"Šahtar" futbolisti UEFA Čempionu līgā negaidīti uzvar "Barcelona" komandu
"Šahtar" sarūpē pārsteigumu!
2023. gada 7. novembris, 22:23

Ukrainas futbola klubs Doneckas "Šahtar" otrdien UEFA Čempionu līgas mačā Hamburgā ar 1:0 (1:0) pārspēja "Barcelona" komandu.

Barselonas futbolistiem tas bija pirmais zaudējums UEFA Čempionu līgas sezonā.

Vienīgie vārti tika gūti spēles 40. minūtē, kad pēc Heorhija Sudakova tālas un diagonālas piespēles uzbrukuma turpinājumā Giorgi Gočoleišvili no labās puses izdarīja centrējumu soda laukumā, kur precīzu sitienu ar galvu izpildīja Danilo Sikans.

Vēlāk šajā apakšgrupā "Porto" mājās ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja "Antwerp".

Pirmā puslaika otrajā pusē cīņā par vārtsarga atsisto bumbu soda laukumā tika nogāzts Stefans Euštakiu, kura nopelnīto 11 metru soda sitienu 32.minūtē realizēja Evanilsons. 50.minūtē Antverpenes komanda palika desmit vīru sastāvā, jo par spērienu izklupienā sarkano kartīti saņēma Jurgens Ekelenkamps.

Otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē pēc Fransišku Konseisāu piespēles soda laukumā precīzi ar galvu sita portugāļu veterāns Pepe - 2:0 "Porto" labā. Pepe 40 gadu vecumā kļuva par vecāko vārtu guvēju Čempionu līgā.

H apakšgrupā pa deviņiem punktiem četrās spēlēs ir "Barcelona" un "Porto" futbolistiem, sešus punktus guvusi "Šahtar", bet "Antwerp" ir bez punktiem.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.Čempionu līgas fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.