foto: LETA
Liepāja gaidāmajā W-60 turnīrā vēlas aizliegt dalību Krievijas un Baltkrievijas tenisistēm
Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš
Citi sporta veidi
2022. gada 2. maijs, 20:40

Liepāja gaidāmajā W-60 turnīrā vēlas aizliegt dalību Krievijas un Baltkrievijas tenisistēm

Jauns.lv / LETA

Liepājas dome ir pieprasīju maijā gaidāmām Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) W-60 tenisa turnīra organizētājiem liegt turnīrā piedalīties Krievijas un Baltkrievijas tenisistēm, kuras startē kā neitrālās sportistes, "Facebook" raksta Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

No 22.maija līdz 29.maijam tenisa kortos Jūrmalas parkā, Liepājā, norisināsies ITF W-60 kategorijas sacensības sievietēm "Liepaja Open" ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu. Francijas atklātā čempionāta laikā tās būs augstākās raudzes ITF sacensības Eiropā.

Attiecībā uz Krievijas un Baltkrievijas tenisistu dalību sacensībās Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Konstantīns Zasjadko pirmdien skaidroja, ka šāda līmeņa turnīros lielu lomu spēlē Sieviešu tenisa asociācija, kas nav aizliegusi šīs valsts tenisistu dalību sacensībās, vien ļaujot viņiem startēt zem neitrāla karoga.

Turpretī Ansiņš pauda viedokli, ka Liepājas dome ir ierosinājusi gaidāmā turnīrā organizatoriem neļaut spēlēt šajā turnīrā tenisistēm, kuras startē zem neitrāla karoga. Tādu pašu lēmumu pieņēmuši arī Vimbldonas tenisa čempionāta rīkotāji, pilnībā aizliedzot Krievijas un Baltkrievijas tenisistu dalību sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā.

"Ievērojot Latvijas valdības un Izglītības un zinātnes ministrija pausto nacionālo nostāju starptautisku turnīru rīkošanā un nosodot Krievijas īstenoto karu Ukrainā, Liepāja turnīra organizatoriem ir pieprasījusi nodrošināt šo sacensību norisi bez "baltajiem karogiem"," raksta Liepājas domes priekšsēdētājs Ansiņš.

Tāpat Ansiņš arī piebilst, ka gadījumā, ja turnīra organizatori nav gatavi šādam solim, tad turnīrs Liepājā nemaz nenotiks.