Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uz 49 gadus vecā Mihaēla Šūmahera atlabšanu cer miljoniem fanu visā pasaulē. (Foto: CAMERA PRESS/Crispin Thruston / Sporting Pict / Vida Press)

Izskan skaisti pateicības vārdi. Šūmahera menedžere pārtraukusi ilgo klusēšanas brīdi 16

Sporta zvaigznes
2018. gada 8. novembrī 16:28 2018. gada 8. novembrī 16:28
Jauns.lv
Pēc ilgāka klusuma brīža atkal izskanējis kāds paziņojums no septiņkārtējā Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona Mihaēla Šūmahera pārstāvju puses. Šoreiz sociālajos tīklos aktivizējusies autosporta leģendas menedžere Sabīne Kēma.

Jauns.lv jau ziņoja, ka pēc 2013. gada nogalē piedzīvotā kalnu slēpošanas negadījuma Mihaēls Šūmahers nonāca komā, jo ar galvu bija atsities pret akmeni. Mihaēls slēpošanas trasē bija devies kopā ar savu tolaik 14 gadus veco dēlu Miku. Slaveno autobraucēju no nāves, visticamāk, paglāba ķivere, kura bija sportistam galvā.

Kopš negadījuma Francijas slēpošanas kūrortā Meribelā Šūmaheru ģimene (sieva Korīna, dēls Miks un meita Džīna-Marija) un menedžere Sabīne Kēma nelabprāt informē sabiedrību par F-1 leģendas veselības stāvokli, tāpēc rodas ļoti daudz minējumu un versiju.

Šoreiz Kēma, kura bija viena no galvenajām iniciatorēm, ka Mihaēla veselības stāvoklis publiski netiks apspriests, kļuvusi sentimentāla un publicējusi plakātu, kas apliecina autosportista neticamos sasniegumus - 91 uzvaru Pirmās formulas "Grand Prix" sacensībās un septiņus pasaules čempiona titulus.

Mihaēla Šūmahera plakāts. (Foto: Publicitātes foto)

Plakātā attēlota Šūmahera 2000. gada "Ferrari" formula, kas traucas pretī pirmajam pasaules čempiona titulam ar "sarkano fūriju".

Autosportista menedžere Šūmaheru ģimenes vārdā teikusi arī pateicības vārdus: "Es ļoti gandarīti par sadarbību ar "ZOOM", kas palīdz savākt naudu "Keep Fighting Foundation" ("turpini cīnīties" ziedojumu un labdarības fonds Mihaēlam Šūmaheram). Šis ir satriecošs veids, kā atzīmēt Mihaēla ikonisko karjeru un ļoti skaists plakāts."

Mihaēla Šūmahera ilggadējā menedžere Sabīne Kēma. (Foto: AFP/Scanpix)

No šī ieraksta var secināt, ka Šūmaheru ģimene šajā grūtajā brīdī novērtē ikvienu palīdzīgu roku.

Daudz spekulāciju, bet ļoti dārga ārstēšana

Pēc negadījuma Šūmahers nekavējoties tika nogādāts Grenobles slimnīcā, kur pārcieta gan neiroķirurģiskas operācijas, gan arī divas dzīvības glābšanas operācijas. Pēc negadījuma Šūmahers vairākus mēnešus pavadīja komā līdz ģimene publiska paziņoja, ka situācija uzlabojas un slavenais F-1 pilots sāk atgūt samaņu. Mihaēla ārstēšana sākotnēji tika pārcelta uz Šveices pilsētu Lozannu, bet, kad veselības stāvoklis nedaudz uzlabojās, uz ģimenes mājām pie Ženēvas ezera.

Pēc notikušā daudz konkrētas informācijas pagaidām nav bijis, jo, kā paziņojusi Mihaēla Šūmahera menedžere Sabīne Kēma, nekāda informācija par autosportista veselības stāvokli vairs netiks sniegta, lai neradītu lieku ažiotāžu un spekulācijas. “Mihaēla veselība nav publiski apspriežama informācija, un tā tas paliks. Mēs tā arī turpināsim.”

Autosporta leģendas ārstēšanā jau šodien ir iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro, un summa noteikti turpina pieaugt, jo katra rehabilitācijas nedēļa mājās izmaksā teju 150 000 eiro. Šūmaheru ģimenes mājās Ženēva par septiņkārtējā pasaules čempiona veselību rūpējas 15 cilvēki komanda, kurā ietilpst ļoti profesionāli fizioterapeiti un medmāsas.

Autosporta leģendas īpašumu vērtība pirms negadījuma tika pielīdzināta 590 miljoniem eiro, tomēr skaidras naudas līdzekļu trūkums sportista sievu Korīnu pamudinājis pārdot gan privāto lidmašīnu, gan atpūtas māju Norvēģijā, gan arī citas mazāk vērtīgas lietas un īpašumus.

Esot daudz emociju

Mihaēls Šūmahers, kurš 3. janvārī svinēs savu 50. dzimšanas dienu, pēc "tuvo radinieku" vārdiem mājās atrodas ratiņkrēslā un vairākkārt kļuvis ļoti emocionāls: "Kad viņu ieliek ratiņkrēslā ar skatu uz kalniem un Ženēvas ezeru, viņš dažreiz raud, skatoties uz brīnišķīgo ainavu."

Saistītās ziņas

Šūmahera faniem kārtējais sarūgtinājums: trase, kurā sportists sāka karjeru, tiks pārvērsta ogļu raktuvēs 2
Mihaēla Šūmahera cīņu biedrs Gerhards Bergers: "Mikā ir tēva sacīkšu gēni"
Šūmahera bijušais aģents aicina sportista ģimeni atklāt patiesību 26

Iepriekš bija izskanējušas runas, ka Mihaēls spējot arī atpazīt savas sievas un bērnu balsis, kuras dzirdot, arī ik pa laikam esot izplūdis asarās.

Par leģendāro sportistu presei stāstošie divi radinieki uzskata, ka Mihaēla izrādītās emocijas vieš cerības, ka viņam laika gaitā varētu kļūt tikai labāk.

Ar emocionāliem ierakstiem sociālajos tīklos ik pa laikam izpaužas arī izcilā autobraucēja meita Džīna, kur saviem komentāriem allaž piemēro mirkļbirku #keepfighting (turpini cīnīties)

Par Šumahera atlabšanu un nākotnes plāniem netrūkst dažādas pretrunīgas informācijas. Pirms pāris nedēļām Šveices žurnāls "L’Illustre" pubilcēja ziņu, ka leģendārais autobraucējs tiks pārvests uz Spāniju Andračas pilsētiņu netālu no Maljorkas. Tur ģimene esot it kā iegādājusies Madrides "Real" sporta kluba Florentino Peresa kādreizējo villu, kurā Mihaēls ar savu sievu Korīnu esot uzturējušies arī iepriekš 2013. gadā. Šādu informāciju apstiprināja arī pilsētiņas mēre Katija Ruarča, kura paziņoja, ka viss ir sagatavots leģendas uzņemšanai.

Tomēr vēlāk Šūmaheru ģimenes preses pārstāve Sabīne Kēma to noliedza un radušos nepatiesās informācijas noplūšanu novēla uz valodas barjeru komunikācijā ar Spānijas pusi.

Daudz pasaules vadošie mediji pauž viedokli, ka neskatoties uz visu, jādomā, ka nav dūmu bez uguns, tāpēc nebūtu pārsteigums, ka kādreiz atkal (iespējams, jau tuvākajā lailā) parādītos runas par Mihaēla un ģimenes viesošanos Spānijā vai pārcelšanos uz šo dienvidu zemi, tomēr tie ir kārtējie pieņēmumi.

Pašlaik skaidrs ir tas, ka vācu autobraucējs joprojām ārstējas mājās, kur viņam ir pilna aprūpe, un, visticamāk, viņš joprojām nav sācis staigāt.

Īsi pirms jaunās Pirmās formulas sezonas sākuma Mihaēla sieva Korīna (49), meita Džīna-Marija (21) un dēls Miks (19) publiski nāca klajā ar paziņojumu, kurā pateicas visiem ģimenes atbalstītājiem par izturību un cieņu šajā grūtajā brīdī, kurā "apkārtējie saprot viņu nevēlēšanos publiski dalīties ar informāciju šajā situācijā."

Leģendārā autosportista aģente Sabīne Kēma novērtē neskaitāmo cilvēku milzu atbalstu smagajā laikā. "Mihaēla ģimene ir pateicīga, ka cilvēki saprot viņu nevēlēšanos dalīties ar informāciju, kā notiek viņa ārstniecība. Šūmaheri savā paziņojumā pateicas par līdzjušanu šajā smagajā laikā vairāku gadu garumā," pausts aģentes paziņojumā.

Nelielā neizpratnē par notiekošo ir kādreizējais Mihaēla menedžeris Vilijs Vēbers, kurš uzskata, ka līdzjutējiem vajadzētu zināt visu, kas notiek ar viņu elku: "Manuprāt, ir skumji tas, ka Šūmahera fani visā pasaulē nevar uzzināt, kas patiesībā notiek ar viņa veselību."

Septiņkārtējā F-1 pasaules čempiona Mihaēla Šūmahera sieva  pagājušā gada novembrī pēc ļoti ilga pārtraukuma medijiem ko pateica par sava vīra veselības stāvokli, kas gan atkal ir radīja pamatu jauniem pieņēmumiem.

Korīna Šūmahere pēc vairāk nekā gadu ilgas klusēšanas par autosporta leģendas veselību ir pateikusi divus teikumus, kas kvēlākajiem F-1 braucēja faniem licis sažņaugties sirdij. "Noticis ir kaut kas nopietns."

Korīnas paziņojumam presei bija vien divi teikumi: "Mūsu lēmums aizsargāt privātumu no sabiedrības tika pieņemts vienīgi Mihaēla interesēs. Mēs esam skaidri likuši noprast, ka ir noticis kaut kas ļoti nopietns."

Pirmā doma, kas nāk prātā pēc šī paziņojuma ir tāda, ka Mihaēla atlabšana nenorit ne tuvu tik labi, kā gribētos cerēt. Rodas sajūta, ka izskanējušās šausminošās versijas, ka par izcilā sportista nokļūšanu vēlreiz komā varētu būt pamatotas, tomēr vācu medijs "In Touch", Korīnas teiktajam redz arī citu iespējamo domu, proti, "nopietnais negadījums" tikpat labi varētu būt pats slēpošanas negadījums 2013. gada nogalē, kas nozīmītu, ka šobrīd Mihaēla veselība nav pasliktinājusies.

Versija par ārstēšanos ASV

Vācu žurnāla “Bravo” rīcībā pagājušā gada septembrī bija nonākusi informācija, ka Šūmahers joprojām ir ļoti novārdzis. Mihaēla ģimene tam ir izdomājusi iespējamo risinājumu: doties uz ASV.

Šūmaheru ģimenei Dalasā pieder zirgaudzētava, kuras tuvumā dzīvo kāds ASV ļoti atzīts neirologs, kurš specializējas darbā ar cilvēkiem pēc galvas smadzeņu traumām.

Dakteris Mīkss tic, ka viņš tiešām varētu palīdzēt autosporta leģendai: “Mums ir milzu pieredze ar galvas traumas guvušiem pacientiem. Iespējams, ka Eiropā nemaz nav nevienas klīnikas, kura būtu spējusi palīdzēt tik daudz gadījumos, cik mēs.”
Kā vēsta britu medijs “Mirror”, Šūmaheru ģimene tiešām tic, ka dakteris Mīkss varētu tas, kurš palīdzēs Mihaēlam atlabt un arī vides maiņa – pārcelšanās no Šveices uz ASV viņam varbūt varētu nākt par labu.

Sarāvies par 14 centimetriem?

Pērnā gada oktobrī ar visai apšaubāmu un oficiāli neapstiprinātu informāciju klajā nāca slavenā autožurnāla "Auto Bild" rumāņu  versija Auto-bild.ro, ka 48 gadus vecais Šūmahers atkal esot nokļuvis komā un slavenais sportists ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas aparātam, kā arī atrodas ārstu diennakts uzraudzībā.

Medijs ziņo arī to, ka septiņkārtējais Pirmās formulas pasaules čempions ir piedzīvojis dramatiskas ķermeņa pārmaiņas: savulaik 174 centimetrus garais sportists ir sarāvies līdz 160 centimetriem, bet viņa ķermeņa svars no kādreizējiem 74 kilogramiem ir nokritis līdz 45 kilogramiem. Pašlaik par tik šausminošiem skaitļiem ziņo vienīgi šis rumāņu medijs, tāpēc cerēsim, ka tik dramatiska situācija nav līdz galam patiesa.

Citi šobrīd lasa

Gripa pamatīgi iebiedējusi Latvijas iedzīvotājus: vakcīnas vairs nav pieejamas teju nekur 54
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 248
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 55
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой