Starptautiskā slēpošanas federācija noliedz ziņas par "anormālajiem" dopinga analīžu rezultātiem
foto: EPA/LETA
Mediji ziņo, ka "anormālie" analīžu rezultāti uzrādīti slēpošanas lielvalstu Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Austrijas un Vācijas pārstāvjiem.
Citi sporta veidi

Starptautiskā slēpošanas federācija noliedz ziņas par "anormālajiem" dopinga analīžu rezultātiem

LETA

Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) noliegusi mediju izplatītās ziņas, ka vairāk nekā 50 distanču slēpotājiem, kas piedalīsies Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vismaz reizi karjerā bijušas aizdomīgas asins analīzes.

Starptautiskā slēpošanas federācija noliedz ziņas ...

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka Lielbritānijas izdevuma "The Sunday Times" un Vācijas televīzijas ARD kopējā pētījumā teikts, ka žurnālisti ieguvuši datu bāzi ar 2000 slēpotāju aptuveni 10 000 asins testiem, kas veikti laikā starp 2001. un 2010.gadu pirms bioloģisko pasu ieviešanas. Secināts, ka 290 no šiem testiem uzrādījuši neparasti augstus rezultātus.

Cilvēkam "anormāli" rezultāti fiksēti arī vairāk nekā 50 slēpotājiem, kuri kvalificējušies Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kas tiks atklātas piektdien.

"Atbildot uz "The Sunday Times" rakstu, FIS kategoriski noliedz apgalvojumus, ka olimpiskajās spēlēs piedalīsies liels skaits slēpotāju, kuriem ir bijuši "anormāli" asins testu rezultāti, kas varētu liecināt par dopinga izplatību distanču slēpošanā," portālam "insidethegames.biz" pirmdien Phjončhanā sacīja FIS ģenerālsekretāre Sāra Lūisa.

"FIS ļoti cieši sadarbojas ar Pasaules antidopinga aģentūru (WADA), kā arī Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) cīņā par no dopinga brīvu sportu, aizstāvot "tīru" sportistu intereses. Mēs veicam nozīmīgas antidopinga aktivitātes, tostarp izveidojot savu neatkarīgu testēšanas komisiju," norādījusi FIS pārstāve, noliedzot, ka FIS būtu slēpusi pozitīvas dopinga analīzes.

Laikraksts "The Sunday Times" ziņa, ka "datu bāze nopludināta, jo ir nopietnas bažas par olimpisko spēļu godīgumu". Tiek minēts, ka divi antidopinga eksperti, analizējot datus, secināja, ka daudzi slēpotāji izmantojuši līdzīgas dopinga tehnikas kā apkaunotais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs.

"313 medaļas jeb 46% no tām, kas pasniegtas pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laikā starp 2001. un 2017.gadu, ieguvuši sportisti, kuru analīzes vienu vai vairākas reizes uzrādījušas anomālijas," tikmēr pauda ARD.

Kaut netiek nosaukti sportistu vārdi, ARD atklāj, ka lielākā daļa sportistu ar aizdomīgajiem rezultātiem ir no Krievijas. Tomēr testos ir arī tādu slēpošanas lielvalstu kā Norvēģijas, Zviedrijas, Austrijas un Vācijas pārstāvji.

Eksperti norādījuši, ka anormāli rezultāti asins analīzēs ir izteikta pazīme dopinga lietošanai.