Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kenijas vieglatlēts Alfrēds Kipketers. (Foto: ddp images/Sven Simon/ Vida Press)

Kenijas skrējējs Kipketers tiek turēts aizdomās par antidopinga noteikumu neievērošanu

Citi sporta veidi
16. janvārī 16:38 2020. gada 16. janvārī 16:38
  Jauns.lv / LETA
Kenijas vieglatlēts Alfrēds Kipketers, kurš 2016. gada Olimpiādē piedalījās 800 metru skrējiena finālā, tiek turēts aizdomās par antidopinga noteikumu neievērošanu, jo sportists nebija pieejams pārbaudēm.

Kā vēsta Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) Kipketers tiek apsūdzēts noteikumu neievērošanās, kas paredz, ka sportistiem ir jāziņo par savu atrašanas vietu. Sportists saņēmis pagaidu diskvalifikāciju līdz lietas tiks pilnībā izskatīta.

Kipketers 2015. gadā Kenijas izlases sastāvā piedalījās savā pirmajā pasaules čempionātā, bet gadu iepriekš viņš tika kronēts par pasaules U-23 čempionu 800 metru skrējienā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā titulētais Kenijas garo distanču skrējējs Vilsons Kipsangs Kiprotičs par antdiopinga noteikumu pārkāpumiem saņēma pagaidu diskvalifikāciju.

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) noteikumi paredz, ka ikvienam sportistam ir jāinformē attiecīgās instances par savu atrašanās vietu. Atlētiem ir jāspēj norādīt, kur viņi katru dienu atradīsies vismaz vienu stundu.

Ja sportists nenorāda savu dienas plānu vai neierodas noteiktajā vietā, viņš nav ievērojis WADA noteikumus, par ko draud sods. Pārkāpjot šos noteikumus trīs reizes, sportists saņem pilnvērtīgu diskvalifikāciju.

Citi šobrīd lasa

Bebrenes pagastā adītās vilnas zeķes un mices triumfē Milānas modes nedēļā 3
Traģiskā apšaude Kandavas ielā varētu būt saistīta ar miljonos mērāmām summām, nosaukts arī tās izraisītājs
Mūsdienu dzīvesveida bēdīgās sekas - katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs cieš no muguras sāpēm
Tēmas: Dopings
Pievienot komentāru

«Мы с Джорджем были изолированы от мира»: герцогиня Кэтрин пожаловалась на мужа