Sporta zvaigznes
2020. gada 4. jūnijs, 15:28

Emocionāls lūgums: mājas meklē bez saimnieka - vieglatlētikas leģendas Jāņa Lūša - palikušais suņuks Čārlijs

Jauns.lv

Vairāki tūkstoši "Facebook" lietotāju jau dalījušies ar dikti skumīgu ierakstu, kurā minēts, ka jaunas mājas meklē mūžībā aizgājušās vieglatlētikas leģendas Jāņa Lūša uzticamais draugs suņuks Čārlijs.

Pusotru gadu vecais Čārlijs pēc saimnieka nāves nonācis pie kaimiņiem, kur gan ilgstoša viņa palikšana ir apgrūtināta, jo ģimenei jau ir divi suņi.

"Sveiki mani sauc Čārlijs. Es meklēju sev jaunas mājas. Diemžēl mans saimnieks - slavenais Latvijas un pasaules šķēpmetējs - Jānis Lūsis ir devies aizsaulē. Šobrīd dzīvojos pie kaimiņiem, bet viņiem pašiem jau 2 suņi, un īsti te ilgtermiņā palikt nevaru. Esmu ļoti dzīvespriecīgs, patīk skriet un dauzīties - tāpēc labāk priecāšos par jauno dzīvesvietu privātmājā un laukos, bet esmu gatavs pielāgoties, ja tikai mani mīlēsiet. Es esmu pusotru gadu vecs, līdz ar to esmu gatavs mācīties un pielāgoties. Esmu ļoti mīļš un man patīk arī bērni. Es nāku komplektā ar vecā saimnieka veiksmi sportā un mīlestību pret dzīvi. Droši rakstiet privāti vai arī, lūdzu, nošērojiet. Palīdziet man atrast jaunas mājas," teikts virālajā "Facebook" ierakstā.

foto: ekrānuzņēmums no Facebook.com
Pusotru gadu vecais suņuks Čārlijs meklē mājas.

Jauns.lv jau vēstīja, ka viens no visu laiku izcilākajiem šķēpmetējiem, 1968. gada Mehiko spēļu olimpiskais čempions cīnījās ar slimību, un tika ziedoti līdzekļi, lai iegādātos nepieciešamos medikamentus.

Atvadīšanās no leģendārā šķēpmetēja Lūša

gallery icon
63

80 gadus vecais Lūsis ir četru olimpisko spēļu dalībnieks, kā arī triju olimpisko medaļu - zelta, sudraba un bronzas - ieguvējs. Viņš ir vienīgais Latvijas sportists, kurš olimpiskajās spēlēs spējis izcīnīt pilnu medaļu kompkleku. Viņš ir četrkārtējs Eiropas čempions, divpadsmitkārtējs PSRS čempions, desmitkārtējs Latvijas čempions un divkārtējs pasaules rekordists šķēpa mešanā.

Pirmoreiz par pasaules rekordistu ar vecā tipa šķēpu Lūsis kļuva 1968.gadā, sacensībās Somijas pilsētā Sārijervi šķēpu jau pirmajā metienā raidot 91,98 metru tālumā un par 26 centimetriem labojot norvēģa Terjes Pedersena sasniegumu. Arī otro reizi Latvijas šķēpmetējs pasaules rekordu sasniedza pirms olimpiskajām spēlēm, 1972. gadā Stokholmā pasaules rekordu uzlabojot līdz 93,80 metriem. Viņš par 1,10 metriem pārspēja tagadējā Zigismunda Sirmā un Līnas Mūzes trenera Kimo Kinnunena tēva soma Jormas Kinnunena sasniegumu.

Kā vēsta vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis, Lūsis šķēpa mešanā startējis 274 reizes un tikai 75 reizes atzina kāda no pretiniekiem pārākumu. 15 reizes Latvijas izcilākajam šķēpmetējam šķēps lidoja tālāk par 90 metru robežu un vēl 147 sacensībās - tālāk par 80 metriem.

1987. gadā Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) savā 75 gadu jubilejā Lūsi atzina par pasaules visu laiku izcilāko šķēpmetēju.

2014. gadā IAAF iekļāva Lūsi IAAF Slavas zālē.