarīgi fakti,” „Vakara Ziņām” sacīja kāda no Ainas skolasbiedrenēm.

Kasjauns.lv / Foto: Valsts policija


Pievienot komentāru