2011. gada 6. marts, 09:46

Latvijas spēkavīriem neizdodas iekļūt "Arnold Strongman" sacensību finālā

Latvijas spēkavīrs Mareks Leitis sestdien izcīnīja 13.vietu "Arnold Strongman" sacensību amatieru klasē, informēja Latvijas Spēka atlētu federācija.

Leitis četros vingrinājumos ieguva 119 punktus, bet vēl viens Latvijas sportists Dainis Zāģeris ar 108,5 punktiem ierindojās 15. vietā.

Nevienam no Latvijas sportistiem gandrīz 50 atlētu konkurencē neizdevās iekļūt finālā, kurā sacentīsies pirmie desmit spēkavīri.

Sekmīgākā Leitim bija kombinācijas disciplīna, kurā sportisti nesa 363 kilogramus smagu rāmi un vilka 363 kilogramus smagas ragavas. Tajās viņš izcīnīja sesto vietu.

Tikmēr Zāģeris dalīja ceturto līdz septīto vietu svara vilkšanā no zemes.

"Žēl, ka Dainim izslīdēja no rokām 363 kilogramus smagā fermera rāmja konstrukcija, un neizdevās pabeigt distanci. Viņš noteikti būtu ticis desmitniekā, tieši tāpat kā pagājušajā gadā," pēc sacensībām pastāstīja pasākuma goda viesis Raimonds Bergmanis. "Arī Mareks nostartēja godam, iegūstot patiesi augsto 13.vietu, un tikai nedaudz zaudējot finālistiem."

Pagājušajā gadā Zāģerim izdevās iekļūt finālistu desmitniekā un izcīnīt astoto vietu.