Tikšanās ciklā „Restartējot saknes: es protu vācu valodu”
2012.gada 6.novembrī plkst.18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas www.rcb.lv Mākslas un mūzikas nodaļā Brīvības ielā 49/53 2.stāvā cikla „Restartējot saknes: es protu vācu valodu” ietvaros tiek rīkota tikšanās ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes www.neplpadome.lv priekšsēdētāju un Biznesa augstskolas „Turība” www.turiba.lv profesoru Aināru Dimantu un laikraksta „Neatkarīgā Rīta avīze Latvijai” www.nra.lv galveno redaktori Anitu Daukšti.
Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas Centrālās bibliotēkas Sabiedrisko attiecību nodaļā, pasākums notiks latviešu valodā. Ieeja brīva, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Tiek aicināti visi interesenti.
Tikšanos ciklu „Restartējot saknes: es protu vācu valodu” sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku organizē Rīgas Vācu kultūras biedrība. Atbalstu sniedz Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība www.riga.diplo.de, Latvijas Vācu savienība www.verband.lv, Institut für Auslandsbeziehungen (Ārzemju kultūras attiecību institūts) www.ifa.de, Gētes institūts Rīgā www.goethe.de/riga, Latvijas Studējošo vortāls „StudentNet” www.studentnet.lv. Ieskati tikšanos ciklā „Restartējot saknes: es protu vācu valodu”.
Tikšanās ievadā uzstāsies Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa „Morgenrot” dziedātāju grupa. Ainārs Dimants un Anita Daukšte pastāstīs par to, kā apguvuši vācu valodu un kā to izmanto savā darbā un dzīves gaitās. Tikšanās notiks dialoga formā, tātad dalībnieki vakara viešņām varēs uzdot jautājumus un dalīties arī savās pārdomās. Tikšanās noslēgumā notiks neliela atjautības viktorīna par Vācijas tematu.
Ar Gintera Grasa darbiem „Brīnumkaste” un „Lobot sīpolu” pasākumu atbalsta apgāds „Atēna” www.atena.lv.
(1966) mācījies Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē, Mihaila Lomonosova Maskavas Valsts universitātes Žurnālistikas fakultātē, Berlīnes Brīvās universitātes Oto Zūra Politikas zinātnes institūtā. Vairāku Vācijas fondu stipendiāts. No 1990. līdz 1997.gadam strādājis laikrakstā „Diena” gan kā korespondents Maskavā, gan kā komentētājs. No 1993. līdz 2011.gadam bijis Latvijas Televīzijas raidījuma „Skats no malas” dalībnieks. No 1998. līdz 2002.gada Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju studiju katedras vadītājs. 67 zinātnisku un 27 zinātniski-populāru publikāciju autors, uzstājies konferencēs, bijis vieslektors vairākās augstskolās. No 1999. līdz 2003.gadam bijis Eiropas Kustības Latvijā prezidents, 2002. līdz 2005.gadam Starptautiskās Eiropas Kustības Valdes loceklis. No 2005.gada žurnāla „Akadēmiskā dzīve” Redakcijas kolēģijas loceklis. No 2005.gada strādājis dažādos amatos Biznesa augstskolā „Turība”, šobrīd ir šīs augstskolas profesors. No 2012.gada Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs.
(1972) mācījusies Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijā, Latvijas Universitātē un Baltijas Starptautiskajā akadēmijā. No 1993. līdz 1997.gadam bijusi ziņu aģentūras „Baltic News Service” reportiere, pastāvīgā korespondente Saeimā. Saņēmusi Latvijas Žurnālistu savienības balvu „Žurnālistikas cerība 1998”. No 1996. līdz 2010.gadam Latvijas Televīzijas radījuma „Skats no malas” dalībniece. No 1997. līdz 2004.gadam strādājusi laikrakstā „Rīgas balss” – politikas nodaļas vadītāja, galvenā redaktora pirmā vietniece, galvenā redaktore. No 2004. līdz 2007.gadam laikraksta „Neatkarīgā Rīta avīze Latvijai” galvenā redaktora vietniece, no 2007.gada galvenā redaktore.
Karlīna Timofejeva
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību