Kultūra

Pasaulē pazīstami latviešu operdziedātāji ir neizpratnē par LNO jaunās valdes sastāvu

Jauns.lv

Pasaulē pazīstami latviešu operdziedātāji ir neizpratnē par Latvijas Nacionālās operas (LNO) jaunās valdes sastāvu.

Pasaulē pazīstami latviešu operdziedātāji ir neizp...

Basbaritons Egils Siliņš atzīst, ka ir izbrīnīts par to, ka operas valdē ir ar operu nesaistīti cilvēki. Viņaprāt, kompetents operas jautājumos var būt tikai cilvēks, kurš strādājis operā. Par konkursa rezultātiem slavenais dziedātājs ir gan izbrīnīts, gan arī sašutis.

Savukārt soprāns Kristīne Opolais, protestējot notikušajam, ir gatava atcelt savu uzstāšanos LNO ēkas jubilejas koncertos, bet izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko pauž neizpratni, kādēļ Žagaram, kurš 17 gadus vadījis LNO, tai nodrošinot gan prestižu, gan lielisku starptautisku reputāciju, var piedāvāt teju sētnieka amatu.

Nākamgad, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu un LNO šajā kontekstā būs paredzēta nozīmīga loma, opera kļūs par svarīgāko notikumu epicentru, tāpēc jāīsteno daudzi būtiski projekti. Antoņenko ir pārliecināts, ka tik kardināla operas vadības maiņa pirms nozīmīgā gada ir ne tikai riskanta, bet arī vieglprātīga.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija jaunās LNO valdes priekšsēdētāja amatu piedāvāja operas direktora padomniekam muzikālajos jautājumos un komponistam Arturam Maskatam. Darbam valdē izraudzīta arī vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte, kā arī Latvijas Televīzijas (LTV) kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Uzzinot, ka Žagars nav starp valdes locekļiem, Maskats no piedāvātā valdes priekšsēdētāja amata atteicies. Kultūras ministrija tagad apsver iespēju sludināt jaunu konkursu uz operas mākslinieciskā vadītāja amatu. Vienlaikus tiek apsvērta iespēja vakantajam valdes locekļa amatam izvirzīt kādu no konkursa dalībniekiem, kurš arī saņēmis augstu novērtējumu mākslinieciskās vadības jomā.

LETA