Paralimpietis Apinis ar pasaules rekordu triumfē arī PČ diska mešanā

Latvijas sportists Aigars Apinis ceturtdien ar jaunu pasaules rekordu uzvarēja arī pasaules paraolimpiskajā čempionātā diska mešanā, informēja Latvijas Paralimpiskajā komitejā (LPK).

Paralimpietis Apinis ar pasaules rekordu triumfē a...
Paralimpietis Aigars Apinis kārtējo pierādīja, ka ne lodes grūšanas ne diska mešanas sektoros viņam līdzīgu pasaulē nav.

Apinis disku aizmeta 20,88 metrus tālu, sev piederošo pasaules rekordu, ko sasniedza 2008. gada Pekinas paraolimpiskajās spēlēs, labojot par 41 centimetru.

Kā ziņots, pirmdien Apinis ar jaunu pasaules rekordu uzvarēja lodes grūšanā. Apinis lodi aizgrūda 10,03 metrus tālu, sev piederošo pasaules rekordu, ko arī sasniedza Pekinas paraolimpiskajās spēlēs, labojot par vienu centimetru.

No citiem Latvijas sportistiem sacensībās Dmitrijs Silovs (F-37 medicīniskās klasifikācijas klase) ieņēmis septīto vietu šķēpmešanā (42,16 metri) un devīto vietu tāllēkšanā, bet 200 metru distances priekšskrējienā Silovs savā grupā ierindojās pēdējā vietā un nekvalificējās finālam. Savukārt Taiga Kantāne (F-37 m.k.k.) ieņēmusi astoto vietu lodes grūšanā.

Pasaules čempionātā kopumā startē 1200 sportisti no 65 valstīm.