Latvijas futbolistes UEFA Nāciju līgā zaudē Maltai un cīnīsies izslēgšanas spēlēs
UEFA Nāciju līgas spēle.
2023. gada 5. decembris, 18:59

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien izšķirošajā mačā par vietu UEFA Nāciju līgas otrajā līmenī piedzīvoja neveiksmi, taču tāpat nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs, kur turpinās cīņu par iekļūšanu B līgā.

Latvija Nāciju līgas trešajā līmenī jeb C līgā apakšgrupas pēdējā spēlē izbraukumā ar 1:2 (0:0) piekāpās Maltai. Vienīgos vārtus Latvijas labā guva Karlīna Miksone.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, laba vārtu gūšanas iespēja bija Miksonei, taču viņas sitiens pretinieču vārtu apakšējā stūrī bija neprecīzs. 38.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Viktorija Zaičikova.

Otrā puslaika ievadā latvietis tika pie stūra sitiena, kuru izpildīt devās Olga Ševčova. Viņa sita uz vārtu priekšu, kur, vairākām latvietēm cīnoties, bumba lidoja pāri pretinieču vārtiem. Tā kā pēc viena no sitieniem pretinieces savā soda laukumā pieskārās bumbai ar roku, Latvija tika pie 11 metru soda sitiena, kuru veiksmīgi izpildīja Miksone un izvirzīja vadībā Latviju.

Pāris minūtes vēlāk Maltas futbolistes izlīdzināja rezultātu, no tuvas distances sitot bumbu Latvijas vārtos ar galvu. 60.minūtē Miksone nespēja apturēt pretinieci bez pārkāpuma un par grūdienu saņēma dzelteno kartīti, kamēr minūti vēlāk pie dzeltenā "plākstera" tika Anna Marija Valaka.

Savukārt 73.minūtē Maltas futbolistēm padevās veiksmīgs ātrais pretuzbrukums, kas noslēdzās ar precīzu sitienu Enijas Annas Vaivodes sargātajos vārtos. Malta pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā ar 2:1.

Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām dzelteno kartīti Latvijas izlases rindās nopelnīja Anna Kristīne Gornela.

Citā grupas spēlē Andoras un Moldovas duelis noslēdzās neizšķirti ar 0:0.

C līgas pirmajā apakšgrupā Malta ar 16 punktiem ieņēma pirmo vietu un nodrošināja vietu B līgā, kamēr Latvija ar desmit punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, ar ko pietika, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs un turpinātu cīņu par iekļūšanu B līgā. Andora sakrāja četrus punktus, bet Moldova tika pie trīs punktiem.

Piektdien latvietes savā laukumā ar 4:0 uzvarēja Andoru, ar trīs vārtiem izceļoties Olgai Ševcovai, kamēr grupas otrā spēlē Moldova mājās spēlēja neizšķirti 0:0 ar Maltu.

Komandas līdz decembrim aizvada divu apļu turnīru, pēc kura grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas par šādu iespēju cīnīsies "play-off" spēlēs.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode (Visbijas "P18", Zviedrija), Sofja Ņesterova ("Rīga"), Alīna Skļemenova (Salaspils "Super Nova");

aizsardzes - Anastasija Ročāne (Sosnovecas "Czarni", Polija), Anna Flakse, Marina Teļukeviča, Sofija Gergeležiu (visas - "Rīga"), Ligita Tumāne ("Spezia", Itālija), Paula Linda Liniņa, Kristīne Evelīna Lodziņa (abas - "Metta"), Sandra Voitāne ("Keflavik ", Islande);

pussardzes - Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija), Olga Ševcova (Stambulas "Fenerbahce", Turcija), Viktorija Zaičikova ("IBV Vestmannaeyja", Islande), Anna Kristīne Gornela ("Mura", Slovēnija), Nelle Treimane, Katrīna Daļilova, Anastasija Vainere, Amēlija Lipšāne, Signija Šenberga (visas - "Metta"), Anna Marija Valaka ("Rīga");

uzbrucējas - Diāna Suvitra, Anastasija Poļuhoviča (abas - "Rīga").