Olimpiskais basketbola turnīrs sākas ar Austrālijas drošu uzvaru pret Spāniju; Latvijas pāridarītāji brazīlieši nenotur pārsvaru pret Franciju
Austrālijas izlases basketbolisti.
2024. gada 27. jūlijā, 14:31

Austrālijas basketbolisti sestdien ar uzvaru uzsāka Parīzes olimpisko spēļu turnīru.

Olimpiskais basketbola turnīrs sākas ar Austrālija...

Tokijas spēļu bronzas godalgu ieguvēji pirmajā A grupas mačā ar 92:80 (31:21, 18:21, 20:18, 23:20) pieveica Spāniju.

Austrālija maču sāka ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, pēc Petija Milsa trīspunktu metiena astotajā minūtē panākot 31:17.

Pēc Santi Aldamas tālmetiena 25. minūtē spāņi vienīgo reizi mačā izvirzījās vadībā ar 56:54, taču nākamos astoņus punktus guva austrālieši, aizvadot cīņu līdz uzvarai.

Uzvarētāju rindās 20 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Džoks Lendeils, 19 punktus un piecas kļūdas - Milss, 17 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas - Džošs Gidijs, bet pa 13 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām - Daisons Denielss un Džeks Makvejs.

Spānijas izlasē Aldama izcēlās ar 27 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām. 17 punktus guva Serhio Ļuļs, bet 14 punktus un septiņas izprovocētas piezīmes - Villijs Ernangomess.

Vēl šajā grupā sestdien Kanāda ar 86:79 (26:22, 22:16, 20:22, 18:19) pieveica Grieķiju. Kanāda bija vadībā visu spēli, lielāko pārsvaru sasniedzot otrā puslaika sākumā - 56:40.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Rovans Barets, 21 punktu, piecas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un astoņas izprovocētas piezīmes sakrāja Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Dilons Brukss. Grieķiem 34 punktus, piecas atlēkušās bumbas un desmit izprovocētas piezīmes sakrāja Jannis Adetokunbo, bet 17 punktus guva Kosts Papanikolau.

B grupā Vācija ar 97:77 (28:21, 24:23, 22:17, 23:16) pārspēja Japānu.

Uzvarētāju labā 22 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Francs Vāgners, 18 punktus un septiņas atlēkušās bumbas - Daniels Teiss, 15 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Morics Vāgners, 13 punktus un 12 rezultatīvas piespēles - Deniss Šrēders, bet 11 punktus un sešas atlēkušās bumbas - Izāks Bonga. Pretiniekiem 20 punktus, desmit atlēkušās bumbas un septiņas izprovocētas piezīmes sakrāja Rui Hačimura, 16 punktus guva Juta Vatanabe, 13 punktus, 11 atlēkušās bumbas un sešas izprovocētas piezīmes Džoša Haukinsona kontā, 11 punktus, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas sakrāja Juki Kavamura, bet desmit punktus un sešas atlēkušās bumbas - Hirotaka Jošī.

Vācija spēli sāka, gūstot četrus bezatbildes punktus un pakāpeniski palielināja pārsvaru līdz mača beigām, spēli pabeidzot ar atkārtotu lielāko pārsvaru mačā.

Otrā šīs grupas mačā sestdien mājiniece Francija ar 78:66 (15:23, 24:13, 18:9, 21:21) pārspēja Latviju kvalifikācijas turnīra Rīgā finālā uzvarējušo Brazīliju.  Gandrīz visu pirmo puslaiku vadībā bija brazīlieši, otrās ceturtdaļas sākumā pēc 8:0 izrāviena ceturtdaļu mijā panākot lielāko pārsvaru - 27:15. Tomēr jau puslaika beigās Evana Furnjē trīspunktnieka mājinieki pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā - 39:36, pārsvaru saglabājot līdz pat mača beigām, pateicoties sekmīgai spēlei aizsardzībā.

Uzvarētājiem pa 19 punktiem sakrāja Viktors Vembanjama un Nikolā Batums, izcīnot arī attiecīgi deviņas un piecas atlēkušās bumbas. Brazīliešiem pa 14 punktiem guva Kristianu Felisiu un Leo Meindls, sakrājot attiecīgi sešas un piecas atlēkušās bumbas, bet 11 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Marselinju Uertass.

12 komandas ir sadalītas trīs grupās. Pirmo divu vietu ieguvējas grupās, kā arī divas no trim labākajām trešo vietu ieguvējām iekļūst ceturtdaļfinālā, sacensības turpinot pēc olimpiskās sistēmas, kā arī aizvadot spēli par trešo vietu.

Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11. augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.