11. augustā ar krāšņu noslēguma ceremoniju tika likts punkts Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Parīzes olimpisko spēļu noslēguma ceremonija

11. augustā ar krāšņu noslēguma ceremoniju tika likts punkts Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Citi sporta veidi

Ar Tomu Krūzu, mīlestību un vienlīdzību Parīzes olimpiskās spēles nodod karogu Losandželosai

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Nododot olimpisko karogu 2028. gada olimpisko spēļu mājvietai Losandželosai, svētdien Parīzē svinīgā ceremonijā tika noslēgtas 33. Vasaras olimpiskās spēles.

Ar Tomu Krūzu, mīlestību un vienlīdzību Parīzes ol...

Latvijas karogu noslēguma ceremonijā Parīzes stadionā "Stade de France" nesa BMX frīstaila sportists Ernests Zēbolds un sprintere Gunta Vaičule. Francijas karogu nesa regbists Antuāns Dipons un ASV - peldētāja Keitija Ledeki.

Pēc olimpisko spēļu organizācijas komitejas vadītāja Tonī Estangē runas Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs atzīmēja, ka vairāk nekā puse planētas iedzīvotāju sekoja līdzi Parīzes olimpiskajām spēlēm, un nosauca spēles par "sensacionālām".

Kopš 1920. gada spēlēm notiek olimpiskā karoga nodošana nākamo spēļu rīkotājiem, un, izskanot olimpiskajai himnai, olimpiskais karogs tika nolaists, to Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo ar Baha starpniecību nododot Losandželosas mērei Karenai Basai, bet pēc tam to saņemot amerikāņu aktierim Tomam Krūzam.

Olimpiskais karogs atkal tiks pacelts 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu Itālijā atklāšanā.

Pēc spēļu rīkotāju un nākamās rīkotājas ASV pilsētas Losandželosas māksliniecisko sarīkojumu beigām Bahs paziņoja par olimpisko spēļu slēgšanu un kopā ar visu spēlēs piedalījušos kontinentu slavenu sportistu līdzdalību, kā arī franču peldētāju Leonu Maršānu, kurš olimpisko uguni nogādāja stadionā, nodzēsa olimpisko uguni. Ceremonijā piedalījās arī mūzikas grupa "Red Hot Chili Peppers", amerikāņu dziedātāja Billija Ailiša un amerikāņu reperis Snoop Dogg.

foto: AFP/Scanpix
Holivudas zvaigzne Toms Krūzs ar olimpisko spēļu karogu dodas uz Losandželosu.
Holivudas zvaigzne Toms Krūzs ar olimpisko spēļu karogu dodas uz Losandželosu.

Noslēguma ceremonijā tika pasniegts arī pēdējais olimpisko spēļu medaļu komplekts, uz goda pjedestāla kāpjot maratona sacensību godalgoto vietu ieguvējām - uzvarētājai Sifanai Hasanai no Nīderlandes, otrās vietas ieguvējai etiopietei Tigstai Asefai un kenijietei Helēnai Obiri. Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisinājās no 26. jūlija līdz 11. augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā bija iekļauti 32 sporta veidi, un tika sadalīti 329 medaļu komplekti.

Parīzei olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2017.gada 13.septembrī. Parīze kopā ar Londonu ir vienīgās pilsētas, kurās olimpiskās spēles ir notikušas trīsreiz. Parīzē spēles ir notikušas arī 1900. un 1924. gadā. Šim pulkam pievienosies arī Losandželosa, kur iepriekš olimpiskās spēles risinājās 1932. un 1984. gadā. 2028. gadā sportisti pulcēsies Losandželosā, bet 2032.gadā - Brisbenā. Nākamās ziemas olimpiskās spēles notiks 2026.gada februārī Itālijas pilsētās Milānā un Kortīnā d'Ampeco.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Parīzē no 28.augusta līdz 8. septembrim norisināsies paralimpiskās spēles. Parīzes spēlēs Latviju pārstāvēja 29 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, BMX superkrosā un frīstailā, daiļlēkšanā, jāšanas sportā, kalnu riteņbraukšanā, ložu šaušanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, šosejas riteņbraukšanā, tenisā un vieglatlētikā.

Parīzes spēles ir otrās vasaras spēles kopš neatkarības atjaunošanas, kurās Latvijas sportistiem nav izdevies izcīnīt medaļas. Pirmā reize bija 2016.gadā Riodežaneiro.

Ceturto vietu ieņēma 3x3 basketbola vīriešu komanda, šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš grupas braucienā izcīnīja piekto vietu, bet dalītu piekto vietu pludmales volejbola sacensībās izcīnīja Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova.

Latvijas delegācijas sastāvs Parīzes olimpiskajās spēlēs:

Zigmārs Raimo, Francis Lācis, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis (visi - 3x3 basketbols), Līna Mūze-Sirmā, Anete Sietiņa, Agate Caune, Gunta Vaičule, Rūta Kate Lasmane, Patriks Gailums, Gatis Čakšs, Valters Kreišs (visi - vieglatlētika), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Daniils Bobrovs, Ieva Maļuka (abi - peldēšana), Džeja Patrika (daiļlēkšana), Toms Skujiņš, Anastasija Karbonāri (abi - šosejas riteņbraukšana), Mārtiņš Blūms (kalnu riteņbraukšana), Veronika Monika Stūriška, Kristens Krīgers (abi - BMX superkross), Ernests Zēbolds (BMX frīstails), Tīna Graudiņa, Anastasija Samoilova (abas - pludmales volejbols), Aļona Ostapenko (teniss), Kristaps Neretnieks (jāšanas sports), Agate Rašmane, Lauris Strautmanis (abi - ložu šaušana), Ritvars Suharevs (svarcelšana).