foto: ZUMAPRESS.com
Soms Valteri Botass apsteidz visus pirmajos F-1 treniņbraucienos
Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Krievijas "Grand Prix" posma pirmajos divos treniņbraucienos piektdien pirmais finišēja soms Valteri Botass.
Citi sporta veidi
2021. gada 24. septembris, 23:57

Soms Valteri Botass apsteidz visus pirmajos F-1 treniņbraucienos

Jauns.lv / LETA

"Mercedes" piloti Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Krievijas "Grand Prix" posma pirmajos divos treniņbraucienos piektdien bija ātrākie, abas reizes pirmajam finišējot somam Valteri Botasam.

Otro vietu abos braucienos ieņēma pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons.

Pirmajos treniņbraucienos aiz abiem "Mercedes" pilotiem finišēja "Red Bull" nīderlandiešu pilots Makss Verstapens, kurš, kā jau ziņots, tomēr svētdien sacensības sāks no pēdējās starta rindas.

Piektdien notiekošo treniņbraucienu otrajā sesijā Verstapens ceturto reizi sezonā mainīja dzinējam vairākas sastāvdaļas, kā dēļ viņam nāksies startēt no pēdējās rindas.

Viņam jau bija spēkā trīs starta vietu sods, ko Verstapens saņēma par avārijas izraisīšanu iepriekšējā posmā. Verstapens 14.posma - Itālijas "Grand Prix" - 26.aplī izraisīja sadursmi ar savu sīvāko konkurentu Lūisu Hamiltonu no "Mercedes", abiem pilotiem izstājoties.

Verstapena starts no aizmugures padara vieglāku Hamiltona uzdevumu - uzvarēt, lai varētu svinēt savu simto uzvaru F-1 posmos.

Ceturtais pirmajos braucienos piektdien bija "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, piektais - pasaules eksčempions vācietis Sebastjans Fetels ("Aston Martin"), sestais - francūzis Pjērs Gaslī no "AlphaTauri".

Otrajos treniņbraucienos ātrākais sasniegtais Botasa laiks bija minūte un 33,593 sekundes, par 44 sekundes tūkstošdaļām 5,848 kilometrus garajā trasē apsteidzot četrkārtējo sacensību uzvarētāju Hamiltonu.

Soču Olimpiskajā parkā "Mercedes" braucēji līdz šim ir uzvarējuši visās iepriekšējās septiņās sacensībās.

Trešais finišēja Gaslī (+0,252), pirms pazaudēja savu priekšējo spārnu pēc smagas apmales pārvarēšanas, ceturtais - "McLaren" pilots Lendo Noriss (+0,561), piektais - Estebans Okons ("Alpine", +0,809), bet Verstapens otrajā sesijā bija sestais (+1,028).

Tāpat no pēdējās rindas svētdien Sočos sacīkstēs startēs Leklērs, kurš arī veicis dzinēja nomaiņu. Viņš pēc ceturtās vietas pirmajos treniņbraucienos otrajos ierindojās desmitajā vietā.

Pēcpusdienas sesija tika apturēta uz aptuveni desmit minūtēm, kad itāļa Antonio Džovinaci vadītā "Alfa Romeo" automašīna ietriecās nožogojumā.

Arī Hamiltons piedzīvoja incidentu, kad boksos gandrīz uzbrauca priekšā stāvošajam komandas dalībniekam. Mehāniķis pakrita, mēģinot izvairīties. Hamiltons ātri atvainojās, un "Mercedes" vēlāk  ziņoja, ka mehāniķim nekas nekaiš.

Verstapenam nebūs jāuztraucas par kvalifikācijas laikiem sestdienā, kad tiek solīts lietus. Savukārt svētdienas laika prognoze ir labāka.

Pēc 14 posmiem un divām sprinta sacensībām kopvērtējuma līderis ar 226,5 punktiem ir Verstapens, kurš par pieciem punktiem apsteidz Hamiltonu.