Latvijas kamaniņu braucējiem neveiksmes Pasaules kausā

Olimpiskie sudraba medaļnieki Andris un Juris Šici sestdien Vinterbergā, Vācijā, smagi kļūdījās otrajā braucienā, kas Latvijas divnieka ekipāžai liedza tikt augstāk par 9.vietu Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā.

Latvijas kamaniņu braucējiem neveiksmes Pasaules k...

Vēl pieticīgāki panākumi Latvijas sportistiem bija vīriešu konkurencē, kur Inārs Kivlenieks ierindojās 24. vietā, savukārt Mārtiņš Rubenis ieņēma 25. vietu.

Šici divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 27,603 sekundēm, uzvarētājiem vāciešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam zaudējot 0,771 sekundi, liecina rīkotāju informācija. Otro vietu izcīnīja Itālijas kamaniņu braucēji Kristians Oberštolcs/Patriks Grūbers, kuri no uzvarētājiem atpalika vienu sekundes simtdaļu. Otrs Latvijas divnieks Andrejs Bērze/Uldis Logins sacensības noslēdza 16.vietā 20 startējušo duetu konkurencē. Arī pēc pirmā brauciena Bērze/Logins bija 16.vietā.

Vīriešu vieninieku sacensībās uzvarēja pieredzējušais itālietis Armīns Cēgelers, kam Kivlenieks zaudēja 1,780 sekundes, bet Rubenis bija vēl par 0,024 sekundēm lēnāks.

Pirmajā braucienā pēc viduvēja starta laika Šici trasē acīmredzamas kļūdas nepieļāva un ieņēma 5.vietu. Taču otrajā braucienā trases lejasdaļā, neveiksmīgi ieejot virāžā, Latvijas vadošās ekipāžas kamanas sanesa, un izredzes uz augstu vietu Šiciem bija zudušas.

Līdzīgi kā Šici arī Rubenis nesavaldīja kamanas trases lejasdaļā, tādēļ pirmajā braucienā pēdējā virāžā iebrauca sānslīdē, zaudējot daudz laika. Otrajā braucienā Rubenim bija 15. rezultāts, kas summā ļāva pakāpties par vairākām pozīcijām augstāk.

Pēc pirmā brauciena Kivlenieks ieņēma 24.vietu, turpretim Rubenis bija 30. pozīcijā 32 dalībnieku konkurencē.

Pirmajā braucienā divniekiem Oberštolcs/Grūbers sasniedza trases rekordu, finišējot pēc 43,412 sekundēm.

Jau ziņots, ka vēl viena Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš piektdien Nāciju kausa braucienā palika pēdējie un dalībai PK sacensībās nekvalificējās.

Svētdien PK posmā brauks sievietes un būs komandu stafete.