Notiks izmaiņas Rīgas izglītības iestāžu tīklā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību
Runā Rīga

Notiks izmaiņas Rīgas izglītības iestāžu tīklā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību

Jauns.lv

Šodien, 31. oktobrī, Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisija lēma par izmaiņām Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu tīkla pilnveidē, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību. Komisija atbalstīja priekšlikumus, kas paredz sešu pirmsskolas izglītības iestāžu reorganizāciju, apvienojot iestāžu administrāciju, kā arī divu vispārizglītojošo skolu reorganizāciju.

Notiks izmaiņas Rīgas izglītības iestāžu tīklā, la...

Komisija atbalsta divu pašvaldības skolu – Rīgas Krievu vidusskolas (Lauku ielā 9) un Rīgas Herdera vidusskolas (Skolas ielā 32) reorganizāciju. Abās skolas ir salīdzinoši neliels skolēnu skaits, turklāt Rīgas Herdera vidusskola atrodas izglītības iestādei nepiemērotās telpās. Savukārt Rīgas Krievu vidusskolas ēka ir paredzēta divreiz lielākam skolēnu skaitam nekā tam, kas pašreiz tajā mācās. Tādēļ optimizācijas rezultātā uz reorganizējamo skolu bāzes tiks izveidota jauna iestāde Lauku ielā 9, saglabājot līdz šim abās skolās īstenotās izglītības programmas.

„Rīgā skolēniem ir jādod iespēja iegūt kvalitatīvu izglītību. Tas nozīmē, ka izglītības iestāžu infrastruktūrai jāatbilst mūsdienu prasībām, kas to var garantēt. Rīgas Herdera vidusskola pašreizējās telpās vairs nevar attīstīties tālāk, jo šeit tas nav iespējams. Te nav sporta bāzes, nav brīvu telpu, kur paplašināt izglītības programmas un interešu izglītību. Skolas ēkā, kas atrodas Lauku ielā,  pēc renovācijas  būs daudz lielāks attīstības iespējas,” uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Pašvaldība plāno nākamgad Lauku ielā 9 skolas telpu renovācijā un apkārtnes labiekārtošanā ieguldīt aptuveni 2,5 miljonus latu. Skolas ēku nosiltinās, tiks nomainīti iekšējie inženiertīkli, sakārtota aktu zāle, sporta zāle, bibliotēka, virtuve un ēdamzāle, garderobe u.c. telpas. Mācību telpas tiks pārveidotas atbilstoši izglītības programmu prasībām. Pie skolas atradīsies futbola laukums ar mākslīgo segumu 28 x 45 m,  basketbola/volejbola laukums, vingrošanas/spēļu laukums, tiks uzlabots apgaismojums un ierīkota video novērošanas sistēma. Tiks revitalizēts arī skolas tuvumā esošais Grīziņkalna parks. Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, tiks palielināta pašvaldības policijas patrulēšana.

Komisija atbalstīja arī par sešu pirmsskolas izglītības iestāžu reorganizāciju, apvienojot administrācijas. Plānots apvienot 91. bērnudārzu (Sparģeļu iela 1) un 1. bērnudārzu, 34. bērnudārzu (Stūrmaņu iela 5/7) un 78. bērnudārzu (Gobas iela 27), 113. bērnudārzu (Vietalvas iela 10) un 261. bērnudārzu (Jaunrozes ielā 12).

Pēc reorganizācijas pirmsskolas izglītības vajadzībām tiks izmantotas visas iepriekš minētās ēkas, kā arī tiks nodrošināta līdz šim iestādēs īstenoto izglītības programmu pēctecība, vienota administratīvā un saimnieciskā darbība.

Pēc reorganizācijas šajās pirmsskolās tāpat kā līdz šim programmas tiks īstenotas gan valsts, gan mazākumtautību valodā. Kā secinājis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, iestādēs, kurās tiek īstenotas izglītības programmas abās valodās, mazākumtautību bērni labāk apgūst valsts valodu, bet pedagogiem uzlabojas valsts valodas zināšanas, jo tiek nodrošināta valodas lietošanas vide.

Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas uzdevums ir izvērtēt priekšlikumus un sagatavot tos izskatīšanai Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā. Pēc jautājuma izskatīšanas komitejā, tas tiks virzīts lemšanai Rīgas domes sēdē.

Jau ziņots, ka 2010. gadā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja izskatīja un pieņēma zināšanai „Rīgas pilsētas pašvaldības skolu tīkla situācijas aprakstu un pamatnostādnes optimizācijai 2010.-2014.gadam”. Līdz ar to Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pilnveides pasākumi tiek izstrādāti, ievērojot vairākus principus: tiek atjaunota pirmsskolas izglītība tajās ēkās, kas savulaik celtas bērnudārzu vajadzībām, tiek atbrīvotas privātīpašumā esošas ēkas, skolas tiek pārvietotas no tādām ēkām, kas nav piemērotas skolu funkcijām, tiek apvienotas tuvumā esošu iestāžu administrācijas, skolu brīvajās telpās tiek atvērtas pirmsskolas izglītības grupas vai paplašināta interešu izglītība.

Karlīna Timofejeva/Publicitātes foto

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību