Pasaules kausa finālturnīrā pirmās spēles aizvada arī Horvātijas, Vācijas, Spānijas un Beļģijas futbolisti
Pasaules kausa finālturnīrs futbolā šodien turpināsies ar četrām E un F apakšgrupu spēlēm, visās četrās cīņās laukumā dodoties Eiropas komandām Horvātijai, Vācijai, Spānijai un Beļģijai.
Plkst.12 pēc Latvijas laika F apakšgrupā būs pasaules vicečempiones Horvātijas mačs ar Maroku, plkst.15 E apakšgrupā cīnīsies Vācija un Japāna, plkst.18 šajā pašā grupā būs Spānijas un Kostarikas cīņa, bet plkst.21 F apakšgrupā Beļģija spēkosies ar Kanādu. Finālturnīru tiešraidē pārraida Latvijas Televīzijas 7.kanāls.
Horvātijas un Marokas izlases oficiālos turnīros savā starpā nav spēkojušās un finālturnīru sāks ar veiksmīgām sērijām - horvātiem ir piecas uzvaras pēc kārtas, kamēr marokāņi nav zaudējuši septiņās cīņās pēc kārtas. 1996. gadā abas izlases cīnījās starptautiska pārbaudes turnīra spēlē, kas noslēdzās neizšķirti 2:2, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārāki bija horvāti.
Marokas izlasē labā formā ir Akims Ziješs, kurš ceturtdien pārbaudes mačā pret Gruziju guva skaistus vārtus. Bez viņa Marokas izlasē ir arī tādi augstas klases spēlētāji kā Ahrafs Hakimi un Najefs Agerds.
Horvātijas valstsvienība, kas ir Latvijas pretiniece 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, uz Kataru devusies ar pieredzējušu sastāvu, kurā ir tādas personības kā 2018. gada pasaules labākais futbolists Luka Modričs, Ivans Perišičs, Mateo Kovačičs un Marcelo Brozovičs.
Pirmo reizi savā starpā finālturnīrā tiksies arī Vācija un Japāna. Pēdējo reizi abas izlases viena pret otru spēlēja 2006. gadā, kad pārbaudes mačs noslēdzās neizšķirti 2:2.
Zem jautājuma zīmes ir Antonio Ridigera un pieredzējušā Tomasa Millera dalība mačā, bet jau iepriekš tika ziņots, ka pirmajā spēlē laukumā nedosies Līrojs Sanē. Japānas rindās no savainojumiem turpina atkopties Vataru Endo un Hidemasa Morita.
Tāpat pirmo reizi savā starpā finālturnīrā spēkosies Spānija un Kostarika. Toties izlases trīsreiz aizvadījušas pārbaudes mačus, pēdējo no tiem pirms pieciem gadiem, kad Malagā ar 5:0 uzvarēja spāņi.
Spānijas izlases nometnē valda optimisms par Alvaro Moratas spēlēšanu, neskatoties uz to, ka Madrides "Atletico" uzbrucējs nepiedalījās pagājušajā nedēļā notikušajā pārbaudes mačā ar Jordāniju. Savukārt Kostarika gatava laist laukumā savu spožāko zvaigzni - vārtsargu Keiloru Navasu, kurš starptautisko atpazīstamību izpelnījās 2014. gada finālturnīrā.
Līdz šim savā starpā nav tikušās Beļģijas un Kanādas valstsvienības.
Kreisās kājas augšstilba muskuļa savainojuma dēļ beļģiem pirmajā spēlē būs jāiztiek bez uzbrucēja Romelu Lukaku, turpretī kanādiešiem vismaz pagaidām palīdzēt ir gatavs daudzpusīgais Alfonso Deiviss.
32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.
Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002. gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.
Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.
Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026. gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.
2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.