Turcija kompensācijas laikā izrauj uzvaru pār Čehiju un iekļūst Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā
Turcijai uzvara pār Čehiju.
2024. gada 27. jūnijs, 00:08

Turcijas izlase trešdien Hamburgā iekļuva 2024.gada Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā.

F grupā Turcija ar 2:1 (0:0) pieveica kopš 20.minūtes mazākumā spēlējošo Čehiju.

Jau 20.minūtē čehi palika mazākumā, kad otru dzelteno kartīti desmit minūšu laikā nopelnīja uzbrucējs Antonīns Barāks.

34.minūtē dzelteno kartīti, atrodoties uz rezervistu soliņa, nopelnīja čehu uzbrucējs Patriks Šiks. Ja Čehija iekļūtu astotdaļfinālā, viņam mačs būtu jāizlaiž.

45.minūtē Davids Jurāseks tika pie sitiena no soda laukuma, taču bumba lidoja tieši vārtu vidū, kur to tvēra Turcijas izlases vārtsargs Merts Ginoks.

51.minūtē Kenana Jildiza sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī atsita Čehijas izlases vārtsargs Jindržihs Staneks, bet, uzbrukumam turpinoties, Ismails Jikseks piespēlēja pa kreisi soda laukumā Hakanam Čalhanoglu, kurš pa zemi raidīja bumbu vārtu labajā stūrī - 1:0.

55.minūtē savainojumu guvušo Čehijas vārtsargu Jindržihu Staneku nomainīja Matejs Kovaržs.

66.minūtē Tomāšs Součeks raidīja vārtos pie viņa atlēkušo bumbu, panākot 1:1, pēc kā dzelteno kartīti saņēma Čalhanoglu, kuram nākamā spēle būs jāizlaiž.

Turcija tomēr panāca uzvaru, mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē pretuzbrukumā vārtus pēc Orkuna Kekči piespēles gūstot Dženkam Tosunam.

Abas komandas kopā šajā mačā nopelnīja 18 dzeltenās un divas sarkanās kartītes, Tomāšam Horijam sarkano kartīti nopelnot jau pēc mača beigām.

Čehijas un Turcijas duelī pēc 11 spēlēm pa piecām uzvarām pirms trešdienas mača bija izcīnījušas abas komandas. Vārtu attiecība gan labāka bija Čehijai (21:15). Pēdējoreiz abas komandas tikās 2022.gadā, kad pārbaudes spēlē ar 2:1 pārāka bija Turcija.

Paralēli Gelzenkirhenē notiekošajā Portugāles un Gruzijas mačā ar 2:0 uzvarēja Gruzija.

F grupā pirmā ar sešiem punktiem finišēja Portugāle, otrā ar sešiem punktiem bija Turcija, Gruzija sakrāja četrus punktus, bet Čehija - vienu punktu.

Jau ziņots, ka trešdien E grupā Ukraina spēlēja 0:0 ar Beļģiju, bet Slovākija - 1:1 ar Rumāniju.

E grupā pa četriem punktiem bija visām četrām komandām, bet vārtu attiecība pirmo vietu ļāva ieņemt Rumānijai, otro - Beļģijai, trešo - Slovākijai un ceturto - Ukrainai, kurai čempionāts ir beidzies.

Astotdaļfinālā iekļuva Vācija, Itālija, Šveice, Spānija, Portugāle, Francija, Austrija, Nīderlande, Anglija, Dānija, Slovēnija Rumānija, Beļģija, Slovākija, Turcija un Gruzija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās trešajā vietā finišējušās valstsvienības.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Turcijas izlases sastāvs: Merts Ginoks; Ferdi Kadioglu, Merihs Demirals, Samets Akajdins, Merts Mildirs; Kenans Jildizs (Kerems Aktiroglu, 75.min.), Salihs Ezdžans (Kaans Aihans, 46.min.), Hakans Čalhanoglu (Orkuns Kekči, 87.min.), Ismails Jikseks (Okajs Jokušlu, 63.min.), Arda Gilers (Dženks Tosuns, 75.min.); Bariss Alpers Jilmazs.

Čehijas izlases sastāvs: Jindržihs Staneks (Matejs Kovaržs, 55.min.); Ladislavs Krejči, Robins Hranāčs, Tomāšs Holešs; Davids Jurāseks (Matejs Jurāseks, 81.min.), Lukāšs Provods (Ondržejs Lingrs, 75.min.), Tomāšs Součeks, Vladimīrs Coufals; Adams Hložeks (Tomāšs Hori, 55.min.), Antonīns Barāks, Mojmirs Hitils (Jans Kuhta, 55.min.).