Šilovam uzvara NHL mačā pēcspēles metienos
Artūrs Šilovs.
2023. gada 7. marts, 08:54

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs pirmdien tika pie uzvaras Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, Vankūveras "Canucks" savā laukumā ar 4:3 (2:1, 0:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pieveicot Nešvilas "Predators" vienību.

Šilovs mača gaitā atvairīja 29 no 32 pretinieku metieniem un tika galā ar visiem trim pēcspēles metieniem, tiekot pie savas trešās uzvaras piecās NHL spēlēs.

Uzvarētāju labā vārtus pamatlaikā guva Elīass Petersons, Vasīlijs Podkolzins un Dakota Džošuā, kamēr viesu rindās ar saviem diviem pirmajiem vārtiem NHL izcēlās Lūks Evandželista, bet reizi precīzs bija Koltons Sisonss.

Uzvaras "bullīti" mājiniekiem realizēja Petešsons.

Vankūveras "Canucks" ar 57 punktiem 63 spēlēs Rietumu konferencē ieņem 12.vietu, bet "Predators" ar 69 punktiem 61 mačā ir devītie.

Nākamo spēli "Canucks" aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems Anaheimas "Ducks" hokejistus.

Tikmēr savu otro "sauso" spēli šosezon pirmdien aizvadīja Čikāgas "Blackhawks" vārtsargs Alekss Staloks, palīdzot savai vienībai Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē ar 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) sagraut Otavas "Senators" komandu.

Staloks tika galā ar visiem 35 pretinieku metieniem, tiekot pie sava 11."sausā" mača NHL karjerā.

Šosezon 35 gadus vecais kanādiešu vārtsargs 16 spēlēs ticis pie septiņām uzvarām, atvairījis 92,1% metienu un vidēji mačā zaudējis 2,6 vārtus. Kopumā NHL karjeras laikā viņa kontā 68 uzvaras 168 spēlēs un 91% atvairīto metienu.

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Sets Džounss, pa reizei precīzi bija Filips Kuraševs, Džeisons Dikinsons un Lūkass Raihels, bet trīs rezultatīvas piespēles atdeva Anderss Bjorks.

Citā spēlē Losandželosas "Kings" savā laukumā ar 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) pārspēja Vašingtonas "Capitals" vienību, tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas.

Vārtus mājinieku labā guva Vladislavs Gavrikovs, Filips Dano, Mikijs Andersons un Adrians Kempe, kamēr viesu sastāvā precīzi metieni padevās Rasmusam Sandīnam un Aleksandram Ovečkinam.

Vēl vienā pirmdienas spēlē Vinipegas "Jets" savā laukumā mača beigās nenoturēja pārsvaru un ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Sanhosē "Sharks" hokejistiem.

Pirmajā periodā Stīvens Lorencs izvirzīja vadībā "Sharks", tomēr līdz trešās trešdaļas 15.minūtei mājinieki spēja panākt 2:1 savā labā, precīziem esot Nino Nīderraiteram un Neitam Šmitam. Sanhosē vienībai neizšķirtu 11 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca Tomašs Hertls, bet uzvaru nodrošināja Logana Kutūra precīzais raidījums papildlaika otrajā minūtē.