"Prometey" Eirokausa mačā sagrauj Viļņas "Wolves"; panākumi arī Mejerim un Blumbergam
2024. gada 17. janvāris, 21:20

Rīgā bāzētā Ukrainas basketbola komanda Slobožanskas "Prometey" trešdien "Arēnā Rīga" ULEB Eirokausa 15. kārtas spēlē tika pie pārliecinošas uzvaras, bet uzvaras izcīnīja arī Roberta Blumberga pārstāvētā Saloniku "Aris" savā laukumā un Mareka Mejera pārstāvētā Klužas-Napokas "U-Banca Transilvania" viesos.

"Prometey" mājinieku lomā ar rezultātu 91:64 (29:15, 20:14, 21:23, 21:12) pārspēja Viļņas "Wolves".

Ukrainas komandā ar 16 punktiem izcēlās Ronalds Mārčs, 13 punktus guva Iļja Sidorovs un Oleksands Ļipovijs, bet vēl desmit punktus pievienoja Tajs Odiase, Isufs Sanons un Keilebs Agada.

"Wolves" vienībā Džeferijs Teilors ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija rezultatīvākais, kamēr Gerisons Brukss guva 14 punktus un iekrāja sešas bumbas zem groziem.

A grupā "Prometey" ar bilanci 8-7 ieņem sesto vietu, bet "Wolves" ar pieciem panākumiem ierindojas astotajā vietā desmit komandu konkurencē.

Roberta Blumberga pārstāvētā Saloniku "Aris" mājās ar 76:75 (17:18, 17:21, 20:24, 22:12) pieveica Melnkalnes klubu Podgoricas "Budučnost".

Blumbergs, spēlējot 20 minūtes un 24 sekundes, realizējot vienu no diviem soda metieniem un vienu no trim tālmetieniem, sakrājot četrus punktus. Viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, reizi pārķēra bumbu, reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, kā arī sakrāja efektivitātes koeficientu seši.

Mājiniekiem ar 20 punktiem izcēlās Vasiliss Toliopuls, bet viesiem 14 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Makinlijs Raits.

Mareka Mejera pārstāvētā Rumānijas komanda Klužas-Napokas "U-Banca Transilvania" viesos ar 85:81 (17:24, 19:27, 19:15, 30:15) uzvarēja Vācijas klubu Ulmas "ratiopharm".

Mejeris 22 minūtēs un 15 sekundēs laukumā realizēja visus trīs divpunktu metienus un vienu no trim tālmetieniem, gūstot deviņus punktus. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz pārkāpa noteikumus, kā arī cīņu beidza ar +/- rādītāju +9 un efektivitātes koeficientu 11.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 27 punktiem bija Patriks Ričards, bet mājiniekiem 17 punktus sakrāja Lionels Figeroa.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis guva 15 punktus viņa pārstāvētās Trento "Dolomiti Energia" uzvarā savā laukumā pār Oskara Hlebovicka, kurš nebija iekļauts pieteikumā, pārstāvēto Vroclavas "Šlask" ar 85:79.

B grupā pēc 15 spēlēm Mareka Mejera pārstāvētā Klužas-Napokas "U-Banca Transilvania" ar 11 uzvarām ir trešā, Roberta Blumberga pārstāvētais Saloniku "Aris" ar bilanci 7-8 ieņem piekto vietu, bet "Dolomiti Energia" ar tādu pašu bilanci - sesto vietu, kamēr Vroclavas "Šlask" ar divām uzvarām ir pēdējais desmit komandu konkurencē.

Šosezon ir mainīta izspēle Eirokausa izslēgšanas spēļu norisē. "Play-off" sasniegs katras apakšgrupas sešas labākās komandas, pirmās un otrās vietas ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības vispirms aizvadīs astotdaļfināla mačus. Astotdaļfināla un ceturtdaļfināla pāros tiks aizvadīta tikai viena spēle, bet pusfināla un fināla sērijas tiks aizvadītas līdz trim vienas komandas uzvarām.

Pagājušajā sezonā par Eirokausa ieguvēju kļuva Spānijas komanda "Gran Canaria", kas finansiālu apsvērumu dēļ izvēlējās nespēlēt Eirolīgā.

Tikmēr Kitija Laksa guva 11 punktus Stambulas "Fenerbahce" uzvarā savā laukumā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas mačā, bet Aleksa Gulbe guva septiņus punktus Saragosas "Casademont" zaudējumā Valensijā.

"Fenerbahce" basketbolistes ar 72:61 (15:18, 26:14, 16:14, 15:15) uzvarēja Ļubļinas AZS UMCS.

Laksa 23 minūtēs un 10 sekundēs laukumā grozā raidīja vienu no diviem divpunktu un trīs no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī sakrāja trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs personiskās piezīmes, divas kļūdas, bloķētu metienu, kā arī +/- rādītāja +5 un efektivitātes koeficienta 11.

Uzvarētājām 16 punktus guva Emma Mēsemana un 13 punktus - Nefīsa Koliera, abām izceļoties ar 11 atlēkušajām bumbām.

Viešņām 16 punktus guva Brija Gosa, bet 12 punktus un 13 atlēkušās bumbas sakrāja Ēlina Gustafsone.

Aleksas Gulbes pārstāvētā Saragosas "Casademont" trešdien viesos ar 56:85 (21:25, 11:27, 11:24, 13:9) citai Spānijas komandai "Valencia".

Gulbe 26 minūtēs un 19 sekundēs laukumā realizēja vienīgo divpunktu metienu, vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Viņa sakrāja arī divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, bloķētu metienu, kā arī +/- rādītāju -20 un efektivitātes koeficientu četri.

Kristela Dialo viešņām guva 11 punktus, bet uzvarētājām ukrainiete Alina Jagupova sakrāja 19 punktus.

"Fenerbahce" A grupā ir uzvarējusi desmit no 12 mačiem un ir grupas līdere, bet "Casademont" ar astoņiem panākumiem ir ceturtā.

Eirolīgā startē 16 komandas, kuras ir sadalītas A un B grupās pa astoņām katrā. Katras grupas četras labākās komandas kvalificējas izslēgšanas spēlēm.

Iepriekšējā sezonā par Eirolīgas čempionēm kļuva Stambulas "Fenerbahce" basketbolistes.

Savukārt Anete Šteinberga guva desmit punktus Buržas "Tango" uzvarā savā laukumā FIBA Eirokausa astotdaļfināla atbildes mačā, taču divu maču summā tika piedzīvots zaudējums, bet ceturtdaļfinālā iekļuva Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas "Umana Reyer".

"Tango" ar 79:76 (21:12, 16:23, 18:22, 24:19) pieveica Turcijas klubu Stambulas "Bešiktaš", divu spēļu summā piekāpjoties ar 153:159.

Šteinberga 23 minūtēs un 40  sekundēs laukumā realizēja divus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, sakrāja piecas piezīmes, divas kļūdas, vienu pārķertu bumbu, kā arī +/- rādītāju -3 un efektivitātes koeficientu desmit.

Uzvarētājām 22 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Artemisa Spanu, kura tāpat kā 16 punktus guvusī Kamile Nacickaite un Šteinberga sakrāja piecas personiskās piezīmes.

Viešņām 31 punktu un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Deina Evensa, bet 15 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un pa piecām piezīmēm un kļūdām - Jovana Nogiča.

Lauras Melderes pārstāvētā Venēcijas "Umana Reyer" mājās ar 80:59 (18:15, 15:13, 22:8, 25:23) pārspēja Gdiņas "Arka", divu spēļu summā uzvarot ar 157:127.

Meldere laukumā bija vien trīs minūtes un 55 sekundes, nerealizējot vienīgo divpunktu metienu, kā arī sakrājot +/- rādītāju +1 un efektivitātes koeficientu -1.

Džesika Šeperda uzvarētājām sakrāja 18 punktus un piecas rezultatīvas piespēles, bet viešņām 15 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Mikeila Kaulinga.

Savukārt bez Kristas Kristiānas Lukašēvicas spēlējošā Spānijas vienība Žironas "Spar" savā laukuma ar 68:39 (16:11, 21:9, 10:13, 21:8) pieveica citu Spānijas komandu Laseva Duržeļas "Cadi La Seu", divu spēļu summā uzvarot ar 136:91.

Uzvarētājām 13 punktus guva Morgana Berča, bet viešņām 10 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Mārgareta Bēra.

Ceturtdien atbildes spēli savā laukumā aizvadīs "TTT Rīga" basketbolistes, kas pirmajā mačā Francijā ar 87:70 apspēlēja Francijas komandu Larošas pie Jonas "Roche Vendee".

Ceturtdaļfinālā iekļūst uzvarētājas divu spēļu summā.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles risināsies piecās kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.