Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Hārtlija trenētajā Omskas "Avangard" komandā konstatēts Covid-19 perēklis

Hokejs
21. jūlijā 17:17 2020. gada 21. jūlijā 17:17 | Papildināts, 21. jūlijā 23:17
  Jauns.lv / LETA
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Omskas "Avangard", kuru trenē Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs, 20 cilvēkiem ir pozitīvas Covid-19 analīzes, un vienība nolēmusi atteikties no starta pirmssezonas turnīrā Sočos, otrdien komandas preses dienests kluba tīmekļa vietnē citē vienības ģenerālmenedžeri Alekseju Volkovu, bet Covid-19 analīzēs konstatēts arī septiņiem Maskavas CSKA hokejistiem.

Kopš treniņnometnes sākuma "Avangard" regulāri veica koronavīrusa testus, taču jau iepriekš klubs ziņoja, ka ar koronavīrusu saslimis komandas uzbrucējs Sergejs Šumakovs.

"Iepriekšējā dienā šāda pārbaude beidzās ar pozitīvu testu rezultātu lielai spēlētāju un apkalpojošā personāla grupai," saka Volkovs."Līdz šim pozitīvi testi ir 20 cilvēkiem. Visi no tiem ir izolēti, lielākajai daļai nav izteiktu simptomu."

Kluba ģenerālmenedžeris gan bilst, ka "šādus testus var uzskatīt par apstiprinātiem tikai pēc Patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēka labklājības uzraudzības federālā dienesta ("Rospotrebnadzor") veiktās pārbaudes".

Visu komandas locekļu stāvokli uzrauga medicīnas dienests. Tiem, kuriem analīzes ir bijušas Covid-19 negatīvas, pēc iespējas drīz tiks organizēta papildu pārbaude.

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Līdz ar masveida saslimšanu ar Covid-19 hokeja klubs otrdien paziņoja par lēmumu atteikties no dalības "Sochi Hockey Open" pirmssezonas turnīrā.

"Mēs ļoti atvainojamies, bet mums bija jāpieņem šāds lēmums mūsu komandas drošībai grūtā epidemioloģiskā situācijā. Sočos ir lieliski apstākļi, skaista pils, cienījami konkurenti," tiek citēts Volkovs. "Mēs zinām, cik ļoti mūsu fani vēlējās redzēt pirmos "Avangard" mačus starpsezonā. Protams, mēs saprotam, cik grūti organizatoriem būs mainīt turnīra kalendāru. Tomēr pašreizējā situācijā, kad mūsu komandā īsā laikā tika atklāti jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, mums nav tiesību apdraudēt visu treniņu procesu."

Pēc apspriešanās ar treneru personālu klubs ir nolēmis atstāt komandu Piemaskavas pilsētā Balašihā, kur šosezon komanda plāno aizvadīt mājas spēles, stingrā izolācijā un pastāvīgā medicīnas dienesta uzraudzībā ar regulārām pārbaudēm.

Saistītās ziņas

VIDEO: Znaroks pēc spēles izsmej Latvijas hokeja izlases treneri Hārtliju 19
Hārtlijs pauž apņēmību aizvest Latvijas izlasi līdz Pekinas olimpiskajām spēlēm 5
Hārtlija fenomens - kāpēc viņš ir tik īpašs 39

"Hokejistu drošība un veiksmīga sagatavošanās sezonai ir mūsu galvenie mērķi. Mēs ceram, ka mūsu solis radīs sapratni Soču turnīra rīkotāju un tā dalībnieku vidū," saka Volkovs, vēlot veiksmi un veselību visām komandām un izsakot cerību tikties nākamā gada Soču turnīrā.

"Avangard" 2019./2020.gada sezonā ieņēma trešo vietu KHL Austrumu konferencē, bet Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā sērijā ar 2-4 piekāpās Ufas "Salavat Julajev" vienībai.

Citi šobrīd lasa

Pēc statistikas sanāk, ka ar Covid-19 Latvijā inficējas daudzi, bet atlabst - retais. Kāpēc tā? 9
Ķīna arvien sparīgāk cenšas izmainīt Covid-19 izcelsmes stāstu 6
Hercogieni Ketrīnu un princi Viljamu varētu šogad izslēgt no to loka, kas viesojas pie karalienes Ziemassvētkos
Pievienot komentāru

Ксения Собчак объяснила, почему не носит маску в общественных местах

Упс! Герцогиня Кэтрин случайно рассекретила любимые эмодзи в телефоне