Tralmakam 1+1 Čehijā; Cjunskim piespēle Šveicē
Eduards Tralmaks.
2023. gada 23. oktobris, 11:08

Latvijas hokejists Eduards Tralmaks svētdien Čehijas ekstralīgas mačā guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja, viņa pārstāvētajai Kladno "Rytīrži" izcīnot panākumu.

"Rytīrži" izbraukumā ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pārspēja Karlovi Vari "Energia".

Tralmaks vispirms guva vārtus pirmajā trešdaļā, bet pēc tam otrā perioda pēdējā minūtē pēc viņa un Jirži Tihāčeka piespēlēm pretinieku vārtos uzvaru nesošo ripu raidīja Deniss Kusī.

Latvietis kopā uz ledus bija 15 minūtes un 37 sekundes, no kurām trīs minūtes un 42 sekundes spēlēja vairākumā. Viņš statistikā atzīmējās ar trīs metieniem pa vārtiem, uzvarēja vienā no trijiem iemetieniem un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Citā spēlē Kristapa Zīles un Jāņa Jaka pārstāvētā Litvīnovas "Verva" viesos ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) piekāpās "Olomouc".

Zīle, kurš asistēja viesu vienīgajos vārtos, spēlēja 16 minūtes un 38 sekundes un izcēlās ar vienu spēka paņēmienu, diviem metieniem, diviem bloķētiem metieniem, noslēdzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu, kamēr Jaks uz ledus bija 21 minūti un 40 sekundes un tika pie trīs metieniem pa vārtiem, diviem bloķētiem metieniem, arī sakrājot neitrālu lietderības koeficientu.

Vēl Hradeckrālovas "Mountfield", kuras rindās spēlē Ralfs Freibergs, savā laukumā ar 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) uzvarēja Roberta Bukarta pārstāvēto Vītkovices "Ridera".

Litvīnovas komanda ar 31 punktu 13 spēlēs ir otrā, Hradeckrālovas vienība ar 19 punktiem - ceturtā, Kladno klubs ar 14 punktiem ir 11. vietā, bet "Ridera" ar 13 punktiem ieņem 12. vietu 14 komandu čempionātā.

Tikmēr Roberts Cjunskis rezultatīvi piespēlēja viņa pārstāvētās "Lugano" uzvarā savā laukumā Šveices augstākās līgas (NL) mačā.

"Lugano" ar 5:3 (1:0, 1:1, 3:2) apspēlēja līdervienību "Fribourg-Gotteron".

Latvijas uzbrucējs 15. minūtē rezultatīvi piespēlēja Marko Dzaneti vārtu guvumā, atklājot spēles rezultātu.

Cjunskis deviņās minūtēs un 16 sekundēs laukumā divreiz meta pa vārtiem.

Uzvaru izcīnīja arī Rūdolfs Balcers un viņa pārstāvētā Cīrihes "Lions", kas mājās ar 5:3 (0:2, 3:1, 2:0) pieveica Ženēvas "Servette".

Balcers uz ledus pavadīja 17 minūtes un 13 sekundes, 54 sekundes spēlējot vairākumā un minūti un 18 sekundes - mazākumā, bet citās statistikas ailītēs ierakstus neveicot.

Ivara Punnenova un Ronalda Ķēniņa pārstāvētā "Lausanne" savā laukumā pēcspēles metienos ar 4:5 (0:2, 2:1, 2:1, 0:1) piedzīvoja zaudējumu mačā ar "Bern".

Punnenovs vārtos stājās pēc aizvadītas 31 minūtes un 46 sekundēm, kad rezultāts jau bija 0:3, atvairot astoņus no desmit metieniem. Maču uzsākušais Konors Hjūzs atvairīja septiņus no desmit metieniem.

Ķēniņš no septiņām minūtēm un 43 sekundēm laukumā 25 sekundes spēlēja mazākumā, citus ierakstus statistikas ailītēs neveicot.

Turnīra tabulā "Lions" aiz "Fribourg-Gotteron", kuras kontā 37 punkti 16 mačos, ar 34 punktiem 15 spēlēs ieņem otro vietu. "Lugano" ar 24 punktiem 15 cīņās ieņem piekto vietu, "Lausanne" ar 20 punktiem 15 spēlēs ir devītā, Oskara Lapinska pārstāvētā Langnavas "Tigers" ar 19 punktiem 16 cīņās ir 11., bet bez savainotā Denisa Smirnova spēlējošā "Kloten" ar 14 punktiem 15 mačos - 13. 14 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Šveices čempioni kļuva tobrīd Latvijas uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas "Servette", kas finālsērijā ar 4-3 pieveica "Biel-Bienne".