Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Par antidopinga pārkāpumiem diskvalificēts tiek slavenākais Latvijas kultūrists AIvars Visockis
Aivaram Visockim šobrīd ir jau 63 gadi. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Par antidopinga pārkāpumiem diskvalificēts tiek slavenākais Latvijas kultūrists AIvars Visockis

Fitness
19. februārī 17:01 2021. gada 19. februārī 17:01
  Jauns.lv / LETA
Par antidopinga noteikumu pārkāpšanu četru gadu diskvalifikācija piešķirta vienam no slavenākajiem Latvijas bodibildinga sportistiem Aivaram Visockim, piektdien apstiprināja Latvijas Antidopinga biroja (LAB) un Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas (LBFBF) pārstāvji.

Visocka organismā konstatēta S2 grupas viela - cilvēka horiongonadotropīns. Pašlaik sportists ir jau 63 gadus vecs.

Dopinga kontrole, kurā Visocka analīzēs tika atrasta šī viela, notika Starptautiskās Bodibildinga un fitnesa federācijas (IFBB) Starptautiskā Latvijas kausa "Rīgas Pērle 2017" sacensību ietvaros 2017.gada 19.novembrī. Šajās sacensībās bodibildingā Visockis ieguva trešo vietu.

Diskvalifikācijas termiņa sākums noteikts no šīm sacensībām līdz 2021.gada 18.novembrim.

LBFBF prezidente Kristīne Vederņikova apstiprināja, ka diskvalifikācija piemērota Latvijas bodibildinga sporta leģendai Aivaram Visockim. Viņa stāstīja, ka šī lieta bija sarežģīta un ilga.

"Pastāvēja varbūtība, ka šī viela organismā cēlusies kādu organisma īpatnību dēļ. Tāpēc sportists bija spiests ilgu laiku staigāt pa medicīnas iestādēm, lai to noskaidrotu. Tagad lēmums ir pieņemts - tā ir četru gadu diskvalifikācija, taču es ticu, ka Visockis ir spēcīgs un to izturēs," saka Vederņikova.

"Šis dopinga gadījums bija nedaudz savādāks, nekā ierasts," sarunā ar LETA teica LAB eksperts Roberts Lauris. "Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) noteikumi paredz, ka šādas vielas klātbūtnes organismā gadījumā ir jāsazinās ar sportistu, jo ir iespējams, ka tas saistīts ar sportista veselību. Lai izslēgtu šo iespēju, ir jāapmeklē medicīniskie speciālisti un jāveic papildu analīzes."

Lauris izsaka nožēlu, ka ar biroja reorganizāciju un sporta jomas likumdošanas izmaiņām lēmuma pieņemšana šajā lietā ir ievilkusies, un lietā lēmumu pieņēma tikai šogad.

"Izvērtējot visus materiālus, LAB pieņēma lēmumu, ka diskvalifikācija tomēr ir piemērojama un ka tās termiņš ir četri gadi," sacīja Lauris.

Visocka rezultāts 2017.gada sacensībās "Rīgas Pērle 2017" ir anulēts.

Saistītās ziņas

Aivars Visockis paliek otrais un nenosargā „Mr Universe” titulu
Aivars Visockis kļūst par "Mr. Universe"
Rīgā sadauza Visocka mūža nozīmīgāko balvu

Latvijas titulētākais bodibildinga sportists Visockis 2009.gadā prestižo sacensību "Mr.Universe" "Masters 50+" kategorijā izcīnīja uzvaru, kas ir līdz šim izcilākais sasniegums Latvijas bodibildinga vēsturē.

Citi šobrīd lasa

Vareni skati. Latvijas upēs iet ledus; Līgatnē tas parauj līdzi leģendāro pārceltuvi 2
Zāļu valsts aģentūra atbild uz 12 izplatītākajiem mītiem par Covid-19 vakcīnām 3
Bolderājā policisti spiesti "sašaut" daudzbērnu māti 1
Pievienot komentāru

Астрологи назвали 5 самых опасных дней в марте

Алек и Хилария Болдуин стали родителями в шестой раз спустя полгода после рождения пятого ребенка