foto: Ieva Leiniša/LETA
Latvijas sieviešu futbola izlase uzzinājusi pretinieces Eiropas čempionāta kvalifikācijā
Latvijas sieviešu futbola izlases kapteie Olga Ševcova UEFA Nāciju līgas spēlē "LNK Sporta parkā" pret Slovākijas izlasi.
Futbols
2024. gada 5. marts, 15:28

Latvijas sieviešu futbola izlase uzzinājusi pretinieces Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas sieviešu futbola izlases pretinieces 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra C līgā būs Slovēnija, Ziemeļmaķedonija un Moldova.

Latvija tika ielozēta C-2 grupā, kur tai jātiekas ar Slovēniju, Ziemeļmaķedoniju un Moldovu.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 115. vietu, Slovēnija ir 44., Moldova - 121., bet Ziemeļmaķedonija ieņem 135. vietu. Līdz ar to slovēnietes uzskatāmas par izteiktām grupas favorītēm, kamēr pārējo trīs valstsvienību izredzes vērtējamas visai līdzīgi.

C-1 grupā spēlēs Baltkrievija, Lietuva, Kipra un Gruzija C-3 grupā - Grieķija, Melnkalne, Andora un Fēru salas, C-4 grupā - Rumānija, Bulgārija, Kazahstāna un Armēnija un C-5 grupā - Albānija, Igaunija un Luksemburga.

A-1 līgā spēlēs Nīderlande, Itālija, Norvēģija un Somija, A-2 līgā - Spānija, Dānija, Beļģija un Čehija, A-3 līgā - Francija, Anglija, Zviedrija un Īrija, bet A-4 līgā - Vācija, Austrija, Islande un Polija.

B-1 līgā spēlēs Šveice, Ungārija, Turcija un Azerbaidžāna, B-2 līgā - Skotija, Serbija, Slovākija un Izraēla, B-3 grupā - Portugāle, Bosnija un Hercegovina, Ziemeļīrija un Malta, bet B-4 grupā - Velsa, Horvātija, Ukraina un Kosova.

Finālturnīram kvalificēsies A grupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī septiņas komandas, kuras tiesības startēt finālturnīrā 2024. gada nogalē izcīnīs divās "play-off" kārtās.

"Play-off" turnīrā piedalīsies A grupu trešo un ceturto vietu ieguvējas, B grupu pirmo triju vietu ieguvējas, C grupu uzvarētājas un trīs otro vietu ieguvējas. Ja Šveice B-1 grupā ierindojas augstāk par ceturto vietu, tiesības piedalīties "play-off" spēlēs iegūst labākā B grupu ceturto vietu ieguvēja.

Romāna Kvačova vadītā Latvijas izlase februārī divu spēļu summā ar 0:9 zaudēja Slovākijas valstsvienībai, paliekot UEFA Nāciju līgas C līgā, bet slovākietēm 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nodrošinot vietu B līgā.

Jaunizveidotās UEFA Nāciju līgas pirmajā sezonā Latvijas izlase sacentās C līgā, kur savā apakšgrupā sešās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un ierindojās otrajā vietā aiz Maltas, apsteidzot Andoru un Moldovu. Kopā ar Bulgāriju un Melnkalni Latvija bija starp labākajām otro vietu ieguvējām un tika pie iespējas piedalīties pārspēlēs.

Sadalījums Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A, B un C līgās bija atkarīgs no komandu panākumiem Nāciju līgas spēlēs. Labākās 16 startēs A līgā, nākamās 16 - B līgā, bet pārējās 19 - C līgā.

Kvalifikācijas turnīra spēles grupās visās līgās notiks no 2024. gada aprīļa līdz jūlijam.

2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs ar 16 komandu līdzdalību no 2025. gada 2. līdz 27. jūlijam notiks Šveicē. Šveices izlase jau ir nodrošinājusi vietu finālturnīrā.