foto: AP/Scanpix
Tokijas maratonā Kiproto labo personīgo rekordu un pārspēj Kipčogi
Benson Kipruto of Kenya wins first place in the men's marathon during the Tokyo Marathon 2024 in Tokyo Sunday, March 3, 2024. (Yuichi Yamazaki/Pool Photo via AP) TOK401
Citi sporta veidi
2024. gada 3. marts, 21:51

Tokijas maratonā Kiproto labo personīgo rekordu un pārspēj Kipčogi

Jauns.lv/LETA

Kenijas vieglatlētikas garo distanču skrējējs Bensons Kipruto un Etiopijas pārstāve Sutume Asafa Kebede svētdien Tokijas maratonā svinēja uzvaru pār saviem sīvākajiem pretiniekiem - godalgotajiem Eliudu Kipčogi un Sifanu Hasanu.

2021.gada Bostonas un 2022.gada Čikāgas maratona čempions Kipruto Japānas galvaspilsētā notikušajā maratonā finišēja divās stundās divās minūtēs un 16 sekundēs, par gandrīz divām minūtēm labojot personīgo rekordu.

Arī pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma kenijieši Timotijs Kiplagats un Vincents Kipkemoi Ngetičs, kuri zaudēja attiecīgi 39 sekundes un divas minūtes un divas sekundes.

Bijušais pasaules rekordists 2022.gada Tokijas maratona uzvarētājs Kipčoge sāka atpalikt jau pusdistancē un finišēja desmitais četras minūtes un 34 sekundes pēc uzvarētāja. 39 gadus vecajam kenijietim šī bija viena no retajām neveiksmēm.

Sievietēm Kebede uzvarēja ar rezultātu divas stundas 15 minūtes un 55 sekundes, personīgo rekordu labojot par vairāk nekā divām minūtēm. Pērnā gada uzvarētāja kenijiete Rouzmaerija Vanjiru finišēja 19 sekundes vēlāk, bet vēl pēc 44 sekundēm distanci beidza pasaules čempione etiopiete Amane Beriso.

Nīderlandiete Hasana pirms 30 kilometru atzīmes sāka atpalikt no vadošā trijnieka un finišēja ceturtā, no goda pjedestāla atpaliekot 67 sekundes.

Tokijā norosinājās pirmais no sešiem prestižās "World Marathon Majors" šīs sezonas maratoniem.