Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Baltkrievu sporta zvaigznes neplāno startēt Tokijas olimpiskajās spēlēs zem valsts karoga

Sporta zvaigznes
2020. gada 30. oktobrī 05:15 2020. gada 30. oktobrī 05:15
  Jauns.lv
Trīskārtējā olimpisko spēļu medaļniece slavenā baltkrievu peldētāja Aleksandra Gerasimeņa, kura pašlaik mitinās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, intervijā Sportrbc.ru atklājusi, ka daudzi valsts sportisti parakstījuši vēstuli Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), lūdzot piemērot sankcijas pret Baltkrievijas Olimpisko komiteju (BOK).

Gerasimeņa, kura ir arī sportistu glābšanas organizācijas SOS BY vadītāja, Krievijas medijam pastāstīja, ka pēc slavenās basketbolistes Jeļenas Ļevčankas aizturēšanas uz SOK tika nosūtīta daudzu slavenu baltkrievu sportistu parakstīta vēstule, kurā tika lūgts piemērot sankcijas pret BOK, kuras ilggadējs vadītājs ir valsts galva Aleksandrs Lukašenko.

Arī SOK publiski apliecinājuši, ka saņēmuši virkni sūdzību un organizācijas vadītājs Tomass Bahs paziņojis, ka šajā sakarā turpinās izmeklēšana.

SOS BY vadītāja, kura baidās atgriezties dzimtenē, kamēr pie varas ir Lukašenko, atklāj, ka viņas organizācija cenšas palīdzēt tiem baltkrievu sportistiem, kuriem pēc politisku uzskatu paušanas, tiek atņemts valsts finansējums un iespēja piedalīties starptautiskās sacensībās. Sportistiem tiek palīdzēts arī finansiāli, bet līdzekļi tiek iegūti no dažādu valstu iedzīvotāju ziedojumiem, kā arī baltkrievu IT uzņēmumiem.

Slavenā peldētāja apzinās, ka viņiem olimpiskajās spēlēs neļaus startēt zem revolūcijas tīkotāju sarkanbaltā karoga, tāpēc ir gatavi piedalīties pasaules lielākajā sporta forumā zem neitrāla karoga.

Tāpat Gerasimeņa atklāj, ka gatava darīt visu, lai visu šo politisko manipulāciju dēļ vadošajiem baltkrievu sportistiem neliegtu piedalīties starptautiskās sacensībās. Viņa ir gatava darīt visu, lai cīnītos par savām un tautiešu tiesībām. Turklāt ne tikai par tiem, kas publiski pauduši savu atbalstu cīņai pret pastāvošo iekārtu, jo daudzi baidās to darīt dažādu objektīvu iemeslu dēļ.

“Es nevaru atbildēt par visiem, kas nav pauduši viedokli, drošivien viņiem ir savi iemesli. Bet lielākā daļa no tiem, ar kuriem mēs es komunicējuši, pauda solidaritāti, atbalstīja mūs. Tomēr vienlaikus teica, ka viņiem jābaro ģimene un jāgatavojas nākamām sacensībām,” Sportrbc.ru pauda Aleksandra Gerasimeņa.

Saistītās ziņas

Baltkrievu basketbola zvaigzne Ļevčanka atbrīvota no ieslodzījuma un dalās baisā pieredzē par piedzīvoto
Baltkrievijas drošībnieki lidostā aizturējuši basketbola superzvaigzni Jeļenu Ļevčanku 1
Savainojums un tēva insults nav iemesls, lai nebūtu uz treniņu! Tā Baltkrievijā mīl savus izcilākos sportistus

Jau ziņots, ka septembra beigās Baltkrievijas tiesa par "dalību nesankcionētos masu pasākumos" piesprieda Ļevčankai 15 diennaktis ilgu administratīvo arestu.

Ļevčanka tika aizturēta 30. septembra rītā Minskas lidostā, kad gatavojās doties uz iepriekš plānotu ārstēšanās un rehabilitācijas kursu. Viņa tika apsūdzēta par piedalīšanos protesta akcijās 23. augustā un 27. septembrī, kā pierādījumus izmantojot fotogrāfiju, kas publicēta viņas "Instagram" kontā, un kādu sporta ziņu vietnes "Pressbol" publikāciju.

"Vēlos jūs informēt par apstākļiem, kuros izcietu arestu. Viņi [varas iestādes] apdraudēja manu dzīvību. Pēdējās 13 dienas neesmu gulējusi uz matrača, jo tas tika atņemts. Tāpat man īsti nebija pieejama gultas veļa, tāpēc gulēju uz metāla gultas rāmja," par piedzīvoto aizvadītajās 15 dienās stāstīja basketboliste. "Divas nedēļas arī siltais ūdens nebija pieejams."

"Tāpat divas nedēļas nestrādāja kanalizācija. Pastaigā pēdējo reizi mums ļāva doties pirms piecām dienām. Visi šie nehigēniskie apstākļi noveda pie tā, ka es saķēru utis."

Sportiste arī atklāja, ka slikto sadzīves apstākļu dēļ saasinājusies veca trauma - mugurkaula diska trūce. Viņa arī pauda, ka kameras biedrene bija saslimusi, taču nav zināms, vai tā bija saaukstēšanās, vai kas nopietnāks.

Ļevčanka šobrīd atrodas Grieķijā, kur veic plānoto rehabilitācijas kursu, tomēr sportiste noteikti grasās atgriezties dzimtenē.

Ļevčanka kopš 2001. gada spēlējusi Baltkrievijas izlasē, tostarp piedaloties arī olimpiskajās spēlēs. Viņa ir trīskārtējā Eirolīgas bronzas medaļniece un trīskārtējā Eiropas čempionāta pusfināliste, tostarp vienreiz bronzas medaļas ieguvēja.

Kā ziņots, Baltkrievijā jau ilgāk nekā trīs mēnešus turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāki tūkstoši cilvēku, bet vairāki simti ievainoti.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9. augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska. Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Citi šobrīd lasa

Karaliene nosūta aizkustinošu apsveikumu Harija un Meganas dēlam otrajā dzimšanas dienā
"Pircējs", izmēģinot testa apli, ar motociklu pie īpašnieka vairs neatgriežas
Tallinas ātrā palīdzība atlaidīs darbiniekus, kas atsakās vakcinēties
Pievienot komentāru

Еле говорит: перенесшая операцию Ольга Бузова выложила первое видео из больницы

55 лет спустя: как сложились судьбы актеров из польского сериала "Четыре танкиста и собака"