Visi trīs Latvijas pludmales volejbola pāri Pasaules tūres finālposmu Romā sāk ar uzvarām
Aleksandram Samoilovam (attēlā) un Jānim Šmēdiņš šīs sacensības ir ļoti svarīgas cīņā par Tokijas olimpisko spēļu ceļazīmi.
2019. gada 5. septembris, 17:29

Visi trīs Latvijas pludmales volejbolistu pāri ceturtdien Pasaules tūres finālposma grupu turnīru Romā uzsākuši ar uzvaru.

Kā pēdējie grūtu uzvaru izcīnīja Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdinš, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru.  Viņi ar 2-1 (15:21, 21:17, 22:20) pieveica turnīra 21.numurus no Šveices Adrianu Heidrihu un Mirko Gersonu.

Pirmajā setā labāki bija Šveices pludmales volejbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 21:15. Otrajā setā jau no sākuma vadībā bija Latvijas duets, revanšējoties ar 21:17 un panākot trešo setu.

Tajā iniciatīva piederēja šveiciešiem, taču pēc 6:7 latvieši guva divus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 8:7, vēlāk - ar 10:8. Heidrihs/Gersons panāca neizšķirtu 12:12, un viss izšķīrās seta galotnē. Vairākas mačbumbas seta galotnē bija gan Samoilovam un Šmēdiņam, gan pretiniekiem, taču meistarīgāki izrādījās Latvijas pludmales volejbolisti, uzvarot spēli ar 2-1 (15:21, 21:17, 22:20).

Cīņā par uzvaru grupā viņiem ceturtdien vēl jātiekas ar pasaules vicečempioniem vāciešiem Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri Romā izlikti ar piekto numuru un pirmajā grupas spēlē viegli ar 2-0 (21:14, 21:15) apspēlēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuri Romā izlikti ar 28.numuru.

Samoilovs/Šmēdinš iekļuva pamatturnīrā, kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pārspējot Ķīnas duetu Pens Gao/Jans Li.

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs Pasaules tūres finālposmu Pjotra Kantora savainojuma dēļ sākuši ar uzvaru grupā pār Polijas pāri Kantors/Bartošs Losjaks - 2-0 (21:18, 21:0).

Cīņā par uzvaru grupā vēlāk pēcpusdienā latvieši tiksies ar spēcīgāko Igaunijas duetu Kusti Nelvaks/Marts Tīsārs (27.), kuri ar 2-0 (22:20, 22:20) pārspēja citu Polijas pāri Mihals Brils/Gžegožs Fijaleks (izlikti ar 6.numuru).

Kvalifikācijā ar 25.numuru izliktie Toms Šmēdinš/Kristaps Šmits pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, kuriem bija piešķirts astotais numurs, un turnīru noslēdza dalītā 41.vietā.

Sieviešu turnīrā ar desmito numuru izliktās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:12, 15:12) pārspēja Ķīnas sportistes Faņu Vanu un Sjiņji Sjiu, kuras Romā izliktas ar 18.numuru.

Graudiņa/Kravčenoka spēli par pirmo vietu grupā aizvadīs ceturtdien pēcpusdienā pret Šveices duetu Tanja Hīberli/Nina Bečarta, kuras Romā izsētas ar piekto numuru.

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) - pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.