Bērziņš un "Larisa" iekļūst Grieķijas pusfinālā; Meiers soli no Polijas zelta
Latvijas vīriešu basketbola izlases centra spēlētājs Mārtiņš Meiers.
2022. gada 25. maijs, 14:07

Latvijas basketbolists Jānis Bērziņš otrdien guva četrus punktus otrajā Grieķijas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē un viņa pārstāvētā "Larisa" vienība izcīnīja uzvaru un iekļuva pusfinālā.

Larisas klubs savā laukumā papildlaikā ar rezultātu 83:82 (14:20, 18:15, 22:24, 18:13, 11:10) apspēlēja Rodas "Kolossos" vienību. Sērijā līdz divām uzvarām "Larisa" triumfēja ar 2-0.

Vēl divas minūtes un 24 sekundes pirms pamatlaika beigām "Kolossos" bija deviņu punktu pārsvars (70:61), taču "Larisa" komandas 11:2 izrāviens ļāva panākt papildlaiku.

Bērziņš laukumā bija 19 minūtes un sešas sekundes, realizējot četrus no sešiem soda metieniem un aizmetot garām vienīgo izpildīto tālmetienu. Viņa kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, viena pārtverta bumba, divi bloķēti metieni, viena kļūda, trīs personīgās piezīmes un +/- rādītājs +4.

Larisas vienības labā ar 18 punktiem izcēlās Teodors Zars, savukārt viesu rindās 23 punkti bija Džordana Floida kontā.

Pirmajā mačā "Larisa" izcīnīja uzvaru ar 71:63.

Regulāro sezonu Larisas klubs ar 12 uzvarām 24 mačos noslēdza sestajā vietā.

Pērn Grieķijas čempionātā 39.reizi kluba vēsturē triumfēja ULEB Eirolīgā spēlējošais Atēnu "Panathinaikos", ar ko pusfinālā būs jāspēkojas tieši "Larisa" komandai.

Tikmēr Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenētā un Ojāra Siliņa un Mārča Vītola pārstāvētā Tallinas "Kalev"/"Cramo" komanda nodrošināja bronzas medaļas Igaunijas basketbola līgā.

Bronzas sērijas trešajā spēlē "Kalev"/"Cramo" mājās ar 79:68 (19:17, 24:14, 15:18, 21:19) pieveica Tallinas "TalTech"/"Optibet" un sērijā līdz trīs uzvarām panāca 3-0.

Vītols spēlēja nedaudz vairāk kā 18 minūtes un ar 16 punktiem bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, viņam izcīnot arī divas atlēkušās bumbas un atdodot vienu rezultatīvu piespēli. Siliņš nepilnās 20 minūtēs guva astoņus punktus un izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.

Pretiniekiem ar 14 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Ēriks Kēduss.

Finālsērijā līdz trīs uzvarām Andra Mistera pārstāvētā "Parnu Sadam" ar 2-0 uzvar Edmunda Elkšņa pārstāvēto un Nikolaja Mazura vadīto "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" komandu.

Pusfināla sērijā Pērnavas klubs ar 3-2 pārspēja Tallinas "Kalev"/"Cramo", bet Tartu basketbolisti ar 3-0 uzvarēja Tallinas "TalTech"/"Optibet" komandu.

Pērn decembrī Tartu basketbolisti izcīnīja Igaunijas kausu, finālā ar 82:73 pārspējot Tallinas "Kalev"/"Cramo".

2021.gadā par čempioni kļuva "Kalev"/"Cramo" ar Jāni Kaufmani sastāvā.

Savukārt Mārtiņa Meiera pārstāvētā Vroclavas "Šlask" komanda nonāca vienas uzvaras attālumā no Polijas čempiontitula.

"Šlask" izbraukumā ar rezultātu 66:63 (10:16, 21:18, 16:15, 19:14) pārspēja Varšavas "Legia" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-1.

Meiers laukumā bija septiņas minūtes un 47 sekundes, izpildīja vienu neprecīzu divpunktu metienu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus un tika pie negatīva +/- rādītāja (-6).

"Šlask" komandā ar 21 punktu, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Treviss Traiss. Varšavas vienībai 19 punktus guva Roberts Džonsons.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Lielpolijas Ostruvas "Stal", kas fināla sērijā ar 4-2 pieveica Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvēto Zelonas Guras "Stelmet Enea". Vroclavas vienība finišēja trešā.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "Baskonia" komanda otrdien izcīnīja uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē.

"Baskonia" viesos ar rezultātu 80:79 (21:21, 22:14, 24:27, 13:17) pārspēja "Valencia" vienību un sērijā līdz divām uzvarām panāca 1-0.

Kurucs bija pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Uzvaras grozu 54 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Mets Kostello, kurš šajā mačā guva 15 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Pa 15 punktiem bija arī Veidam Boldvinam un Simonem Fontekjo. Pretiniekiem 17 punktus guva Havjers Lopess-Arostegi.

Ar 20 uzvarām 34 spēlēs "Baskonia" pamatturnīrā bija sestā, bet "Valencia" ar bilanci 23-11 ieņēma trešo vietu.

Vēl izslēgšanas turnīrā Rolanda Šmita pārstāvētā "Barcelona" (27-7) tiksies ar Grankanārijas "Herbalife" (17-17), Artūra Žagara un Kriša Helmaņa pārstāvētā Badalonas "Joventut" (22-12) cīnīsies ar Tenerifes "Lenovo" (21-13), bet Mārcim Šteinbergam un Manrezas "Baxi" (20-14) pretī stāsies Madrides "Real" (25-9).

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un "Barcelona", kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides "Real".

Savukārt Ingus Jakoviča pārstāvētā "Limoges" otrdien piedzīvoja zaudējumu Francijas basketbola līgas ("LNB Pro A") ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

Limožas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 70:94 (19:19, 14:27, 15:24, 22:24) zaudēja Dižonas JDA komandai un sērijā līdz divām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0-1.

Jakovičs spēlēja 14 minūtes, kuru laikā izpildīja divus neprecīzus tālmetienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie negatīva +/- rādītāja (-1).

"Limoges" komandā 16 punktus guva Demonte Hārpers, bet uzvarētājiem 22 punkti bija Hadīnam Heringtonam.

"Limoges" klubs Francijas čempionātā ar 20 uzvarām 34 spēlēs pamatturnīrā ieņēma ceturto vietu 18 komandu konkurencē.