foto: Bobslejs.lv
Latvijas bobslejisti ārpus labāko četrinieka pēc pirmā brauciena Siguldā
Citi sporta veidi
2020. gada 22. novembris, 16:02

Latvijas bobslejisti ārpus labāko četrinieka pēc pirmā brauciena Siguldā

Jauns.lv / LETA

Latvijas bobsleja piloti Ralfs Bērziņš un Oskars Ķibermanis ieņem attiecīgi dalītu piekto un septīto vietu pēc Siguldā notiekošo Pasaules kausa sezonas otro sacensību pirmā brauciena, bet Emīla Cipuļa vadītais divnieks ir 12.pozīcijā.

Līderis pēc pirmā brauciena ir vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš kopā ar Aleksandru Šilleru laboja starta rekordu (4,78 sekundes), bet finišēja pēc 49,61 sekundēn.

Trīs sekundes simtdaļas lēnāka bija vācieša Johannesa Lohnera vadītā ekipāža, bet 0,36 sekundes atpalika šveicietis Mihaels Fogts.

Bērziņš, kurš startē kopā ar Edgaru Nemmi, līderim zaudē 0,41 sekundi, un kopā ar vācieti Kristoferu Haferu dala piekto vietu. Ķibermaņa un Dāvja Spriņģa ekipāža ir vēl desmit sekundes simtdaļas lēnāka, kas dod septīto vietu, bet debitants Emīls Cipulis ar Kristu Lindenblatu ir 0,96 lēnāki, ieņemot priekšpēdējo vietu starp 13 ekipāžām.

Otrajam braucienam starts tiks dots plkst.16. Tiešraidē sacensības pārraida Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Tāpat kā pirmajā posmā sestdien, arī svētdien uz starta stājās 13 ekipāžas, starp kurām trīs ir no Latvijas. 

Jau iepriekš bija zināms, ka Dāvis Kaufmanis startēs tikai vienā no diviem etapiem. Ķibermaņa ekipāžā Mikni nomainījis Sprinģis, bet Bērziņam talkā nāks Nemme, tādējādi nestartēs stūmējs Arnis Berbrišs.

Cipulim šī ir debija Pasaules kausa sacensībās. Pagājušajā sezonā viņš pieredzi krāja Eiropas kausā, taču ar augstvērtīgiem rezultātiem neizcēlās.

Ierindā ir arī sestdien uzvaru guvušais Frančesko Frīdrihs, kuram šoreiz palīdz stūmējs Aleksandrs Šillers. Sudraba godalgas ieguvējs Johanness Lohners startē kopā ar Ēriku Franki, bet šveicietis Simons Frīdls ar stūmēju Dominiku Šlepferu.

Lohners sestdien Siguldā pirmajā braucienā uzstādīja jaunu trases rekordu - 49,51 sekunde. 

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis šajos Pasaules kausa posmos, kurām ir tiesības startēt ar trim ekipāžām.

Posmos nepiedalījās ASV, Kanādas un Lielbritānijas bobslejisti, kā arī Krievijas un Austrijas ekipāžas, jo dažiem šo valstu sportistiem pēc ierašanās Latvijā tika konstatēts Covid-19.

Iepriekšējā sezonā abos Siguldas posmos uzvarēja Ķibermanis. Pirmajā posmā viņam sīvu konkurenci sastādīja Frīdrihs, bet nākamajā etapā vācietis nestartēja, otro vietu izcīnot šveicietim Simonam Frīdli. Aizpērn, Siguldai debitējot Pasaules kausa apritē, abos posmos nepārspēts bija Frīdrihs.

2019./2020.gada sezonā Ķibermanis izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš nestartēja divos posmos un ierindojās 14.pozīcijā. Četriniekos latviešiem attiecīgi ceturtā un 17.pozīcija, bet kombinācijā - trešā un 15.vieta. Ķibermanis kļuva par Eiropas čempionu un izcīnīja bronzu planētas meistarsacīkstēs, bet Bērziņam šajos mačos bija vietas otrajā desmitā.

Kā šonedēļ atklāja Latvijas bobsleja komandas galvenais treneris Sandis Prūsis, Siguldas posmos startēs kopā pieci Latvijas piloti.

Šī iemesla dēļ svētdien iespēja dota Cipulim, bet Dāvis Kaufmanis sevi pierādīja sestdien, divu braucienu summā izcīnot desmito vietu.

Otrajā nedēļas nogalē kopā ar Ķibermani un Bērziņu plānota olimpiskā čempiona Oskara Melbārža šīs sezonas debija abās sacensību dienās.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinās divas vīru divnieku sacensības.

Nākamajā nedēļas nogalē turpat Siguldā notiks Pasaules kausa otrā posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem.

Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.