Čempionu līgas grupu turnīrs sākas ar "AC Milan" un "Newcastle" neizšķirtu; "Crvena Zvezda" pabiedē Mančestras "City"
Milānietis Samu Čukvueze cenšas apspēlē Denu Bērnu.
2023. gada 20. septembris, 10:20

"AC Milan" un Ņūkāslas "United" futbolistu duelis trešdien Čempionu līgā noslēdzās neizšķirti, kamēr citā mačā pie panākuma tika "Leipzig" vienība.

F apakšgrupas mačā "AC Milan" savā laukumā ar rezultātu uzņēma Ņūkāslas "United", abu komandu spēlei noslēdzoties bez gūtiem vārtiem ar rezultātu 0:0 (0:0).

14. minūtē milāniešiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču pēc tam, kad pirmais pie bumbas pretinieku vārtu priekšā bija Olivjē Žirū, Ņūkāslas komandas vārtsargs veiksmīgi atvairīja sitienu. Puslaika izskaņā vēl mājinieku vārtus mēģināja iekarot Ņūkāslas futbolisti, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Otrajā puslaikā abas komandas mēģināja izraut uzvaru līdz pat spēles laika beigām, un kompensācijas laika izskaņā "United" vēl tika pie stūra sitiena, taču pēdējo uzbrukumu veiksmīgi apturēja "AC Milan" vārtsargs.

Vēl šajā apakšgrupā maču aizvadīs vēl Parīzes "Saint-Germain" mājas spēlē ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Dortmundes "Borussia".

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrā puslaika ievadā Parīzes vienība tika pie 11 metru soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Kilians Mbapē, bet nepilnas deviņas minūtes vēlāk spēles 58.minūtē pārsvaru dubultoja Ahrafs Hakimi.

G grupā bez pārsteigumiem

Savukārt G apakšgrupas spēlē "Leipzig" izbraukumā ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja Bernes "Young Boys".

Trešajā minūtē vadībā izvirzījās viesu komanda, kad ar galvu mājinieku vārtos bumbu raidīja Muhames Simakans. Bernes komanda panāca neizšķirtu 33. minūtē, "Leipzig" vārtsargu pārspējot Mešakam Elijam.

74. minūtē ar tālu sitienu "Leipzig" vienu vārtu pārsvaru panāca Ksavers Šlāgers, bet kompensācijas laikā otrajā minūtē pretuzbrukumā trešos Leipcigas komandas vārtus guva Benjamins Šeško.

Tikmēr pagājušās sezonas čempione Mančestras "City" otrā G apakšgrupas spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:1) guva panākumu pār Belgradas "Crvena Zvezda".

Lai gan Mančestras komanda pirmajā puslaikā vairāk centās uzbrukt, Belgradas futbolisti pirmie guva vārtus, kad puslaika izskaņā pretuzbrukumu veiksmīgi noslēdza Osmans Bukari, pārspējot pretinieku vārtsargu.

Otrā puslaika ievadā "City" vajadzēja nedaudz vairāk kā minūti, lai izlīdzinātu rezultātu, pēc Ērlinga Holanna piespēles precīzam esot Hulianam Alvaresa, kurš 13 minūtes vēlāk tika pie saviem otrajiem vārtiem mačā. Otrā puslaika turpinājumā 3:1 panāca Rodri.

"Antwerp" smaga sakāve debijā

Tikmēr "Barcelona" futbolisti tika pie graujoša panākuma, bet "Porto" viesos pārspēja Doneckas "Šahtar".

H apakšgrupas mačā "Barcelona" mājās ar rezultātu 5:0 (3:0) sagrāva Čempionu līgas debitanti "Antwerp".

Spānijas vienība guva pirmos vārtus 11. minūtē, kad precīzs bija Žuāu Fēlikss, bet vēl pēc astoņām minūtēm pēc viņa piespēles pārsvaru dubultoja Roberts Levandovskis.

22. minūtē "Barcelona" spēlētājs Rafinja izdarīja sitienu "Antwerp" vārtu virzienā, un, bumbai pēc sitiena vēl pieskaroties pretinieku spēlētājam, laukuma saimnieki tika pie trešajiem vārtiem.

Tikmēr otrajā puslaikā pēc Levandovska piespēles 4:0 panāca Gavi, kamēr 66. minūtē otro reizi pretinieku vārtos bumbu šajā mačā raidīja Fēlikss.

Citā H apakšgrupas spēlē "Porto" izbraukumā ar rezultātu 3:1 (3:1) pārliecinoši uzvarēja Doneckas "Šahtar".

Portugāles vienība izvirzījās vadībā pēc spēlētām astoņām minūtēm, kad precīzs bija Galēnu, taču piecas minūtes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts, viesu vārtos bumbu raidot Kevinam Kelsijam.

Vēl pēc divām minūtēm vienu vārtu pārsvaru "Porto" atguva pirmo vārtu autors, bet 29. spēles minūtē 3:1 panāca Mehdi Taremi.

"Feyenord'' izvirzās grupas vadībā

Visbeidzot Madrides "Atletico" un Romas "Lazio" futbolisti spēlēja neizšķirti, kamēr citā mačā pie uzvaras tika Roterdamas "Feyenoord".

E apakšgrupā "Lazio" savā laukumā spēlēja neizšķirti pret "Atletico", mačam noslēdzoties ar rezultātu 1:1 (0:1).

Pirmajā puslaikā 29. minūtē vadībā izvirzījās Madrides komanda, kad Pablo Barjosa sitienu neveiksmīgi mēģināja apturēt viens no "Lazio" spēlētājiem, palīdzot bumbai nonākt mājinieku vārtos.

Romas vienībai izdevās panākt neizšķirtu tikai otrā puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē. "Lazio" uzbrukumam pievienojās arī vārtsargs Ivans Provedels, kurš no tuvas distances, sitot bumbu ar galvu, pārspēja pretinieku vārtsargu.

Tikmēr citā E grupas mačā 1970. gada Eiropas kausa ieguvēja Roterdamas "Feyenoord" savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Glāzgovas "Celtic".

Kalvins Stengss bija precīzs pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē un izvirzīja vadībā mājiniekus.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 20 minūtēm Roterdamas komanda neizmantoja iespēju dubultot pārsvaru, 11 metru soda sitienu neprecīzi izpildot Igoram Paišāu, bet vēl piecas minūtes vēlāk vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

76. minūtē "Feyenoord" tomēr panāca 2:0, viesu vārtos bumbu raidot Alirezam Džahanbahšam. Spēles laika izskaņā Roterdamas komanda vēlreiz bija precīza, taču sitiens netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.Čempionu līgas fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.