Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija
2024. gada 26. jūlijā Parīze piedāvā atklāšanas ceremoniju, kas notiek ārpus stadiona.
"Deģenerātu ārprāts! Mums tas nav jāpieņem!" ļaudis sašutuši par "frīkšovu" olimpisko spēļu atklāšanā
Piektdien Parīzē ar muzikālu deju šovu tika atklātas 2024. gada vasaras olimpiskās spēles. Lai arī pasākums bija noorganizēts grandiozs, soctīklos daudzi pauda sašutumu par to, kas tieši bija redzams olimpisko spēļu atklāšanā.
Soctīklā "X" lasāmi neskaitāmi sašutuma pilni ieraksti:
Maza meitene kopā ar gejiem, lesbietēm, transpersonām un kvīriem - tā nav pedofīlu balle, bet Parīzes Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija. Pasaule ir sajukusi prātā. Mums tas nav jāpieņem. Nepieļausim to Latvijā. pic.twitter.com/BgeDq1atST
— Krišjānis Kļaviņš (@kr_klavins) July 26, 2024
"Tātad visa pasaule aptver, cik tālu Francija ir aizgājusi trans- propagandā. Man ir tāds kauns par to, kāda kļūst mana valsts," raksta kāds soctīkla "X" lietotājs.
So the whole world is going to realize how far France have gone into trans propaganda. I’m so ashamed of what my country is becoming. #Paris2024 pic.twitter.com/3S2slGE2Az
— Marguerite Stern (@Margueritestern) July 26, 2024
Salīdziniet 2012.gada Londonas Olimpisko spēļu atklāšanu un šo cilvēces deģenerātu ārprātu 2024.gadā Parīzē. Tikai 12 gadi. Ar Franciju ir tiešām tik slikti? https://t.co/j49P4Fo6dJ
— Krišjānis Kļaviņš (@kr_klavins) July 26, 2024
"Būdama patiesi patriotiska franču meitene, es di-solidarizējos no šī frīkšova un atvainojos jums, pasaulīt!"
As a sincerely patriotic French girl, I disolidarise myself from this freakshow and apologize to you, world.#Paris2024 pic.twitter.com/KXr55NdACW
— Juliette Briens (@JulietteBriens) July 26, 2024
Kāds cits komentētājs rakstīja: "Francija ir oficiāli kritusi."
France has officially fallen. 🪦🇫🇷 pic.twitter.com/P2GBSzsvnr
— Oli London (@OliLondonTV) July 26, 2024
"Tas ir traki. Atklājot savu pasākumu, Jēzu un viņa mācekļus pēdējās vakariņās nomaina pret dragkvīniem."
Ni oubli. Ni pardon.
— Rosy Ryan (@bouvar_jacques) July 26, 2024
Dégoût. pic.twitter.com/zYxx6LpGZQ
"Cilvēki aicina boikotēt olimpiādi. Ko tu domā?"
People are calling for the Olympics to be boycotted over their opening ceremonies. What do you think? pic.twitter.com/RrfnCroh4g
— TaraBull (@TaraBull808) July 26, 2024
#Paris2024 throuple 👀
— Nepareizais (@realNepareizais) July 26, 2024
Kā tas ir latviski? pic.twitter.com/jf06eGfEAn
Starp citu, runājot par Pēdējām vakariņām. Ir jau iespējams arī nolasīt to citādāk, varbūt pat naidu kurinoši. Proti, ka šodien, saskaņā ar apņirgto hronoloģiju, pie galda centrālais sēdošais tēls būtu sitams krustā. Un galu galā, vai LGBTQ+ kustība nav organizēta reliģija? pic.twitter.com/8xBfEqVCLk
— Jāzeps Baško (@JazepsBasko) July 27, 2024
Latvija Parīzes olimpisko spēļu atklāšanā
2024. gada 26. jūlijā Parīzē aizvadīta ollimpisko spēļu atklāšana. Valstu parāde Sēnas upē sākās pie Austerlicas tilta un noslēdzās Trokadero ...
Jau vēstīts, ka valstu parāde Sēnas upē sākās pie Austerlicas tilta un noslēdzās Trokadero laukumā, to vairāk nekā sešu kilometru garumā vērojot aptuveni 300 000 skatītājiem.
Latvijas delegācija bija 42. laivā un delegācijas karoga turētāji bija pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa un 3x3 basketbolists Nauris Miezis. Lielākā daļa latviešu sportistu gan nepalika līdz ceremonijas beigām, lai izvairītos no saaukstēšanās.
Atklāšanas ceremonijā piedalījās apmēram 10 500 atlētu no 204 valstu olimpiskajām komitejām.
Ceremonijas noslēgumā pie Eifeļa torņa norisinājās gaismas šovs un pēc tam tika iedegta 2024.gada vasaras olimpisko spēļu uguns, simbolisko stafeti veicot vairāku sportistu grupai. Olimpiskā uguns, kuru iededza vieglatlēte Marija Žozē Pereka un džudists Tedijs Rinērs, ar gaisa balonu pacēlās gaisā.
Klātienē ceremoniju vēroja arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Parīze un Londona ir vienīgās pilsētas, kurās olimpiskās spēles ir notikušas trīsreiz. Parīzē spēles ir notikušas arī 1900. un 1924.gadā.
Parīzei olimpisko spēļu rīkošana tika uzticēta 2017.gada 13.septembrī, kad Parīze kļuva par 2024.gada un Losandželosas - par 2028.gada spēļu organizētājām. Kopā ar Parīzi uz 2024.gada spēļu rīkošanu pretendēja arī Losandželosa, Hamburga, Roma un Budapešta.
Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.
Šoreiz kopš iepriekšējām vasaras sporta spēlēm ir pagājuši vien trīs gadi, jo Covid-19 pandēmijas dēļ Tokijas spēles tika pārceltas no 2020. uz 2021.gadu.
2028.gadā sportisti pulcēsies Losandželosā, bet 2032.gadā - Austrālijas pilsētā Brisbenā.
Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Parīzē no 27.augusta līdz 8.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.
Parīzes spēlēs Latviju pārstāvēs 29 sportisti 14 sporta veidos: 3x3 basketbolā, BMX superkrosā un frīstailā, daiļlēkšanā, jāšanas sportā, kalnu riteņbraukšanā, ložu šaušanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, šosejas riteņbraukšanā, tenisā un vieglatlētikā.
Latvijas olimpiskās komandas sastāvs Parīzes olimpiskajās spēlēs:
Zigmārs Raimo, Francis Lācis, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis (visi - 3x3 basketbols), Līna Mūze-Sirmā, Anete Sietiņa, Agate Caune, Gunta Vaičule, Rūta Kate Lasmane, Patriks Gailums, Gatis Čakšs, Valters Kreišs (visi - vieglatlētika), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Daniils Bobrovs, Ieva Maļuka (abi - peldēšana), Džeja Patrika (daiļlēkšana), Toms Skujiņš, Anastasija Karbonāri (abi - šosejas riteņbraukšana), Mārtiņš Blūms (kalnu riteņbraukšana), Veronika Monika Stūriška, Kristens Krīgers (abi - BMX superkross), Ernests Zēbolds (BMX frīstails), Tīna Graudiņa, Anastasija Samoilova (abas - pludmales volejbols), Aļona Ostapenko (teniss), Kristaps Neretnieks (jāšanas sports), Agate Rašmane, Lauris Strautmanis (abi - ložu šaušana), Ritvars Suharevs (svarcelšana).