Dzierkals IIHF Čempionu līgas finālā guvis vārtus
Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals otrdien Šveicē guva vārtus.
2024. gada 20. februāris, 23:01

Lai gan Latvijas uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals 20. februārī Šveicē guva vārtus Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas finālā, tas viņa pārstāvēto Šellefteo AIK neglāba no zaudējuma.

Finālā AIK ar 2:3 (1:3, 0:0, 1:0) piekāpās Šveices klubam Ženēvas "Servette".

Latvijas uzbrucējs 12.minūtē izlīdzināja rezultātu, pretuzbrukumā pārspējot pretinieku vārtsargu no kreisā iemetiena apļa.

Dzierkals uz ledus pavadīja desmit minūtes un 34 sekundes, vārtus gūstot ar vienīgo metienu un spēli beidzot ar +/- rādītāju +1.

Uzvarētājiem vārtus sestajā minūtē guva Eliots Bertons, 18.minūtē vairākumā izcēlās Sakari Manninens, bet 59.sekundes vēlāk vairākumā 3:1 panāca Deniels Viniks.

49.minūtē Antons Heikinens samazināja rezultāta starpību līdz 2:3.

Abas komandas pirmo reizi spēlēja šo sacensību finālā, bet visvairāk uzvarētāju titulu ir Zviedrijas vienībai Gēteburgas "Frolunda".

Šosezon komandu skaits no 32 tika samazināts uz 24. Komandas pamatturnīrā aizvadīja sešas spēles, taču to vieta tika noteikta kopējā tabulā, 16 labākajām komandām kvalificējoties izslēgšanas spēlēm.

Iepriekšējā sezonā IIHF Čempionu līgas turnīrā uzvarēja Somijas klubs Tamperes "Tappara".

Turnīrs pirmo reizi norisinājās 2014./2015.gada sezonā.